✍️ امروز : نرخ اکثر کارخانجات میلگرد و اکثر مقاطع فولادی بدون تغییر اعلام شد . در بخش محصولات ذوبی، میلگرد انبار و تیرآهن کارخانه و انبار بدون تغییر اعلام شد ، میلگرد کارخانه اعلام نشد. ورق سیاه کاهش یافت. نرخ آهن اسفنجی و اکثر تولید کنندگان شمش فولادی افزایش یافت.
۵ ساعت پیش بیشتر...
goftino
تیرآهن ذوب آهن اصفهان

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

آخرین بروزرسانی : ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان سایز (cm) طول شاخه (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
تیرآهن ۱۴ ذوب آهن اصفهان ۱۴ ۱۲

۳۰۱,۵۰۰

ثابت

تیرآهن ۱۶ ذوب آهن اصفهان ۱۶ ۱۲

۳۱۰,۰۰۰

ثابت

تیرآهن ۱۸ ذوب آهن اصفهان ۱۸ ۱۲

۲۸۱,۵۰۰

ثابت

تیرآهن ۲۰ ذوب آهن اصفهان ۲۰ ۱۲

۳۶۹,۵۰۰

ثابت

تیرآهن ۲۲ ذوب آهن اصفهان ۲۲ ۱۲

۳۶۹,۵۰۰

ثابت

تیرآهن ۲۴ ذوب آهن اصفهان ۲۴ ۱۲

۳۳۰,۰۰۰

ثابت

تیرآهن ۲۷ ذوب آهن اصفهان ۲۷ ۱۲

۳۰۹,۵۰۰

ثابت

تیرآهن ۳۰ ذوب آهن اصفهان ۳۰ ۱۲

۳۱۹,۵۰۰

ثابت

* قیمت‌ها با احتساب %9 ارزش افزوده می‌باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 24 تن ) می باشد.

تیرآهن انبار اصفهان

قیمت تیرآهن انبار اصفهان

آخرین بروزرسانی : ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان سایز (cm) طول شاخه (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
تیرآهن ۱۲ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۱۲ ۱۲

۵۱,۰۰۰,۰۰۰

ثابت

تیرآهن ۱۴ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۱۴ ۱۲

۴۸,۰۰۰,۰۰۰

۳,۰۰۰,۰۰۰

تیرآهن ۱۶ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۱۶ ۱۲

۶۰,۵۰۰,۰۰۰

ثابت

تیرآهن ۱۸ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۱۸ ۱۲

۶۴,۵۰۰,۰۰۰

ثابت

تیرآهن ۲۰ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۲۰ ۱۲

۹۹,۰۰۰,۰۰۰

۲,۵۰۰,۰۰۰

تیرآهن ۲۲ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۲۲ ۱۲

۱۱۷,۵۰۰,۰۰۰

ثابت

تیرآهن ۲۴ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۲۴ ۱۲

۱۲۳,۰۰۰,۰۰۰

۱,۵۰۰,۰۰۰

تیرآهن ۲۷ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۲۷ ۱۲

۱۳۵,۵۰۰,۰۰۰

ثابت

تیرآهن ۳۰ انبار اصفهان (ذوب آهن) ۳۰ ۱۲

۱۶۰,۵۰۰,۰۰۰

۳,۰۰۰,۰۰۰

* قیمت‌ها با احتساب %9 ارزش افزوده می‌باشد.

زمان بارگیری : فوری
بارگیری شاخه ای امکان پذیر است.

