لوگو میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

بروزرسانی

10:0429 اردیبهشت 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
میلگرد 18 ذوب آهن اصفهان

242,000

1,000
توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 24 تن ) می باشد.

لوگو میلگرد ظفر بناب

قیمت میلگرد ظفر بناب

بروزرسانی

08:1429 اردیبهشت 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
میلگرد 18 ظفر بناب

248,000

ثابت
توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می‌باشد.

لوگو میلگرد نیشابور (فولاد خراسان)

قیمت میلگرد نیشابور (فولاد خراسان)

بروزرسانی

07:5129 اردیبهشت 1403
عنوانقیمت ریالبدون ٪۱۰ ارزش افزودهخرید
میلگرد 18 نیشابور (فولاد خراسان)

236,000

1,000
توجه

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

لطفا منتظر بمانید...

میلگرد سایز 18، یکی از پرفروش ترین مقاطع فولادی است که در ساخت و سازهای بتنی کاربردهای زیادی دارد. عوامل بسیاری در نوسان قیمت میلگرد 18 تاثیر دارند. از جمله مهم‌ ترین عواملی که قیمت میلگرد 18 تاثیر می ‌گذارند، میزان موجودی و عرضه ‌و‌ تقاضای این محصول است.

این آرماتور یکی از پرکاربردترین انواع میلگرد هاست که برای افزایش استحکام، در ساخت ستون و سقف استفاده می‌ شود. از این رو خرید میلگرد 18 برای فعالان حوزه ساخت ‌و‌ ساز، پیمانکاران و مجریان عمرانی اهمیت بسیار زیادی دارد.

قیمت میلگرد 18

راهنمای خرید میلگرد 18

در خرید میلگرد 18، با توجه به نوع سازه باید فاکتورهای مهمی را مدنظر قرار داد. از این رو لازم است پیش از خرید آن، از کارشناسان و متخصصان این حوزه اطلاعات لازم را کسب کنید. در ‌حال ‌حاضر امکان خرید این محصول، به صورت آنلاین و اینترنتی در برخی از شرکت ها وجود دارد. متقاضیان خرید این محصول، می ‌توانند با مراجعه به سایت اصفهان آهن از قیمت امروز میلگرد 18 مطلع شوند.

اما برای آشنایی بیشتر با نکات خرید این مقاطع بهتر است به پارامترهایی مانند نوع میلگرد، استاندارد، کارخانه تولید کننده، گواهی نامه ها و... توجه کنید. میلگردهای سایز 18 در دو نوع آجدار و ساده تولید می ‌شوند. میلگردهای آجدار با توجه به نوع آج به دو دسته A2 و A3 تقسیم می‌ شوند. میلگردهای A3 نیز با مقاومت و استحکام بیشتر، برای مصارف ساختمانی و سازه ‌ای مناسب ‌تر هستند.

هر یک از میلگردها باید دارای استانداردهای ملی و بین المللی باشند، زیرا هر استاندارد نشان دهنده کیفیت و مقاومت مناسب میلگرد است. هر کارخانه از استاندارد خاصی می کند، به همین دلیل بهتر است هنگام خرید از فروشنده گواهینامه های محصول را درخواست کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و راهنمایی، می ‌توانید با متخصصان و کارشناسان ما مشورت کنید.

مشخصات فنی میلگرد 18

میلگرد 18 یکی از قوی ‌ترین و بزرگ ‌ترین میلگردهای تقویت‌ کننده بتن است. این نوع از میلگرد در دو رنگ مشکی و روکش اپوکسی تولید می شود. قیمت میلگرد 18 مشکی بسیار پایین ‌تر از نوع دیگر آن است؛ به همین دلیل در مواردی که احتمال خطر کمتری وجود دارد، از میلگرد مشکی استفاده می ‌شود. اما در سازه‌ هایی که احتمال خطر بالاست و استحکام و مقاومت سازه اهمیت دارد (مانند پل ‌ها)، از روکش اپوکسی استفاده می ‌شود.

قیمت روز میلگرد 18

جدول اشتال میلگرد، یکی از ابزارهای بسیار مهم برای شناخت مشخصات فنی و وزن این محصولات است. بر اساس این جدول، وزن استاندارد یک متر از میلگرد 18 حدود 2 کیلوگرم است. حالا هرچه وزن میلگرد تولیدی یک کارخانه به این عدد نزدیک تر باشد، مسلما کیفیت بیشتری دارد.

