لوگو میلگرد ظفر بناب

قیمت میلگرد ظفر بناب

بروزرسانی

07:5727 اردیبهشت 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
میلگرد 8 ظفر بناب

253,000

ثابت
توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می‌باشد.

لوگو میلگرد کویر کاشان

قیمت میلگرد کویر کاشان

بروزرسانی

10:071 اسفند 1402
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
میلگرد 8 کویر کاشان A2

247,000

نامشخص
میلگرد 8 کویر کاشان A3

251,000

نامشخص
توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

لوگو میلگرد شمس سپهر

قیمت میلگرد شمس سپهر

بروزرسانی

07:5627 اردیبهشت 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
میلگرد 8 شمس سپهر

تماس بگیرید

توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

لطفا منتظر بمانید...

میلگرد 8 یکی از پرکاربردترین محصولات در صنعت ساختمان‌ سازی است که مصارف فراوانی دارد؛ این محصول در گریدهای ساده و آجدار تولید می شود، اما نوع آجدار آن کاربردهای بسیار بیشتری دارد. برای خرید این سایز میلگرد، باید به نوع کاربری مد نظر و قیمت روز میلگرد 8 دقت کرد.

برای کسب اطلاعات به روز در مورد قیمت میلگرد ۸، می توانید سایت اصفهان آهن را به صورت روزانه یا لحظه ای بررسی کنید. و اما به این موضوع بپردازیم که چه عواملی بر جهش قیمت این محصول و خرید آن تاثیر می گذارد؟

قیمت میلگرد 8

عوامل موثر بر قیمت میلگرد 8

عوامل زیادی از جمله موضوعات سیاسی روز، تحولات اقتصادی، مصرف روزانه میلگرد و... تعیین کننده قیمت میلگرد 8 اصفهان هستند. علاوه‌ بر موارد ذکر شده گزینه‌ های دیگری از جمله وزن، کارخانه تولید کننده و نوع محصول وجود دارند که قیمت روز میلگرد را دچار نوسان می کنند.

قیمت امروز محصول فوق به طور مرتب و روزانه در سایت اصفهان آهن آپدیت می‌ شود و شما می ‌توانید از طریق این سایت، از موجودی جدیدترین محصولات سایز 8 هر کارخانه در ایران مطلع شوید.

به طور کلی در 6 ماه دوم سال قیمت این میلگرد به دلیل تغییرات دلار، نوسانات زیادی داشت؛ به طور که از قیمت 25950 در شهریور ماه، به قیمت 24550 در آذرماه رسید. مجددا از این قیمت به 27150 در اسفندماه رسید. پس ابتدا روند کاهشی و سپس افزایشی داشت.

به احتمال قوی یکی از دلایلی که باعث کاهش و افزایش قیمت میلگرد می شود، تغییرات در عرضه کالا و تقاضای مشتریان است. به طور کلی براساس نظر کارشناسان اصفهان آهن، نرخ این مقطع فولادی در همه سایزها نوسان داشته و تغییرات در یک سایز (مثلا تغییر قیمت میلگرد 16) بر نرخ سایر مقاطع از جمله میلگرد سایز 8، تاثیرگذار است.

قیمت میلگرد 8 امروز

مشخصات فنی میلگرد 8

طول هر شاخه میلگرد 8 ، 12 متر بوده که با علامت استاندارد ملی ایران و آج 400 در بازار عرضه می ‌شود. حداقل تنش تسلیم میلگرد 8، 400 مگاپاسکال بوده و با حداقل مقاومت کششی 600 مگاپاسکال تولید می‌ شود. به نوع آج مارپیچ میلگرد 8، آجدار جناقی گفته می ‌شود. وزن هر بندیل مطابق استاندارد ذوب آهن اصفهان 4700 کیلوگرم است.

مشخصات فنی یکی از مهم ترین ویژگی های انواع میلگرد هستند، که اطلاعات مهمی در مورد سایز، کاربرد و وزن محصول ارائه می دهند. هر یک از مقاطع فولادی که در کارخانه ها تولید می شوند، از قوانین و تبصره های موجود در استانداردهای ملی و بین المللی پیروی کرده اند. به همین دلیل ویژگی نهایی آنها، با این آیین نامه ها مقایسه می شود.

