لوگو سیم مفتولی سیاه

قیمت سیم مفتولی سیاه

بروزرسانی

10:053 تیر 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
سیم مفتولی سیاه 1.5 فابریک روکش دار

341,000

ثابت
سیم مفتولی سیاه 2.5 فابریک روکش دار

341,000

ثابت
سیم مفتولی سیاه 1.5 فابریک

326,000

ثابت
سیم مفتولی سیاه 2.5 فابریک

326,000

ثابت
سیم مفتولی سیاه 1.5 تسمه

300,000

ثابت
سیم مفتولی سیاه 2.5 تسمه

300,000

ثابت
توجه

لوگو سیم مفتولی گالوانیزه

قیمت سیم مفتولی گالوانیزه

بروزرسانی

10:053 تیر 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
سیم مفتولی گالوانیزه 2

372,000

ثابت
سیم مفتولی گالوانیزه 3

372,000

ثابت
سیم مفتولی گالوانیزه 4

372,000

ثابت
سیم مفتولی گالوانیزه 5

372,000

ثابت
لوگو سیم خاردار رشته ای (خطی)

قیمت سیم خاردار رشته ای (خطی)

بروزرسانی

10:063 تیر 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
سیم خاردار رشته ای 2

435,000

ثابت

لطفا منتظر بمانید...

به طور کلی، این محصول از تنوع بالایی برخوردار است و در صنایع مختلفی کاربرد دارد. به همین دلیل، قیمت سیم مفتول می تواند در هزینه و بودجه لازم برای اجرای پروژه های گوناگون موثر باشد. برای اطلاع از قیمت روز این مقاطع، می توانید از سایت یا کانال قیمت لحظه ای آهن آلات اصفهان آهن استفاده کنید.

سیم مفتول چیست؟

سیم مفتول محصولی است که از طریق نورد به دست می آید. در این فرایند، میلگرد و سایر رشته ها و میله های فلزی کشیده می شوند تا به قطر و ضخامت مورد نظر برسند. نوع خط تولید، محصول اولیه مورد استفاده در تولید مقطع، ضخامت و سایز سیم و ... از عواملی هستند که در ویژگی های نهایی مفتول اثر می گذارد.

به طور کلی، سیم مفتول دارای ویژگی هایی همچون انعطاف پذیری، قابلیت شکل دهی، برش کاری، جوشکاری و خمکاری است. میزان هر ویژگی، به نوع محصول بستگی دارد. این قابلیت ها در تعیین قیمت سیم مفتول و کارایی آن موثر هستند.

انواع سیم مفتول؛ از مفتول سیاه تا مفتول تجاری

همان طور که گفته شد، سیم مفتول از رشته های فولادی مختلفی تولید می شود. به همین دلیل، جنس دسته های مختلف مفتول متفاوت است. از انواع سیم مفتول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سیم مفتولی گالوانیزه (در انواع سرد و گرم)
  • مفتول سیاه
  • مفتول روکش دار (PVC)
  • مفتول تجاری
  • مفتول اسیدشویی
  • مفتول آرماتوربندی
  • سیم خاردار رشته ای (خطی)
  • سیم خاردار حلقوی
  • مسوار
  • و ...

در این بین، برخی دسته های سیم مفتول کاربرد بیشتری دارند. برای مثال، می توان به سیم مفتول گالوانیزه اشاره کرد. از این محصول در ساخت و ساز و پروژه های عمرانی، فعالیت های کشاورزی، ایمن سازی ساختمان ها، تقویت کننده کابل های برق و ... استفاده می شود.

دسته بعد، مفتول سیاه است؛ محصولی که از نرمی و انعطاف پذیری قابل توجهی برخوردار است. در بین سایزهای مختلف سیم مفتول سیاه، دو نوع 1.5 و 2.5 کاربرد بالاتری دارند. اما سایزهای بزرگ تر معمولا برای فعالیت های کشاورزی و کارهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اما گروه سوم، مسوار است که از نظر سایز، در دست های بسیار متنوعی قابل تولید است. ضخامت محصول روی کاربرد آن و در نهایت، بر قیمت سیم مفتول اثرگذار است. با توجه به تنوع ضخامت این محصول، کارایی آن در صنایع مختلف بسیار گوناگون است. از مسوار برای آراتوربندی، تولید قفسه، ساخت انواع آویز و ... استفاده می شود.