در جدول زیر، می توانید وزن هر شاخه 12 متری میلگرد 18 کارخانه های مختلف را ببینید و با اعداد جدول اشتال مقایسه کنید:

کارخانه تولیدکننده

وزن شاخه 12 متری

وزن میلگرد 18 در جدول اشتال

ذوب آهن اصفهان

25

24

سرمد ابرکوه

24.5

24

آناهیتای گیلان

22.7

24

شاهین بناب

23.4

24

ظفر بناب

22.5

24

راد همدان

21.5

24

کویر کاشان

24.6

24

همانطور که در جدول بالا می بینید، میلگرد ذوب آهن اصفهان یکی از استانداردترین مقاطع فولادی است و وزن آن به استاندارد جدول اشتال بسیار نزدیک است. البته سایر کارخانه های موجود در این جدول نیز وزنی بسیار نزدیک به جدول اشتال دارند و به همین دلیل انتخاب خوبی برای خرید این محصول هستند.

جدول مشخصات فنی میلگرد نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد محصول ارائه می دهد. این جدول اطلاعات بسیار مهمی در مورد ترکیبات و مشخصات فیزیکی و شیمیایی میلگرد 18 است. جدول زیر، مشخصات فنی میلگرد کارخانه سرمد، به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر در ایران را مشاهده می کنید:

قطر اسمی (mm)

سطح مقطع اسمی (mm2)

وزن واحد طول (kg/m)

میزان رواداری (%)

18

254

2.00

+3 / -3

ترکیبات شیمیایی میلگردهای تولیدی این کارخانه نیز در استاندارد ملی ایران و شرکت سرمد به صورت زیر مقایسه شده:

نوع استاندارد

کربن

سیلیسیم

منگنز

فسفر

گوگرد

ملی ایران

0.37 %

0.60 %

1.6 %

0.045 %

0.045 %

شرکت سرمد

0.30-0.36

0.20-0.35

0.70-0.90

0.030

0.020

وزن میلگرد 18

وزن میلگرد 18 به مقدار آهنی که در آن استفاده شده، بستگی دارد. سطح مقطع میلگرد به شکل دایره‌ ای است. چنانچه این سطح دایره‌ از حیث قطر و مساحت و حجم سطح مقطع، قطورتر باشد بدین معناست که وزن بیشتری هم دارد. هر شاخه یک متری میلگرد 18، دو کیلوگرم و هر شاخه 12 متری آن معادل 44 کیلوگرم وزن دارد. بدیهی است که یکی از علل تفاوت قیمت میلگرد 18 به میزان آهنی که در آنها استفاده شده، برمی ‌گردد.

میلگرد 18 ساده

میلگرد ساده 18 (بدون آج) وزنی معادل 12 کیلو‌گرم دارد. این محصول طبق استاندارد A1 تولید ‌شده و در مقایسه با نوع آجدار مقاومت کمتری دارد. سطح میلگرد 18 ساده، صاف و بدون آج است و در مصارف غیر سازه ای مانند فونداسیون، خاموت، رابط در تیرچه ها، ساخت خرپا، آهنگری و... کاربرد دارد.

میلگرد ۱۸ آجدار

میلگرد آجدار 18 در سازه‌ هایی که نیازمند مقاومت و استحکام بالا هستند، کاربرد دارد. روی سطح میلگرد 18 آجدار شیارهایی وجود دارد که از لرزش و سرخوردن بتن‌ جلوگیری می‌ کند. این محصولات نسبت به نوع ساده، درگیری بیشتری با بتن پیدا می‌ کنند. به همین دلیل در مصارف سازه ای مانند آرماتوربندی فونداسیون، ستون ‌ها، تیرها و سقف‌ ها استفاده می شوند.

مقاومت کششی بالا، چسبندگی مناسب به بتن و مقاومت در برابر لغزش از مشخصات مهم این محصول فولادی است. قیمت میلگرد آجدار سایز 18 نسبت به نوع ساده آن، بیشتر است.