جدول اشتال میلگرد، مهم ترین ابزار در شناسایی کیفیت محصول است که سطح مقطع برحسب cm2، وزن یک متر میلگرد 8 برحسب kg/m، W1 و U2 را براساس استانداردهای مورد قبول جهانی مانند DIN نشان می دهد.

در جدول زیر، می توانید وزن هر شاخه میلگرد 8 کارخانه های مختلف را ببینید و با اعداد استاندارد جدول اشتال مقایسه کنید:

کارخانه تولیدکننده

وزن شاخه

وزن میلگرد 8 در جدول اشتال

ظفربناب

4

0.395

کویر کاشان

5

0.395

شمس سپهر

4.7

0.395

کاوه تیکمه داش

4.5

0.395

هشترود

4.7

0.395

حسن رود گیلان

4.3

0.395

سیرجان حدید جنوب

4

0.395

بر اساس اطلاعات این جدول هرچه وزن میلگرد یک کارخانه به استاندارد جدول اشتال نزدیک تر باشد، کیفیت بالاتری دارد. معمولا بیشتر میلگردهای موجود در بازار، از نوع A2 و A3 هستند که برای ساختمان سازی استفاده می شوند. اگر قصد خرید میلگرد 8 را دارید، می توانید در مورد مشخصات فنی و قیمت روز میلگرد 8 از مشاوره تخصصی کارشناسان اصفهان آهن استفاده کنید.

همانطور که گفته شد جدول مشخصات فنی میلگرد، برای خریداران این محصول اهمیت بسیار زیادی دارد. در این جدول مشخصات مهمی مانند درصد عناصر، استحکام کششی و... معرفی می شود. در جدول زیر، مشخصات فنی میلگرد آناهیتا گیلان را مبنا قرار داده ایم.

علامت مشخصه

استحکام تسلیم

استحکام نهایی

نسبت استحکام کششی به استحکام تسلیم

میزان ازدیاد طول نسبی

A5 و A10

آج 340

340

500

1.25

حداقل 15%

حداقل 18%

راهنمای خرید میلگرد 8 با قیمت مناسب

یکی از چالش ‌های مهم در زمان خرید میلگرد‌ها، شناخت کافی از مشخصات آنهاست. دانستن نوع عاج، کاربرد و همچنین شکل فیزیکی آنها در هنگام خرید بسیار مهم است. با داشتن اطلاعات دقیق و کافی می ‌توانید انتخابی به صرفه و درست داشته باشید و محصول مورد نظر را طبق نیاز، انتخاب و خریداری کنید. میلگرد 8 از شمش آهن بدست می ‌آید؛ مقیاس وزن و طول آن با کمک جدول مهندسی اشتال محاسبه می‌ شود.

کارخانه‌ های مختلفی در ایران میلگرد سایز 8 تولید می ‌کنند. کیفیت میلگردهای تولیدی هر کارخانه می ‌تواند با کارخانه‌های دیگر متفاوت باشد. قبل از خرید، در مورد کیفیت میلگردهای تولیدی کارخانه ‌های مختلف تحقیق کنید و میلگرد موردنیاز خود را از کارخانه‌ های معتبر و شناخته شده خریداری کنید.

برای خرید میلگرد 8 در حجم بالا، خرید از کارخانه اقتصادی ‌تر است؛ همچنین می‌ توانید با داشتن کد بورسی، خرید خود را از بورس انجام دهید. برای خرید در حجم پایین بهترین روش، انتخاب بنگاه‌ های آهن فروشی است. شما کاربران عزیز می‌ توانید با کمک وب سایت اصفهان آهن خریدی امن و مطمئن را تجربه کنید.

