goftino
شمش فولاد

قیمت شمش فولاد

آخرین بروزرسانی : ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
 • به من خبر بده
 • چاپ
 • آرشیو قیمت
عنوان آنالیز طول (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
شمش فولاد ۱۲۵*۱۲۵ اصفهان ۵SP ۶

۲۰۵,۵۰۰

ثابت

شمش فولاد ۱۵۰*۱۵۰ اصفهان ۵SP ۱۲

۲۰۶,۵۰۰

ثابت

شمش فولاد ۱۰۰*۱۰۰ یزد ۵SP ۶

تماس بگیرید

نامشخص

شمش فولاد ۱۲۵*۱۲۵ یزد ۵SP ۶

۲۰۵,۰۰۰

ثابت

شمش فولاد ۱۵۰*۱۵۰ یزد ۵SP ۶

۲۰۶,۵۰۰

ثابت

شمش فولاد ۱۵۰*۱۵۰ قزوین ۵SP ۱۲

۲۱۰,۵۰۰

ثابت

شمش فولاد ۱۲۵*۱۲۵ ساوه ۵SP ۶

۲۰۹,۰۰۰

ثابت

شمش فولاد ۱۲۵*۱۲۵ سمنان ۵SP ۶

۲۰۹,۰۰۰

ثابت

شمش فولاد ۱۲۵*۱۲۵ قم ۵SP ۶

۲۰۷,۵۰۰

ثابت

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده است.

شمش آلیاژی

قیمت شمش آلیاژی

آخرین بروزرسانی : ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۳
 • به من خبر بده
 • چاپ
 • آرشیو قیمت
عنوان آنالیز طول (m) قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
شمش آلیاژی CK۶۰ اصفهان CK۶۰ ۶

تماس بگیرید

نامشخص

شمش آلیاژی CK۴۵ اصفهان CK۴۵ ۶

۲۱۸,۰۰۰

نامشخص

شمش آلیاژی ۷۰CR۲ اصفهان ۷۰CR۲ ۶

تماس بگیرید

نامشخص

شمش آلیاژی MO۴۰ اصفهان MO۴۰ ۶

تماس بگیرید

نامشخص

شمش آلیاژی st۳۷ اصفهان st۳۷ ۶

تماس بگیرید

نامشخص

شمش آلیاژی st۵۲ اصفهان st۵۲ ۶

تماس بگیرید

نامشخص

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده است.

سوالات متداول

قیمت شمش

قیمت شمش فولادی به این دلیل که ماده خام تولید مقاطع فولادی است؛ اهمیت زیادی دارد. در زمان خرید شمش باید پارامترهایی مانند ابعاد شمش، آنالیز و ... را مد نظر داشته باشید. این محصول در واقع ترکیبی از فلزات مختلف به خصوص آهن است که در قالب‌های متفاوتی به فروش می‌رسد. بنابراین نکات بسیاری هستند که بهتر است هنگام خرید شمش فولاد به آن‌ها دقت کنید.

قیمت شمش

خرید شمش

در زمان خرید شمش، باید به ابعاد، آنالیز و ویژگی‌های این محصول توجه داشته باشید. آلیاژهای به کار رفته و ابعاد مهم‌ترین نکاتی هستند که باید به آن‌ها دقت کنید. از آنجا که کارخانه‌های متفاوتی مشغول به تولید این محصول هستند؛ ابعاد و آلیاژهای هر کارخانه با دیگری متفاوت است.

نکته بعدی، کاربردی است که برای این محصول در نظر گرفته‌اید. از این فرآورده در صنایع بسیاری استفاده می‌کنند؛ از جمله این صنایع می‌توان به ساختمان سازی اشاره کرد. بسیاری از مصالح ساختمانی را با استفاده از این محصول تهیه می‌کنند. صنعت خودرو دیگر صنایعی است که از این محصول به صورت مستقیم استفاده می‌کند؛ البته لازم به ذکر است محصولاتی که در این صنعت به کار گرفته می‌شوند، ویژگی‌های خاص و متفاوتی دارند.

آنالیز شیمیایی شمش فولادی، ویژگی‌های اصلی این محصول را به شما نشان می‌دهد. اگر بتوانید آن را تفسیر کنید؛ می‌توانید تشخیص دهید از این مقطع در تولید کدام فرآورده فولادی می‌توان استفاده کرد. به عنوان مثال اگر بخواهید از شمش، نبشی تولید کنید؛ باید از آنالیز 5SP و 3SP  استفاده کنید. این آنالیزها کشش و انعطافی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهند.

قیمت روز شمش

قیمت روز شمش در ایران با توجه به عرضه و تقاضای بورس کالا مشخص می‌شود. پروسه قیمت گذاری این محصول در حال حاضر، بر اساس قیمت آن حوزه CIS ضرب در دلار تعیین می‌شود.

