goftino
میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

آخرین بروزرسانی : ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
عنوان سایز (mm) آنالیز قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
میلگرد ۱۸ ذوب آهن اصفهان ۱۸

۲۵۴,۰۰۰

ثابت

* قیمت‌ها با احتساب %9 ارزش افزوده می‌باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 24 تن ) می باشد.

میلگرد ظفر بناب

قیمت میلگرد ظفر بناب

آخرین بروزرسانی : ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان وزن شاخه (kg) آنالیز قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
میلگرد ۱۸ ظفر بناب ۲۲.۵

۲۳۹,۵۰۰

۳,۰۰۰

* قیمت‌ها با احتساب %9 ارزش افزوده می‌باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می‌باشد.

میلگرد نیشابور (فولاد خراسان)

قیمت میلگرد نیشابور (فولاد خراسان)

آخرین بروزرسانی : ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  • به من خبر بده
  • چاپ
  • آرشیو قیمت
عنوان وزن شاخه (kg) آنالیز قیمت (ریال) خرید نوسـانات (ریال)
میلگرد ۱۸ نیشابور (فولاد خراسان) ۲۴

۲۳۸,۵۰۰

نامشخص

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

* حداقل خرید از این کارخانه یک ظرفیت تریلی ( 23 تن ) می باشد.

سوالات متداول

عوامل بسیاری در نوسان قیمت میلگرد 18 تاثیر دارند. از جمله مهم‌ترین عواملی که روی ارزش ریالی میلگرد 18 تاثیر می‌گذارند، میزان موجودی و همین‌طور عرضه‌و‌تقاضای این محصول می‌توان اشاره کرد. این آرماتور یکی از پرکاربردترین نوع میلگرد است و به جهت استحکام بالا در ساخت ستون و سقف از آن استفاده می‌شود. از این رو خرید میلگرد 18 برای فعالان حوزه ساخت‌و‌ساز، پیمانکاران و مجریان عمرانی در درجه بالای اهمیت قرار دارد.

راهنمای خرید میلگرد 18

در خرید میلگرد 18 با توجه به نوع سازه بایستی فاکتورهایی را مدنظر قرار داد. از این رو لازم است پیش از خرید آن از کارشناسان و متخصصان این حوزه اطلاعات لازم را کسب کنید. در‌حال‌حاضر امکان خرید به صورت آنلاین و اینترنتی نیز وجود دارد. متقاضیان خرید محصول مذکور می‌توانند با مراجعه به سایت اصفهان آهن از قیمت امروز میلگرد 18 مطلع شوند.

مشخصات فنی میلگرد 18

میلگرد 18 از قوی‌ترین و بزرگ‌ترین میلگردهای تقویت‌کننده بتن است. این نوع از میلگرد در دو رنگ مشکی و روکش اپوکسی وجود دارد. قیمت میلگرد 18 مشکی بسیار پایین‌تر از نوع دیگر آن است. در مواردی که احتمال خطر کمتری وجود دارد از میلگرد مشکی استفاده می‌شود؛ اما در سازه‌هایی که احتمال خطر بالاست و استحکام و مقاومت سازه اهمیت دارد، همچون پل‌ها، از روکش اپوکسی استفاده می‌شود.

وزن میلگرد 18

وزن میلگرد 18 به مقدار آهنی که در آن استفاده می‌شود، بستگی دارد. سطح مقطع میلگرد به شکل دایره‌ای است. چنانچه این سطح دایره‌ای از حیث قطر و مساحت و حجم سطح مقطع، قطورتر باشد بدین معناست که وزن بیشتری هم دارد. هر شاخه یک متری میلگرد 18 دارای دو کیلوگرم وزن است و هر شاخه 12 متری از آن معادل 44 کیلوگرم وزن دارد. بدیهی است که یکی از علل تفاوت قیمت میلگرد 18 به میزان آهنی که در آنها استفاده شده، برمی‌گردد.

میلگرد 18 ساده

یکی از انواع میلگرد 18، نوع ساده آن بوده که به‌صورت شاخه‌ای است و وزنی معادل 12 کیلو‌گرم دارد. این محصول طبق استاندارد A1 تولید می‌شود که در مقایسه با نوع آجدار مقاومت کمتری دارد. از میلگرد 18 ساده در صنعت و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود.

میلگرد ۱۸ آجدار

میلگرد 18 آجدار در سازه‌هایی که نیازمند مقاومت و استحکام بالا هستند، کاربرد دارد. روی سطح میلگرد 18 آجدار شیارهایی وجود دارد که از لرزش و سرخوردن بتن‌ها جلوگیری می‌کنند. این محصولات نسبت به نوع ساده میلگردها درگیری بیشتری با بتن پیدا می‌کنند. این نوع از میلگردها بر اساس مقاومت‌شان در سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که عبارتند از:A1 ، A2 و3A

روش تولید میلگرد 18 بر اساس استانداردها

در تولید میلگرد 18 براساس استانداردها، کدهایی حک می‌شود. این کدها بیانگر استاندارد محصول هستند و عبارتند از JU، JT، CU، CT و SA. برای مثال روی میلگردهای آجدار A4 کد SA حک می‌شود. 

عوامل موثر بر قیمت امروز میلگرد 18

عوامل بسیاری بر قیمت امروز میلگرد 18 تاثیر می‌گذارند. گاهی کمبود موجودی و گاهی نیز کمبود عرضه‌و‌تقاضا تاثیرگذار است. در برخی از موارد نیز مسائل سیاسی و اقتصادی تاثیرات خود را بر قیمت میلگرد 18 می‌گذارد. فعالان عرصه ساخت‌و‌ساز با این نوسانات قیمت تقریبا آشنا هستند. به‌همین‌علت قیمت میلگرد 18 را هر روز مورد بررسی قرار می‌دهند.

کاربرد میلگرد 18

میلگرد 18 در ساختمان‌های بزرگ، تاسیسات دریایی، سازه‌های پارکینگ، پل‌ها و... که استحکام و تحمل بار در آنها مهم است، کاربرد دارد. در واقع برای ایجاد ستون در همه ساختمان‌ها، میلگرد 18 عضو جدایی‌ناپذیر محسوب می‌شود. استفاده از این مقطع فولادی در سازه‌ها و ساختمان‌ها، مقاومت آنها را بالا می‌برد و سبب ایمنی بیشتر در ساختمان‌ها می‌شود.

کارخانه‌های تولید کننده میلگرد 18

میلگرد 18 یکی از پرکاربردترین انواع میلگردها است که در اکثر کارخانه‌های ذوب آهن سراسر جهان تولید می‌شود. لازم‌به‌ذکر است که در ساخت میلگرد‌‌‌ها در سراسر جهان استاندارهای مورد نیاز با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال میلگردهای ساخت ایران مطابق با استانداردهای کشور روسیه ساخته می‌شوند و کیفیت قابل قبولی دارند. 

آیا در خرید میلگرد 18 نوع سازه اهمیت دارد؟

خرید میلگرد 18 در سازه‌هایی که استحکام بنا و مقاومت سازه در آنها اهمیت ویژه‌ای دارد توصیه می‌شود.

آیا قیمت میلگرد 18 با نوع آن ارتباط دارد؟

بله، میلگرد 18 آجدار از نوع ساده آن گران‌ تر است.

چگونه می‌توان انواع میلگردهای 18 را براساس استاندارها تشخیص دارد؟

بر روی میلگردهای 18 کدهایی حکاکی شده که نشان‌دهنده روش تولید و استانداردهای محصول است.