آیا این 40 کارخانه تولید میلگرد را می‌شناسید؟

دسترسی سریع به محتوای این مطلب

میلگرد به عنوان یکی از پرمصرف ترین مقاطع فولادی شناخته می‌شود. حجم استفاده از این مقطع فولادی در ساختمان سازی و صنایع مختلف، به اندازه‌ای بالاست که باعث شده است، کارخانه‌های زیادی در سراسر ایران به تولید میلگرد بپردازند. ما در مقالات قبل در مورد 15 تولید کننده برتر میلگرد در ایران صحبت کردیم و اشاره‌ای به معرفی کارخانه‌های تولید کننده این محصول داشتیم. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی 40 کارخانه تولید میلگرد بپردازیم که ممکن است خیلی از افراد، با این کارخانه‌ها آشنایی نداشته باشند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

1.کارخانه ذوب آهن؛ برترین کارخانه تولید کننده میلگرد

کارخانه-ذوب-آهن

اکثر افراد با کارخانه ذوب آهن اصفهان آشنایی دارند و به خوبی محصولات فولادی این کارخانه را می‌شناسند. این کارخانه بزرگ آهن و فولاد کشور توانست برای نخستین بار، گواهی نامه استاندارد تولید با بالاترین سطح کیفی، گواهی نامه مطابقت میلگردهای گرید B500B از شرکت CARES انگلیس و گواهی نامه ایزو 9001 مدیریت کیفیت درزمینهٔ تولیدات شمش را دریافت کند. ظرفیت کارخانه ذوب آهن در حال حاضر به 3 میلیون و 600 هزار تن می‌رسد.

مجموعه ذوب آهن با تولید محصولات باکیفیت توانست در لیست برترین تولید کننده میلگرد قرار بگیرد. میلگردهای تولید شده در این کارخانه به دو صورت ساده و آجدار و در دو نوع دوکی و یکنواخت، بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ تولید می‌شود. برای اطلاع از قیمت میلگرد ذوب آهن روی لینک مربوطه کلیک کنید.

2. مجتمع میلگرد راد همدان

کارخانه-فولاد-راد-همدان

مجتمع فولاد راد همدان به عنوان یکی از برترین کارخانه‌های تولید کننده میلگرد شناخته می‌شود. کارخانه راد همدان، از سال 1390 فعالیت خود را شروع کرد و با ظرفیت 500 هزار تن تولید به صورت سالیانه، توانست بخشی از نیاز بازار آهن در ایران را تامین کند. محصولات تولید شده این کارخانه در دو نوع میلگرد ساده و میلگرد آجدار هستند.

به طور کلی، میلگرد راد، یکی از بهترین برندها در بازار است که با استفاده از تجهیزات مدرن، محصولات باکیفیت تولید می‌کند. این مجموعه، موفق به اخذ استاندارد SNSO و BS 4449 بریتانیا از بزرگترین کارخانه های تولید میلگرد شده است.

علامت اختصاری RAD روی محصولات این کارخانه حک شده است و به راحتی با این علامت اختصاری، می‌توانید محصولات این کارخانه را از سایر کارخانه‌ها تشخیص دهید. 

3. مجتمع آریا ذوب

مجتمع فولاد آریا ذوب، در سال 1381 احداث شد. این مجموعه در اشتهارد واقع شده است و با نام تجاری مجتمع فولاد آریا، فعالیت خود را شروع کرد. این کارخانه، سهم بسیار خوبی از تولید میلگرد در بازار ایران را دارد.

مجموعه آریا ذوب، تاکید زیادی بر کیفیت و دقت در انجام عملیات برش دارد و همین موضوع باعث شده است که محصولات تولید شده این مجموعه، طرفداران زیادی داشته باشد. مجتمع فولاد آریا ذوب تولید کننده انواع میلگرد (میلگرد آجدار و میلگرد ساده) و انواع تیرآهن است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد آریا روی لینک مربوطه کلیک کنید.

در کشور ما کارخانه‌های متعددی در زمینه تولید میلگرد فعالیت دارند؛ علت این موضوع این است که حجم استفاده از میلگرد به عنوان مهمترین مقطع فولادی به انداز‌ه‌‎ای است که باعث شده کارخانه‌های زیادی در این زمینه به خود کفایی برسند.