عوامل بسیاری هستند که روی قیمت روز این محصول تاثیر می‌گذارند. بهای ارز، مهم‌ترین عامل تاثیر گذار روی قیمت روز شمش فولادی است. هرگونه تغییر کوچک در بازار دلار، بهای این فرآورده و دیگر مقاطع فولادی که با استفاده از آن تولید می‌شوند را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ابعاد متفاوت این محصولات موجب شده پیش از خرید به اندازه‌ها نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. هرچقدر بزرگتر باشند؛ وزن آن‌ها نیز به نسبت بیشتر می‌شود. افزایش وزن به معنی مواد اولیه بیشتری است که در تولید این مقطع مورد استفاده قرار گرفته است. این موضوع قیمت تمام شده این مقطع فولادی را افزایش می‌دهد.

برندی که این محصول را تولید می‌کند؛ تاثیر به سزایی روی قیمت روز شمش آلیاژی و فولادی دارد. کارخانه‌های مختلف از مواد اولیه و استانداردهای متفاوتی برای تولید این فرآورده استفاده می‌کنند.

قیمت روز شمش فولادی را می‌توانید در اصفهان آهن مشاهده کنید. قیمت این محصولات به دلیل تبعیت از نوسان ارز و دلار، باید به صورت روزانه گرفته شود. ما در اصفهان آهن طی تعامل مستقیم با کارخانه‌های برتر کشور، سعی بر این داریم تا بهترین قیمت را به مشتریان عزیز ارائه دهیم. از سوی دیگر هنگام خرید این محصول، قیمت تنها نکته‌ای نیست که باید مدنظر قرار دهید. بلکه موارد جانبی مانند هزینه حمل و نقل و… نیز جزئی از هزینه‌های شما به شمار می‌روند.

انواع شمش

شمش را از نظر سایز بندی، کارخانه و برند و همچنین بر اساس جنس دسته‌بندی مختلفی دارد.

بر اساس سایزبندی

سایزهای متفاوتی از این محصول هستند که می‌توانید به صورت آنلاین خریداری کنید. کارخانه‌ها به طور معمول دو سایز ۶ متری و ۱۲ متری را انتخاب می‌کنند.

و بر اساس آنالیز به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

براساس آنالیز

شمش ها را براساس آنالیزهای کارخانه به دسته های مختلفی تقسیم می کنند. هر کدام از این آنالیزها محصول خاصی را به دست می دهند.

 • 5 SP
 • Ck 60
 • CK 45
 • 70 CR2
 • MO40
 • SZ52
 • St37

بر اساس کارخانه و برند

بازار ایران و جهان نیازمند به تولید بیشتر مواد اولیه‌ای همچون شمش است تا بتواند نیاز جهانی را برطرف کند. همین موضوع کارخانه‌ها و برندهای بسیاری را در ایران به تولید این محصول فولادی وادار کرده است. مجتمع هما استیل، شرکت پردیس صنعت زنده رود، مجتمع صنایع شمش ریزان البرز، شرکت فولاد تارا یزد و مجتمع تولیدی فولاد اسپریس تجارت تعدادی از کارخانه‌هایی هستند که این محصول را تولید می‌کنند.

قیمت شمش امروز

بر اساس نوع

می‌توان دسته‌بندی‌های مختلفی را بر اساس نوع برای این محصول در نظر گرفت. اسلب و بیلت دو دسته کلی شمش فولادی هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. 

در واقع بیلت همان شمش ۱۵۰*۱۵۰ است. بیلت دارای مقاطع مربع شکل یا دایره‌ای است که هر کدام برای کار متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که از این محصول در تولید تمام مقاطع فولادی به جز ورق می‌توان استفاده کرد.

اسلب زنگ نزن یکی از محصولات فولادی نیم ساخته است که در صنایع مختلفی به کار گرفته می‌شود. تولید انواع مقاطع فولادی از جمله ورق‌ها از جمله کاربردهای این محصول به شمار می‌رود. البته به یاد داشته باشید قیمت روز این محصول وابسته به نوع آن است. بنابراین بهتر است پیش از هر کاری، نوع شمش موردنیاز خود را مشخص کنید.

قیمت شمش آهن امروز به این دلیل که ماده‌ی اولیه تولید بسیاری از مقاطع فولادی مانند میلگرد است، اهمیت زیادی دارد. اطلاع از هرکدام از موارد گفته شده می‌تواند به شما کمک کند که خرید شمش فولاد را با آگاهی بیشتری انجام دهید. برای اطلاع از قیمت امروز شمش، سایت اصفهان آهن را دنبال کنید و پس از مشاهده قیمت‌ها، برای ثبت نهایی سفارش با کارشناسان مجرب اصفهان آهن تماس بگیرید.