تیرآهن (IPE) انبار تهران

قیمت تیرآهن (IPE) انبار تهران

آخرین بروزرسانی : ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان سایز (cm) طول شاخه (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
تیرآهن ۱۲ انبار تهران ۱۲ ۱۲

۵۱,۷۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۱۴ انبار تهران ۱۴ ۱۲

۴۴,۰۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۱۶ انبار تهران ۱۶ ۱۲

۵۹,۷۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۱۸ انبار تهران ۱۸ ۱۲

۶۳,۷۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۲۰ انبار تهران ۲۰ ۱۲

۹۲,۹۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۲۲ انبار تهران ۲۲ ۱۲

۱۰۷,۷۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۲۴ انبار تهران ۲۴ ۱۲

۱۱۹,۲۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۲۷ انبار تهران ۲۷ ۱۲

۱۳۱,۹۰۰,۰۰۰

نامشخص

تیرآهن ۳۰ انبار تهران ۳۰ ۱۲

۱۶۳,۵۰۰,۰۰۰

نامشخص

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

سوالات متداول

قیمت تیرآهن در سه ماه اخیر حدود 1000 تومان افزایش یافته و در سایزهای مختلف، با نرخ حدودی 27 تا 32 هزار تومان به خریداران عرضه می شود. این افزایش قیمت و به طور کلی، نوسانات قیمتی که در نرخ محصولات فولادی شکل گرفت، به دو دلیلی اصلی بود؛ یکی افزایش قیمت دلار و دیگری اختلال در تولید و کاهش عرضه به دلیل کمبود انرژی.

تیرآهن که از پراستفاده ترین محصولات فولادی در ساخت و ساز و اجرای پروژه های عمرانی است، در انواع مختلف و طبق چند استانداد جهانی تولید و به بازار عرضه می شود. با توجه به مصرف بالای این مقطع فولادی، یکی از عوامل تعیین کننده بودجه لازم برای ساخت بنا، قیمت تیرآهن است. اما بهترین تیرآهن بازار مربوط به کدام کارخانه است؟ از کجا تیرآهن بخریم؟

برای مشاهده قیمت روز تیراهن و خرید محصول از بهترین کارخانه های ایران، می توانید از سایت اصفهان آهن اقدام کنید. همچنین از طریق تماس با تیم فروش شرکت، می توانید از قیمت روز تیر آهن اطلاع یابید و در نهایت، محصول مورد نظر را خریداری کنید.

انواع مختلف تیرآهن

دسته های مختلف تیرآهن دارای ویژگی های متفاوتی هستند. از انواع مختلف تیرآهن می توان به تیرآهن IPE، تیرآهن INP، تیرآهن هاش و تیرآهن لانه زنبوری اشاره کرد.

تیرآهن IPE که به عنوان پراستفاده ترین مورد نیز شناخته می شود، از نظر شکل ظاهری به صورت حرف I است. در واقع ارتفاع جان نسبت به دو بال آن بیشتر است. تیرآهن INP نیز شباهت زیادی به نمونه قبل دارد. با این تفاوت که هر چه از مرکز جان به سمت بال ها می رویم، از ضخامت آن کاسته می شود.

تیرآهن هاش نوع دیگری از این محصول است که در دو نوع سنگین و سبک (HE-B و HE-A) تولید می شود. دسته آخر، تیرآهن زنبوری است. ساختار خاص این محصول، که دارای اشکال پنج ضلعی است، شناسایی آن را ساده می کند.

با توجه به کاربردی که هر یک از این دسته ها در پروژه های مختلف دارند، باید بهترین مورد را برای خرید انتخاب کنید. بر این اساس، می توانید از راهنمای خرید تیرآهن استفاده کنید.

قیمت تیرآهن

قیمت تیراهن در انواع مختلف

تیرآهن در دسته های اصلی IPE، INP، تیرآهن هاش و ... تولید می گردد. در فرایند ساخت هر یک از این موارد از فرایند نورد گرم استفاده می شود. در این فرایند، شمش های فولادی را تا دمای نرم شدن گرم می کنند؛ سپس شکل مورد نظر را به مقطع فولادی می دهند. با توجه به فرایند تولید و کیفیت محصول خروجی از خط تولید، قیمت تیراهن در دسته های مختلف، تفاوت دارد.

