آخرین اخبار

آخرین مطالب

تیرآهن زنبوری (لانه زنبوری)

تیرآهن زنبوری یا دارای شبکه، تیرآهنی است که دارای سوراخ یا اشکال توخالی در بخش جان تیرآهن است. به طور کلی، تیرآهن های شبکه یا تیرهای لانه زنبوری با خانه های شش ضلعی (شکل ۱) دارای سوراخ های شش ضلعی یا شکل دایره ای هستند. تیرهای شبکه با دهانه های دایره ای به عنوان تیر….

بیشتر بخوانید

انواع آلیاژهای تیرآهن

  چندین سیستم شماره گذاری متفاوت برای فلزات و آلیاژهای مختلف مورد استفاده در تیرآهن توسط انجمن های مختلف تجاری، جوامع مهندسی حرفه ای، سازمان های استاندارد و صنایع خصوصی برای استفاده های مختلف صنعتی، ساختمانی و عمرانی تنظیم و ارائه شده است. کد عددی که برای شناسایی فلز یا آلیاژ استفاده می شود ممکن….

بیشتر بخوانید

انواع تیرآهن I (آی)

  معرفی ،تاریخچه و مشخصات تیرآهن   I تیر آهن I به طور گسترده ای به عنوان مقطعی با باله های باریک  و جان پهن که به لحاظ خم شدن تحت نیروهای محوری  مقاوم هستند، مورد استفاده می باشند، نماد تیرآهن پهن قطعا حرف I است که با توجه به کد EN 10079: 2007 [1] به….

بیشتر بخوانید

اتصالات تیرآهن در سازه فولادی از نوع پیچی

در این نوشتارمفصل های اتصال تیرآهن و ستون که با پیچ به هم متصل می شوند (اتصالات ساده) را در مورد سازه های چند طبقه ای مورد بررسی قرار می دهیم این نوع ساختار با پیچ به هم متصل شده را  “اتصال ساده” می نامند.   در این مقاله انواع اتصالات ساده ای که معمولا….

بیشتر بخوانید

فرآیند تولید لوله های بدون درز (مانیسمان)

لوله ها یا بدون درز یا با فرایند جوش تولید می شوند. فرآیند تولید لوله های بدون درز در پایان قرن نوزدهم توسعه یافت. به رغم بسیاری از آزمایشات قبلی، آزمایش ها و فن آوری ها، اختراع فرآیند سوراخ کردن یا سنبه زنی متقاطع لوله بدو ن درز توسط برادران مانسمان تا پایان سال های….

بیشتر بخوانید