برای خرید سیم مفتول، می توانید دسته های مختلف این محصول را در همین صفحه مشاهده کنید. پس از بررسی قیمت روز سیم مفتول، این مکان را دارید تا محصول مورد نظر را به صورت آنلاین سفارش دهید و با انجام پرداخت اینترنتی، آن را در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید. البته این روند را می توانید به صورت تلفنی و تماس با واحد فروش نیز طی کنید.

کاربرد انواع سیم مفتول

سیم مفتول در تولید محصولات مختلف و در صنایع گوناگون استفاده می شود. یکی از مهم ترین کاربردهای این مقاطع، استفاده از مفتول در صنعت بسته بندی است. این موضوع، به دلیل ویژگی های فیزیکی و مکانیکی سیم مفتول است. ضمنا از این رشته های فولادی در صنایع ساختمانی، آرماتوربندی، عایق بندی، کشاورزی، مجسمه سازی، نجاری و ... نیز استفاده می شود.

استفاده از سیم مفتول به عنوان سیم ارماتوربندی

یکی از کاربردهای اساسی سیم مفتول، استفاده از این محصول در آرماتوربندی است. اما نحوه استفاده آن چگونه است؟

زمانی که آرماتوربندی انجام می شود، میلگردهای کارگذاشته شده باید در جای خود ثابت شوند تا در نهایت، بتن ریزی انجام شود. برای این هدف، از سیم مفتول استفاده می شود. با توجه به این کاربرد، باید قیمت سیم مفتول را در هزینه آرماتوربندی در نظر بگیرید.

از آن جایی که این مقاطع قابلیت شکل دهی و نرمی خوبی دارند، می توان آن ها را در فرایند آرماتوربندی گره زد. این کار، به شیوه های مختلفی از جمله گره پشت گردنی، صلیبی و ... انجام می شود.

عوامل موثر بر قیمت سیم مفتول

قیمت سیم مفتول بر اساس عوامل مختلفی تغییر می کند. یکی از عوامل موثر، نرخ روز دلار است. با افزایش قیمت دلار، انتظار افزایش قیمت سیم مفتول و سایر مقاطع فولادی هم وجود دارد. البته خلاف این قضیه هم ممکن است رخ دهد.

اما عامل موثر بعد، میزان عرضه و تقاضاست. هر چه میزان عرضه کم باشد یا تقاضا افزایش یابد، قیمت روز سیم مفتول بالا می رود. علاوه بر این دو مورد، عوامل دیگری همچون هزینه های تولید، قیمت مواد اولیه، نرخ انرژی و ... هم بر قیمت گذاری محصولات فولادی موثر هستند.

قیمت سیم مفتول

برای مشاهده قیمت سیم مفتول، می توانید از راه های مختلفی استفاده کنید. یکی از راه های ساده، دنبال کردن صفحه یا کانال اصفهان آهن در شبکه های اجتماعی مختلف است. راهکار بعد، چک کردن روزانه قیمت ها از سایت است.

در هر صورت، همه این منابع، قیمت های روز محصولات فولادی را اعلام می کنند. نرخ های اصفهان آهن، بر اساس قیمت اعلام شده از سوی تولیدکننده است. بنابراین از صحت و اعتبار بالایی برخوردار است و خریداران می توانند همین نرخ ها را به عنوان ملاک معاملات خود قرار دهند.

نمودار قیمت سیم مفتول گالوانیزه در بازه 3 ماهه

در سه ماه اخیر، قیمت سیم مفتول گالوانیزه روند ثابتی داشت. دراین بازه همواره تغییرات مختلفی را در نرخ این مقطع فولادی دیدیم؛ اما به گونه ای نبود که بتواند موجب تغییر روند آن شود. اما از بهمن ماه سال جاری قیمت این محصول افزایش یافت و به حدود 36 هزار تومان رسید. در نمودار زیر، می توانید تغییرات قیمت سیم مفتول گالوانیزه را به وضوح ببینید.

more indicator
بیشتر

اپلیکیشن اصفهان آهن

اصفهان آهن را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

enamaad1enamaad2

طراحی توسط تیم مارکتینگ و توسعه اصفهان آهن