میلگرد 8 چند کیلو است؟

هر شاخه ۱۲ متری میلگرد، وزنی معادل 4.74 کیلوگرم دارد؛ البته همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید، ممکن است وزن میلگرد 8 کارخانه‌ های مختلف با هم فرق داشته باشد. به طور کلی:

 • وزن میلگرد 8 آجدار: بین 4.41 تا 4.74 کیلوگرم در هر متر
 • وزن میلگرد 8 ساده: بین 3.92 تا 4.24 کیلوگرم در هر متر

از بین انواع میلگردها، میلگرد ۸ یکی از پرمصرف ‌ترین آن‌ ها برای ساخت خاموت و انواع مش فولادی است. نکته مهم و حائز اهمیت در هنگام خرید میلگرد، وزن آن است. از بین برندهای مختلف، وزن میلگرد ۸ ذوب آهن اصفهان از سایر برندها بیشتر و بسیار نزدیک به استاندارد جدول اشتال است.

روش تولید میلگرد 8 بر اساس استانداردها

از ۴ روش تولیدی زیر برای ساخت میلگردها استفاده می ‌شود:

 • روش نورد
 • سرد کاری یا نورد سرد
 • روش میکرو آلیاژی
 • عملیات حرارت و خنک ‌کاری یا روش ترمکس

در همه این روش ‌ها در ابتدا شمش فولادی حرارت دیده و تحت غلتک قرار می‌ گیرد. پس از این مرحله مجموعه‌ ای از میله‌ های باریک و طویل تحویل داده می ‌شود. حال در هر یک از روش ‌های گفته شده حرارت و شرایط متفاوتی اعمال می‌ شود.

کاربرد میلگرد 8

میلگرد 8 یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت ساخت و ساز است که به دلیل قطر کم و قیمت مناسب، در بسیاری از پروژه ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. کاربردهای میلگرد 8 عبارتند از:

 • ساخت تیرچه بلوک: میلگرد 8 در ساخت تیرچه بلوک به عنوان میلگرد خراطی و زیگزاگ استفاده می ‌شود.
 • ساخت فونداسیون: میلگرد 8 در فونداسیون برای میلگردهای انتظار و خاموت بندی ستون ‌ها و دیوارها به کار می ‌رود.
 • خاموت بندی: میلگرد 8 برای خاموت بندی تیرها، ستون‌ ها و دیوارها به منظور افزایش مقاومت برشی آنها استفاده می ‌شود.
 • ساخت دیوار برشی: میلگرد 8 در ساخت دیوار برشی به عنوان میلگرد عمودی و افقی به کار می ‌رود.
 • ساخت سقف تیرچه کرومیت: میلگرد 8 در ساخت سقف تیرچه کرومیت به عنوان میلگرد تقویتی و میلگرد حرارتی استفاده می ‌شود.

کارخانه ‌های تولید کننده میلگرد 8

کارخانه‌ های زیادی در سراسر کشور این مقطع فولادی را تولید می‌ کنند؛ اما از این میان واحدهای صنعتی زیر تولید‌کننده‌ های اصلی این قطعه و تعیین ‌کننده قیمت این سایز محصول هستند.

 • ظفربناب
 • کویرکاشان
 • شمس سپهر
 • کاوه تیکمه داش
 • هشترود
 • ذوب آهن اردبیل
 • حسن رود
 • ارگ تبریز
 • سیرجان حدید
 • آذر فولاد امین
 • امیرکبیر خزر
 • شاهین بناب
 • و...

روش تولید میلگرد در ایران چگونه است؟

تولید میلگرد در ایران به هر ۲ روش آلیاژی و ترمکس انجام می ‌شود.

وزن میلگرد 8 بر چه اساسی محاسبه می شود؟

وزن میلگرد ۸ با توجه به استاندارد تعریف شده جهانی Din آلمان محاسبه می‌شود.

آیا وزن همه میلگردها باهم برابر است؟

خیر، وزن شاخه‌ها بر اساس مبدا تولید کننده و گرید انتخابی با هم تلوارنس وزنی خواهند داشت.

هر شاخه میلگرد 8 چند کیلو است؟

هر شاخه 12 متری میلگرد، حدود 4.74 کیلوگرم است.

more indicator
بیشتر

اصفهان آهن را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

enamaad1enamaad2

طراحی توسط تیم مارکتینگ و توسعه اصفهان آهن