هر شاخه میلگرد 18 چند کیلو است؟

بر اساس جدول اشتال، وزن میلگرد 18 چند کیلو است؟ نکته مهم در خصوص وزن این محصول در جدول اشتال این است که به معیارهای آن دقت کنید. زیرا در این جدول، وزن یک متر از میلگرد ۱۸ آمده و حدود 2 کیلوگرم است. در حالی که اغلب، وزن یک شاخه 12 متری از این میلگرد اهمیت دارد و بیشتر کارخانه ها بین 24 تا 25 کیلوگرم اعلام می کنند. پس وزن استاندارد هر شاخه 12 متری میلگرد 18 برابر با 24 کیلوگرم است.

روش تولید میلگرد 18 بر اساس استانداردها

احتمالا شما هم بارها دیده اید که در تولید میلگرد 18، کدهایی حک می‌ شود. این کدها بیانگر استاندارد محصول هستند که شامل JU، JT، CU، CT و  SAمی شوند.  برای مثال روی میلگردهای آجدار A4 کد SA  حک می شود.

عوامل موثر بر قیمت امروز میلگرد 18

عوامل بسیاری بر قیمت امروز میلگرد 18 تاثیر می‌ گذارند. گاهی کمبود موجودی و گاهی کمبود عرضه ‌و‌ تقاضا تاثیرگذار هستند. در برخی از موارد نیز مسائل سیاسی و اقتصادی تاثیرات خود را بر قیمت میلگرد 18 می ‌گذارد. فعالان عرصه ساخت ‌و ‌ساز با این نوسانات قیمت تقریبا آشنا هستند. به ‌همین ‌علت قیمت میلگرد 18 را هر روز مورد بررسی قرار می‌ دهند.

قیمت میلگرد 18

با توجه به اینکه عوامل مختلفی در قیمت میلگرد 18 اثرگذارند، می توان نوسانات زیادی را در نمودار یکسال اخیر این محصول مشاهده کرد. اما به طور کلی روند نمودارها، شیب کاهشی را برای قیمت میلگرد نشان می دهند. اوایل سال 1402، قیمت میلگرد 18 ذوب آهن حدود 26700 تومان بود در حالی که اواخر سال این نرخ به 24900 رسید.

کاربرد میلگرد 18

میلگرد 18 در ساختمان‌ های بزرگ، تاسیسات دریایی، سازه‌ های پارکینگ، پل‌ ها و... (که استحکام و تحمل بار در آنها مهم است)، کاربرد دارد. در واقع برای ایجاد ستون در همه ساختمان‌ ها، میلگرد 18 عضو جدایی ‌ناپذیر سازه محسوب می‌ شود.

تقویت فونداسیون ها و جلوگیری از ترک خوردن آنها، تقویت ستون ها و افزایش ظرفیت باربری، تقویت تیرها و افزایش مقاومت آنها در برابر خم شدن، تقویت دال ها و افزایش مقاومت آنها در برابر ترک خوردن تعدادی از مهم ترین کاربردهای میلگرد 18 هستند.

کارخانه ‌های تولید کننده میلگرد 18

میلگرد 18 یکی از پرکاربردترین انواع میلگردها است که در اکثر کارخانه‌ های ذوب آهن سراسر جهان تولید می ‌شود. لازم‌ به ‌ذکر است که در ساخت میلگرد‌‌‌ها در سراسر جهان استاندارهای مورد نیاز با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال میلگردهای ساخت ایران مطابق با استانداردهای کشور روسیه ساخته می‌ شوند و کیفیت قابل قبولی دارند.

آیا در خرید میلگرد 18، نوع سازه اهمیت دارد؟

بله، خرید میلگرد 18 در سازه ‌هایی که استحکام بنا و مقاومت سازه در آنها اهمیت ویژه‌ ای دارد توصیه می ‌شود.

آیا قیمت میلگرد 18 با نوع آن ارتباط  دارد؟

بله، میلگرد آجدار از نوع ساده آن گران‌ تر است. گاهی به صورت استثناء وزن میلگرد 18 آجدار نیز بیشتر است.

چگونه می ‌توان انواع میلگردهای 18 را براساس استاندارها تشخیص دارد؟

بر روی میلگردهای 18 کدهایی حکاکی شده که نشان‌ دهنده روش تولید و استانداردهای محصول است.

more indicator
بیشتر

اصفهان آهن را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

enamaad1enamaad2

طراحی توسط تیم مارکتینگ و توسعه اصفهان آهن