لوگو تیرآهن ظفر بناب

قیمت تیرآهن ظفر بناب

بروزرسانی

07:511 اردیبهشت 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
تیرآهن 18 ظفر بناب

تماس بگیرید

توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

 

لوگو تیرآهن گروه ملی صنعتی فولاد ایران

قیمت تیرآهن گروه ملی صنعتی فولاد ایران

بروزرسانی

11:4925 فروردین 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
تیرآهن 18 گروه ملی

تماس بگیرید

توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

 

لوگو تیرآهن (IPE) انبار اصفهان

قیمت تیرآهن (IPE) انبار اصفهان

بروزرسانی

06:501 اردیبهشت 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
تیرآهن 18 ذوب آهن اصفهان

67,272,727

500,000
توجه

زمان بارگیری : فوری
بارگیری شاخه ای امکان پذیر است.

لطفا منتظر بمانید...

تیرآهن 18، یکی از پرکاربردترین تیرآهن‌های مورد استفاده در ساختمان‌سازی بوده و به‌دلیل مقاومت بالا و وجود مواد اولیه باکیفیت، به دوام سازه استحکام زیادی می‌دهد. از کاربردهای تیرآهن سایز 18، استفاده از آن به‌عنوان ستون در ساختمان‌ها است. این محصول از فولاد 37، 44 یا 53 ساخته می‌شود و مطابق با استانداردهای بین‌المللی ساخته‌شده‌است. قیمت تیرآهن 18، متاثر از قیمت تیرآهن است.

راهنمای خرید تیرآهن 18

هنگام خرید تیرآهن 18 باید به عوامل مختلفی مانند کارخانه تولیدکننده، وزن هر شاخه و کیفیت آن توجه داشته‌باشید تا بتوانید خرید خوبی را تجربه کنید. ازطریق بازرگانی اصفهان آهن به سه روش می‌توانید این محصول را سفارش دهید:

 • خرید ازطریق سایت اصفهان آهن و ثبت سفارش آنلاین (03134045)
 • تماس با شرکت و سفارش خرید تلفنی بعد از گرفتن مشاوره تخصصی با کارشناسان فروش
 • استعلام قیمت تیرآهن 18 ازطریق چت آنلاین موجود روی سایتعوامل موثر بر قیمت روز تیرآهن 18

فروش تیرآهن 18 هم به‌شکل شاخه‌ای و هم برحسب کیلوگرم انجام می‌شود.  عوامل مختلفی بر قیمت روز تیرآهن 18 موثر است؛ نوسانات ارزی، شرایط سیاسی اقتصادی حاکم بر کشور، عرضه محصولات فولادی در تالار صنعتی بورس کالا؛ علاوه‌بر این موارد، قیمت اعلامی کارخانه‌های مختلف و وزن هر شاخه تیرآهن هم بر قیمت تمام‌شده تاثیرگذار است. به‌طور مثال تیرآهن 18 ذوب‌آهن اصفهان عموما قیمت بالاتری نسبت به دیگر تولیدکننده‌ها دارد.

مشخصات فنی تیرآهن 18

هر مقطع فولادی باتوجه به کاربرد آن در ساخت‌و‌سازه و کارخانه تولیدکننده، مشخصات و ویژگی‌های گوناگونی دارد؛ در ادامه به شرح چند مورد می‌پردازیم.

وزن تیرآهن 18

فرمول کلی محاسبه وزن هر شاخه تیرآهن به صورت زیر است:

وزن یک شاخه تیرآهن = اندازه طولی تیرآهن * وزن مخصوص تیرآهن در جدول اشتال

وزن هر متر از تیرآهن 18 معادل 18/8 کیلوگرم بوده که درنتیجه وزن کل شاخه 12 متری آن، حدودا 226 کیلوگرم است. البته وزن تیرآهن کارخانه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند؛ برای مثال تیرآهن 18 ذوب‌آهن اصفهان وزن سنگین‌تری در هر شاخه دارد که درنتیجه مقاومت بالاتری نسبت به سایر برندها دارد. (تیرآهن 18 ذوب‌آهن اصفهان به‌ نام‌های تیر 18 ذوبی، تیرآهن 18 اصفهان و تیرآهن 18 ذوب هم شناخته می‌شود.)

ابعاد تیرآهن 18

فاصله بین دو بال این تیرآهن (طول جان) معادل 18 سانتی‌متر و طول بال آن، 91 میلی‌متر بوده؛ طول تیرآهن 18 عموما 12 متر است.

 استاندارد تولید تیرآهن 18

برای ساخت تیرآهن 18 از استانداردهای خاصی استفاده می‌شود. در ادامه سه استاندارد معروف برای تولید این محصول را بررسی می‌کنیم.

تیرآهن IPE: در ساخت سازه‌های بلند که مصالح با استحکام بالا مورد نیاز است، از این تیرآهن استفاده می‌شود. (تیرآهن 18 ذوب‌آهن اصفهان دارای استانداردIPE  است.)

تیرآهن INP: در این استاندارد، ضخامت بال و طول تیرآهن متغیر است. این تیرآهن‌ها وارداتی بوده و قیمت آن‌ها به‌دلیل نوسانات ارزی تغییر می‌کند؛ مصرف این مدل تیرآهن در ایران بسیار محدود است.

تیرآهن IPB یا هاش: این مدل، به تیرآهن بال‌پهن نیز شناخته می‌شود. در این استاندارد شکل تیر‌آهن از I به H تبدیل شده و به تیرآهن هاش شهرت دارد و به‌دلیل مقاومت بالا، در بخش‌های مختلف سازه از آن می‌توان استفاده کرد. وزن این مدل به‌مراتب بیشتر از دو استاندارد قبل است.

 قیمت تیرآهن 18 امروز


کارخانه‌های برتر تولید تیرآهن 18

در ایران کارخانه‌های زیادی این محصول را تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند و شما عزیزان می‌توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی و قیمت انواع تیرآهن، محصول موردنظر خود را خریداری کنید. ذوب آهن یکی از مهمترین کارخانه‌های تولید این محصول است و به همین دلیل قیمت تیرآهن ذوب آهن برای افراد اهمیت زیادی دارد. چندمورد از تولیدکنندگان مطرح تیرآهن 18 در ایران :

 • ذوب‌آهن اصفهان
 • ظفر بناب
 • صنعت ماهان
 • احرامیان یزد
 • فولاد ناب تبریز

تنها تولیدکننده فعلی تیرآهن هاش در ایران، ذوب‌آهن اصفهان بوده که به روش نورد گرم، این محصول را تولید می‌کند.


کاربرد تیرآهن 18

از تیرآهن 18 به‌دلیل مقاومت بالا به‌عنوان ستون اصلی ساختمان استفاده می‌شود. این مقطع فولادی در موارد دیگری نیز به‌کار می‌رود که عبارتند از:

 • ساخت پل‌های لانه‌زنبوری
 • خرپا
 • استفاده به‌عنوان تیرهای اصلی و فرعی
 • در تیر برای پوشش سقف‌ها

more indicator
بیشتر

اصفهان آهن را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

enamaad1enamaad2

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت اصفهان آهن آپادانا می باشد. «طراحی شده در تیم مارکتینگ اصفهان آهن»