✍️ امروز : نرخ اکثر کارخانجات میلگرد و اکثر مقاطع فولادی بدون تغییر اعلام شد . در بخش محصولات ذوبی، میلگرد در کارخانه و انبار بدون تغییر اعلام شد، تیرآهن در کارخانه و انبار کاهش یافت. نرخ قوطی و پروفیل افزایش و نرخ آهن اسفنجی کاهش یافت. نرخ اکثر تولید کنندگان شمش فولادی نیز کاهش یافت.
۱۵ ساعت پیش بیشتر...
goftino
ورق سیاه فولاد سبا

قیمت ورق سیاه فولاد سبا

آخرین بروزرسانی : ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان ابعاد (m) محل تحویل قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
ورق سیاه ۱۰ میلی متر رول عرض ۱.۵ فولاد سبا عرض ۱.۵ اصفهان

۳۳۱,۰۰۰

ثابت

ورق سیاه ۱۰ میلی متر شیت ۶*۱.۵ فولاد سبا ۶*۱.۵ اصفهان

۳۳۳,۰۰۰

ثابت

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت (22 تن) می باشد.

ورق سیاه فولاد مبارکه

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

آخرین بروزرسانی : ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان ابعاد (m) محل تحویل قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
ورق سیاه ۱۰ میلی متر رول عرض ۱.۵ فولاد مبارکه عرض ۱.۵ اصفهان

۳۳۱,۰۰۰

ثابت

ورق سیاه ۱۰ میلی متر شیت ۶*۱.۵ فولاد مبارکه ۶*۱.۵ اصفهان

۳۳۳,۰۰۰

ثابت

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت (22 تن) می باشد.

ورق سیاه اکسین

قیمت ورق سیاه اکسین

آخرین بروزرسانی : ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان ابعاد (m) محل تحویل قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
ورق سیاه ۱۰ میلی متر شیت ۶*۲ اکسین ۶*۲ اهواز

۳۵۶,۰۰۰

ثابت

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت (22 تن) می باشد.

سوالات متداول

قیمت ورق سیاه ۱۰ میلی متر

ورق نورد گرم با ظاهر شیت یا رول و اندازه و ضخامت‌های مختلف آن (از ۱٫۵ میلی‌متر به بالا) روانه بازار می‌شود. این محصول به‌دلیل ساخت در دمای بالا رنگی تیره دارد که علتی برای انتخاب نام آن شده است؛ به‌طوری‌که این ورق نورد گرم را با نام ورق سیاه نیز می‌شناسند. اگر از اهالی فن هستید، قطعا می‌دانید که کیفیت سطح ورق سیاه نسبت به ورق روغنی کمتر است،

قیمت ورق سیاه ۱۰ میلی متر

این ویژگی در کمال تعجب مزیتی برای این ورق به همراه دارد که باعث درخواست فراوان آن می‌شود. در فرآیند ساخت ورق سیاه به‌نسبت نورد سرد از انرژی کمتری استفاده می‌شود که همین مورد در کاهش قیمت ورق سیاه تأثیر فراوان دارد. قیمت ورق سیاه ۱۰ میلی‌متر نیز تابعی از همین مورد است.

چگونه ورق سیاه 10 میلی متر را تهیه کنیم؟

روش‌های مختلف آنلاین، خرید مستقیم از کارخانه و خرید از بازار بورس همه از بهترین روش‌های خرید ورق سیاه ۱۰ میلی‌متر به شمار می‌روند؛ ولی نکته‌ای که از روش خرید بیشتر اهمیت دارد، تعیین نوع محصول است. استفاده‌های گوناگون این ورق در صنعت ساختمان‌سازی، حمل‌ونقل، ساخت بدنه خودرو، کشاورزی و بسیاری اهداف دیگر، نشان از تنوع کاربری آن دارد.

این تنوع در کاربری خود به‌نوعی نشان‌دهنده نیاز به انواع مختلف ورق سیاه با ویژگی‌های مختلف است. بنابراین قبل از خرید، محدوده انتخاب خود را تعیین کنید؛ سپس با توجه به شرایط از روش‌های خرید از بورس، کارخانه و خرید آنلاین استفاده کنید. البته روش آنلاین علاوه‌بر داشتن مزایای روش‌های دیگر، محدودیت‌های آن‌ها را ندارد و بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

موارد تاثیرگذار بر قیمت روز ورق سیاه ده میلی متر

قیمت ورق سیاه ۱۰ میلی‌متر تحت‌تأثیر عوامل متعددی است و اصلا نمی‌توان آن را از قبل پیش‌بینی کرد؛ از این عوامل می‌توانیم موارد زیر را ذکر کنیم:

·       قیمت مواد اولیه

·       کاهش و افزایش تقاضا

·       هزینه‌های سوخت و انرژی مانند نفت

·       نرخ ارز و تورم جهانی

تمامی موارد ذکرشده خود به‌تنهایی قابل پیش‌بینی‌ نیستند و مسلما به‌خاطر ارتباطشان با محصولات فولادی، قیمت ورق سیاه ۱۰ میلی‌متر کاملا متغیر خواهد بود.

