محصولات کارخانه
آخرین بروزرسانی : ۱۴:۲۵ ۱۳۹۹/۷/۰۶
تیرآهن ذوب آهن اصفهان
ذوب آهن اصفهان مشاهده لیست قیمت
آخرین بروزرسانی : ۱۶:۴۹ ۱۳۹۹/۷/۰۲
میلگرد کلاف ذوب آهن
ذوب آهن اصفهان مشاهده لیست قیمت
آخرین بروزرسانی : ۱۴:۲۸ ۱۳۹۹/۷/۰۶
میلگرد ذوب آهن
ذوب آهن اصفهان مشاهده لیست قیمت
تاریخچه و سابقه کارخانه ذوب آهن اصفهان

null


کارخانه ذوب آهن اصفهان


در چهارچوب پروتکل همکاری‌های فنی و اقتصادی بین دولت ایران و شوروی سابق، احداث کارخانه ذوب آهن موردتوافق قرار گرفت و موافقت‌نامه‌ای به امضاء رسید که در 23 دی‌ماه 1344 به تصویب مجلس رسید.

یکی از اصول این توافق‌نامه همکاری دولت شوروی درزمینهٔ احداث کارخانه ذوب آهن در ایران بود. بر همین اساس شرکت ملی ذوب آهن ایران قراردادی با موسسه (تیاژپروم اکسپورت شوروی) برای تهیه طرح و تجهیزات لازم کارخانه و تجهیز معادن سنگ‌آهن و زغال‌سنگ و سنگ‌آهک منعقد کرد.


کارشناسان شوروی با توجه به محدودیت منابع مالی و مواد اولیه خصوصاً ذخایر شناخته‌شده زغال‌سنگ، ظرفیت کارخانه را در فاز اول 550 هزار تن فولاد در سال تعیین کردند که مورد موافقت قرار گرفت.


متعاقباً کارشناسان ایرانی و شوروی اطراف شهر اصفهان را ازنظر استحکام طبقات زمین، موقعیت محل ازنظر زلزله، تأمین آب، انرژی الکتریکی و مواد اولیه، خطوط ارتباطی، عوامل فنی و اقتصادی اجتماعی موردبررسی قراردادند.

درنتیجه مطالعات صورت گرفته، منطقه‌ای موسوم به دشت طبس واقع در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان برای احداث کارخانه مناسب تشخیص داده‌شده و قطعیت یافت.


آغاز مراحل اولیه تأسیس ذوب آهن اصفهان


 عملیات اجرایی ساخت واحدهای مختلف کارخانه از سال 1346 آغاز و با ایجاد کارگاه‌های کک سازی، اگلومراسیون و کوره بلند شماره 1 در نیمه اول دی‌ماه 1350، بهره‌برداری از مجتمع با تولید چدن آغاز شد و تولید محصولات فولادی نیز با راه‌اندازی بخش فولادسازی و مهندسی نورد در دی‌ماه 1351 با ظرفیت 550 هزار تن در سال شروع شد.

متعاقب آن در سال 1351 کارهای ساختمانی و اجرایی طرح توسعه برای رسیدن به ظرفیت 900/000 /1 تن فولاد در سال با احداث کوره بلند شماره 2 و توسعه بخش‌های مختلف آگلومراسیون، کک سازی، فولادسازی، نورد و .... شروع گردید. و عملیات ساختمانی کمپلکس چدن در سال 1357 به اتمام رسید.

در صورت تمایل به مشاهده وب سایت کارخانه ذوب آهن اصفهان میتوانید از صفحه وب سایت رسمی کارخانه  بازدید کنید.

محصولات کارخانه ذوب اهن

محصولات عمومی ذوب اهن اصفهان شامل میلگرد آجدار ، تیر آهن و میلگرد کلاف می‌باشد که با مراجعه به صفحات قیمت میلگرد ذوب آهن ، قیمت تیرآهن ذوب آهن و قیمت میلگرد کلاف ذوب آهن می‌توانید از قیمت روز این محصولات مطلع شوید.