goftino
تیرآهن فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

قیمت تیرآهن فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

آخرین بروزرسانی : ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
 • به من خبر بده
 • چاپ
 • آرشیو قیمت
عنوان وزن شاخه (kg) طول شاخه (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
تیرآهن ۱۴ فولاد البرز ایرانیان (فایکو) ۱۳۰ ۱۲

۲۸۰,۰۰۰

نامشخص

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

تیرآهن ظفر بناب

قیمت تیرآهن ظفر بناب

آخرین بروزرسانی : ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
 • به من خبر بده
 • چاپ
 • آرشیو قیمت
عنوان وزن شاخه (kg) طول شاخه (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
تیرآهن ۱۴ ظفر بناب ۱۲۳ الی ۱۲۵ ۱۲

۲۸۷,۵۰۰

ثابت

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

 

تیرآهن گروه ملی صنعتی فولاد ایران

قیمت تیرآهن گروه ملی صنعتی فولاد ایران

آخرین بروزرسانی : ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
 • به من خبر بده
 • چاپ
 • آرشیو قیمت
عنوان وزن شاخه (kg) طول شاخه (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
تیرآهن ۱۴ گروه ملی صنعتی فولاد ایران ۱۳۰ ۱۲

۲۷۱,۰۰۰

ثابت

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

 

سوالات متداول

قیمت تیرآهن 14

این مقطع فولادی یکی از قطعات سبک، ساده و از جمله پرتقاضاترین محصولات موجود در بازار است که تعداد زیادی از کارخانه‌های کشور به ساخت این محصول مشغول هستند. تیرآهن از آن دسته مقاطع فولادی است که اکثر کارخانه‌ها آن را در سایز پایین تولید می‌کنند؛ اما نقطه تفاوت در تولید‌ محصولات واحدهای صنعتی، متفاوت بودن کیفیت، حجم تولیدی، استانداردهای اشتال و ... است. استعلام قیمت تیرآهن 14 اهمیت زیادی در بین مشتریان و مصرف‌کنندگان این مقطع فولادی در سراسر کشور دارد. در ادامه به بررسی نکاتی اصولی در مورد این محصول می‌پردازیم تا خرید تیرآهن 14 را بادقت و اطمینان بیشتری انجام دهید.

راهنمای خرید تیرآهن 14

شرکت بازرگانی اصفهان آهن، این محصول را در سایزهای مختلف از برندهای گوناگون تامین می‌کند و شما به‌راحتی می‌توانید قیمت تیرآهن را در این سایت بررسی و خریدی امن، سریع و مطمئن را تجربه کنید. نحوه خرید تیرآهن در سایت به سه روش زیر است:

 • خرید آنلاین از طریق سایت
 • تماس با کارشناسان فروش و مشاوره تخصصی قبل از ثبت سفارش
 • استعلام قیمت تیرآهن 14 از طریق چت آنلاین موجود در سایت

 لازم‌به‌ذکر‌است که برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 03134045 تماس بگیرید. دقت کنید که فاصله شما از کارخانه انتخابی، تاثیر زیادی در برآورد نهایی قیمت و نحوه ارسال محصولات دارد.

عوامل مؤثر بر قیمت روز تیرآهن 14

فروش تیرآهن 14 به‌صورت شاخه‌ای و کیلویی است. شما می‌توانید بر‌حسب‌نیاز خود، قیمت روز تیرآهن 14 مورد نیازتان را در سایت اصفهان آهن بررسی کنید. در این بخش می‌خواهیم به مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن در بازار بپردازیم. به‌طور‌کلی فاکتورهایی همچون میزان عرضه‌و‌تقاضا، هزینه مواد اولیه، نوسانات دلار، اتفاقات سیاسی - اقتصادی جهان و منطقه، هزینه سوخت و حمل‌و‌نقل بر قیمت این مقطع فولادی تاثیرگذارند و ممکن است حتی در طول روز چند بار تغییر کند. علاوه‌بر‌این عوامل، چند مورد زیر نیز بر هزینه نهایی این محصول اثر دارند:

وزن تیرآهن

برند تولید‌کننده (مثلا قیمت تیرآهن ذوب معمولا بیشتر از دیگر کارخانه‌هاست.)

استاندارد ساخت

قیمت تیرآهن 14


مشخصات فنی تیرآهن 14

هر مقطع فولادی با توجه به کاربرد و کارخانه تولید‌کننده و همچنین استانداردهای جهانی، مشخصات فنی مربوط‌به‌خود را دارد. در این قسمت به خصوصیات تیرآهن 14 ازجمله وزن، ابعاد و استاندارد آن می‌پردازیم.

وزن تیرآهن 14

قیمت تیرآهن 14 تحت‌تاثیر وزن آن است. برای محاسبه وزن این مقطع فولادی از جدول اشتال استفاده می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، متفاوت بودن وزن تیرآهن 14 کارخانه‌های مختلف (نسبت به جدول اشتال) است.

ابعاد تیرآهن 14

سطح مقطع تیرآهن به شکل حرف L است که برای شناخت ابعاد آن باید با هندسه و اصطلاحات مربوط به این محصول مانند بال و جان آن آشنایی داشته‌باشید. در مورد قطعه فوق، فاصله بین دو بال (طول جان)، 140 میلی‌متر یا همان 14 سانتی‌متر است. معمولا این مقطع فولادی با طول 12 متر ساخته می‌شود؛ البته محصولاتی با طول 6 و 9 متر هم در بازار موجود هستند. ارتفاع این قطعه پرمصرف نیز معمولا 80 الی 600 میلی‌متر است.

استاندارد تولید تیراهن 14

برای ساخت این مقطع فولادی از استانداردهای خاصی استفاده می‌شود. سه استاندارد معروف برای تولید این محصول در جهان IPE، IPB (بال پهن یا هاش)و INP هستند.

کارخانه‌های برتر تولید تیرآهن 14

در کشور ما، کارخانه‌های زیادی این مقطع فولادی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. با توجه به پراکندگی این واحدهای صنعتی از لحاظ جغرافیایی، این فرصت برای فعالان حوزه صنعت فراهم است که با‌توجه به محل پروژه خود، محصول مورد نیاز را با بررسی قیمت انواع تیرآهن از نزدیک‌ترین محل خریداری کنند. البته چند واحد صنعتی برتر در حوزه تولید این قطعه وجود دارند که اکثر مصرف‌کنندگان ترجیحشان خرید از این کارخانه‌ها است. در ادامه لیستی از این واحدهای صنعتی را مشاهده می‌کنید:

ذوب آهن اصفهان

فایکو (فولاد البرز ایرانیان)

نورد آریان فولاد

فولاد ناب تبریز

مجتمع جهان فولاد غرب

از میان برندهای تولید‌کننده تیرآهن، یکی از بهترین تولیدات، تیرآهن 14 ذوب اصفهان است که مشتریان زیادی در بازار آهن دارد و محصولات آن دقیقا منطبق با استاندارد اشتال هستند.

قیمت تیرآهن 14 امروز

کاربرد تیرآهن 14

تیرآهن‌ها در سه دسته تیر اصلی، فرعی و کلاف کاربرد دارند. به‌طور کلی این محصولات در موقعیت‌های زیر استفاده می‌شوند:

ساخت ستون

ایجاد تیرک

نعل

خرپا

پوشش سقف‌ها

پل‌های لانه‌زنبوری

تیرهای ماشین آلات ساختمانی

تیرچه‌ها و نیروهای مختلط در بتن تیرهای قاب‌های لنگرگیر