معمولا برای خرید ورق سیاه ۱۰ میلی‌متر باید منتظر تعیین نرخ در بازار و بورس بشویم. این قیمت با توجه به کارخانه تولید‌کننده، طول، عرض، ضخامت و وزن ورق تعیین می‌شود و در نهایت قیمت فروش مشخص خواهد شد. نباید فراموش کنید که کارخانه‌های تولیدکننده در ایران آن را با قیمت پایین‌تری نسبت به کشورهای دیگر ارائه می‌کنند و همین باعث فروش بیشتر و رقابت محصولات داخلی با خارجی شده است.

مشخصات ورق‌ های سیاه 10 میلی متر

ظاهر و مشخصات ورق‌های فولادی آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. در کل ورق سیاه با رنگ سیاه و ظاهر مات خود از دیگر ورق‌ها به‌راحتی شناخته می‌شود. فلزات موجود در این محصول باعث ایجاد خواص و مشخصات خود در ورق می‌شوند؛ از این ویژگی‌ها می‌توانیم به استحکام بالای محصول اشاره کنیم. از طرف دیگر به‌دلیل تولید آسان انواع ورق سیاه، در نهایت هزینه کمتری نسبت به دیگر انواع ورق دارد که ویژگی محبوب خریداران است. البته از نظر کیفیت با ورق‌های روغنی نمی‌تواند رقابت کند؛ اما برای استفاده‌هایی که کیفیت اهمیت ندارد، انتخاب به‌صرفه‌تری است. خنک‌کردن ورق‌ها در پایان کار تولید نیز در افزایش مقاومت و شکل‌پذیری آن‌ها تاثیر‌گذار است.

مقاومت در برابر خوردگی نیز از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود این محصول در صنایع دریایی و کشتی‌سازی مورد توجه قرار گیرد. از دیگر ویژگی‌های ورق سیاه 10 میل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

·       لبه‌های گرد

·       قابلیت خمش و فرم‌پذیری مناسب

·       قابلیت جوشکاری

·       اعوجاج‌ناشی از سردشدن در ساختار ورق

·       مقاومت در برابر خوردگی

کاربرد ورق سیاه 10 میلی متر در صنایع مختلف

از کاربردهای ورق سیاه به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم:

·       در ساخت‌وساز برای ساخت مصالح فلزی ساختمانی، ساختمان‌سازی و سوله‌سازی که البته بیشتر از ورق 33ST استفاده می‌شود.

·       در تهیه قطعات خودرو و خودروسازی کاربرد دارد. ساخت شاسی یا چهارچوب خودرو، ساخت قطعات زیر بدنه و سیستم تعلیق از جمله این کاربردهاست. این محصول با داشتن رنگ مات، دوام، مقاومت بالا، استحکام و تحمل وزن‌های سنگین نه‌تنها در خودروسازی که در صنعت راه و شهرسازی مانند گاردریل جاده‌ها نیز کاربرد دارد.

·       از ورق سیاه به‌دلیل مقاومت و تحمل وزن مناسب در ساخت آبگرمکن، تجهیزات کشاورزی، مخازن کشتی‌سازی و تانکرسازی بهره می‌برند.

·       ضخامت و استانداردهای ساخت ورق سیاه باعث استفاده آن در صنایع فلزی سنگین نیز شده است. از این موارد خاصیت جوش‌پذیری، مقاومت بالا و تحمل فشار هستند.

ورق سیاه 10 میلی متر در کدام کارخانه ها تولید می شود؟

ورق سیاه را می‌توانیم در لیست محصولات تولیدی کارخانه‌هایی چون فولاد صبا و مجتمع فولاد مبارکه، کارخانه فولاد کاویان اهواز، کارخانه فولاد اکسین خوزستان، کارخانه فولاد گیلان و شرکت نورد و تولید قطعات فولاد ببینید.

 راهنمای خرید ورق سیاه ده میلی متر از اصفهان آهن

سایت اصفهان آهن از سه روش برای شما امکان خرید را فراهم می‌کند:

·       مراجعه به سایت و طی فرآیند خرید اینترنتی

·       تماس تلفنی با کارشناسان خبره

·       گذاشتن پیام اینترنتی و اقدام از طریق بخش چت آنلاین موجود در سایت

قیمت روز ورق سیاه ۱۰ میلی متر

از آنجا که نرخ آهن‌آلات متغیر است برای استعلام قیمت محصول مذکور می‌توانید در هر زمانی از روز به سایت اصفهان آهن مراجعه و جدیدترین نرخ‌ها را مشاهده و بررسی کنید. 

چرا قیمت فولاد بر قیمت ورق سیاه ۱۰ میلی متر تأثیر دارد؟

زیرا فولاد از مواد اولیه‌ای است که در ساخت ورق سیاه استفاده می‌شود؛ بنابراین تغییر قیمت آن بر قیمت ورق سیاه ۱۰ میلی متر تأثیر مستقیم دارد.

از چه منبعی می‌توانید به قیمت روز ورق سیاه ۱۰ میلی متر دست پیدا کنید؟

راحت‌ترین راه مراجعه به سایت اصفهان آهن و بررسی نرخ روز این کالاست.

راحت‌ترین روش تشخیص ورق سیاه چیست؟

ظاهر سیاه و کدر این محصول از بهترین و راحت‌ترین راه‌های تشخیص این ورق است.