یکی دیگر از مشخصه های این محصول، تولید آن در سایزهای مختلف است. بر همین اساس، سایز، وزن و نوع محصول در تعیین قیمت تیرآهن اثرگذار خواهد بود.

برترین تولیدکنندگان تیرآهن

کارخانه های مختلفی در سراسر کشور اقدام به تولید تیرآهن می کنند. در این میان، ذوب آهن اصفهان بزرگ ترین تولیدکننده این محصول است که مقاطع را در استانداردها و سایزهای متنوع، با کیفیتی بالا به بازار عرضه می کند.

از دیگر تولیدکنندگان برتر این محصول، می توان به گروه ملی صنعتی فولاد ایران، جهان فولاد غرب، صنعت ماهان، ظفر بناب، ناب تبریز، احرامیان یزد، فولاد البرز ایرانیان (فایکو) و تیرآهن صبح پارسیان اشاره کرد.

برای خرید تیرآهن از برترین تولیدکنندگان کشور، می توان از نزدیک ترین کارخانه به محل استفاده، محصول را خریداری کرد. اما اگر نوع خاصی از این مقطع فولادی را از کارخانه به خصوصی نیاز دارید، می توانید با پرداخت هزینه حمل بار بیشتر، خرید تیرآهن را انجام دهید.

اگر می خواهید محصول خود را با بهترین قیمت از کارخانه های برتر سراسر کشور تهیه کنید، کافیست از طریق این صفحه، مقطع مورد نظر را به سبد خرید اضافه کنید. سپس با تکمیل فرایند خرید و پرداخت آنلاین، بار خود را در محل تعیین شده تحویل می گیرید.

قیمت تیر اهن

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن برای مصرف کننده نهایی اهمیت بالایی دارد؛ چرا که این محصول نقش زیادی در ساخت بنا دارد. از این رو، مجریان پروژه همیشه نگاهی به قیمت روز تیرآهن دارند.

قیمت تیراهن بر اثر چند عامل تغییر می کند. دلار و بالا و پایین شدن قیمت آن نقش بسزایی در بهای این مقطع فولادی دارد. معمولا بین روند قیمتی دلار و نمودار قیمت تیرآهن همبستگی مستقیمی دیده می شود. به صورتی که افزایش یا کاهش نرخ دلار، قیمت روز تیرآهن نیز در همین مسیر حرکت خواهد کرد.

البته دلار تنها عامل موثر نیست. تورم یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر قیمت تیرآهن است. این عامل با تاثیر بر چند پارامتر دیگر، اثر خود را در قیمت روز تیرآهن نمایان می کند. نکته بعد، نوع تیرآهن است. با توجه به ویژگی های این مقطع فولادی و همچنین کارخانه تولیدکننده آن، ارزش تیرآهن نیز تغییر می کند.

عامل مهم دیگری که بر قیمت تیراهن اثر می گذارد، میزان عرضه و تقاضاست. با توجه به کمبود انرژی در فصل سرد و مشکلاتی که برای تولید ایجاد می کند، میزان عرضه محصول تحت تاثیر قرار می گیرد. این نکته در نهایت روی قیمت تیرآهن اثر می گذارد و موجب افزایش آن می گردد.

نمودار قیمت تیر اهن در بازه زمانی سه ماهه

در بازه زمانی سه ماهه (از اواخر آبان تا بهمن 1402) قیمت تیرآهن حدود 1000 تومان افزایش یافته است. قیمت این محصول در ابتدای بازه حدود 26600 تومان بود. اما با افزایش نرخ دلار و تغییر در شرایط عرضه، قیمت تیر آهن به نزدیک 29 هزار تومان هم رسید.

از زمانی که روند قیمتی دلار کمی کنترل شد، قیمت تیراهن هم کمی کاهش یافت؛ به طوری که امروز قیمت این مقطع فولادی به حدود 27 هزار تومان رسیده است.

نمودار قیمت تیرآهن