4. مجتمع سیرجان حدید جنوب

مجتمع-سیرجان-حدید-جنوب

مجتمع سیرجان حدید جنوب، در سال ،۱۳۹۰ در شهر سیرجان، فعالیت خود را شروع کرد. ظرفیت سالانه این کارخانه در حال حاضر، به 250 هزار تن می‌رسد.

محصولات تولید شده این کارخانه، انواع میلگردهای A2 و A3 سایزهای ۱۰ الی ۳۲ است. همچنین کلاف تولید شده در این کارخانه، در استانداردهای RST34, B72, SAE J403, DIN10016 ASTM A510, DIN 17145, JIS G3503 و با گرید های A1،  A2 و A3 تهیه می‌شود.

برای اطلاع از قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب روی لینک مربوطه کلیک کنید.

5. مجتمع نورد گرم سمنان

مجتمع-نورد-گرم-سمنان

مجتمع  نورد گرم سمنان در سال 1383 در 7 کیلومتری جاده سمنان دامغان، فعالیت خود را شروع کرد. این شرکت با هدف تولید انواع میلگرد ساده و آجدار، آغاز به کار کرد. ظرفیت تولید این کارخانه در حال حاضر، 230 هزار تن انواع مقاطع فولادی در سال است. میلگرد ساده و میلگرد آجدار از جمله میلگردهای تولید شده این کارخانه است.

میلگرد ساده فولاد سمنان، از سایز 8 تا 25 و به صورت شاخه ای تولید و روانه بازار می‌شود؛ این در حالی است که میلگرد آجدار این کارخانه با کیفیت A3 ، از سایزهای 8 تا 25 و بصورت شاخه‌ای تولید می‌شود. قیمت میلگرد آجدار نورد گرم سمنان می‌توانید در سایت مشاهده کنید.

6. مجتمع فولاد سپهر ایرانیان

مجتمع-فولاد-سپهر-ایرانیان

کارخانه فولاد سپهر ایرانیان در سال 1388 به منظور تولید انواع میلگرد آجدار و ساده تاسیس شد. این کارخانه در شهر تهران واقع شده است و به علت تولید محصولات با کیفیت بالا توانست، گواهینامه‌ی استاندارد ملی را دریافت کند.

تولید متنوع محصولات، از مهمترین مزایای این مجتمع فولادی است؛ همین موضوع باعث شده است که بتواند حداکثر نیاز کاربران را برآورده کند. علاوه بر این، بسته بندی‌های استاندارد و یکسان محصولاتش، باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد. قیمت میلگرد سپهر ایرانیان می‌توانید در سایت اصفهان آهن مشاهده کنید.

7. کارخانه فولاد معراج البرز گلستان

کارخانه-فولاد-معراج-البرز-گلستان

کارخانه فولاد معراج البرز گلستان یکی از مجتمع های تولیدی فولاد کشور است که به صورت اختصاصی میلگرد تولید می‌کند. میلگردهای تولید شده این کارخانه به صورت شاخه‌ای و کلافی در بازار موجود هستند.

میلگرد ساده A1 که در این کارخانه تولید می‌شود، دارای استانداردهای بین المللی است. این نوع میلگرد صاف بوده و دارای مقاومت تسلیمی 2300 و مقاومت کششی 3800 سانتی مربع است؛ این در حالی است که مقاومت تسلیمی میلگرد آجدار، 3000 و مقاومت کششی آن، 5000 بر سانتی متر مربع است. قیمت میلگرد آجدار معراج البرز گلستان را می‌‌توانید در سایت اصفهان آهن مراجعه کنید.

8.مجتمع خرمدشت

مجتمع-خرمدشت

مجتمع خرمدشت تاکستان با ظرفیت 300 هزار تن در سال 1388، در شهرک صنعتی تاکستان احداث و راه اندازی شد. مهمترین محصول تولید شده این کارخانه، میلگرد آجدار به صورت شاخه ای و کلاف است که از ماده اولیه کم کربن و آلیاژ کم تولید می‌شود.

میلگرد A2 این کارخانه، در سایز 8 الی 12 میلی متر  و در طول 12 متر و دارای استحکام کششی 500 و تنش تسلیم 340 نیوتن بر میلی متر مربع است. قیمت میلگرد خرمدشت را می‌توانید در سایت مشاهده کنید.

9. مجتمع کیان کاشان

مجتمع-فولاد-کیان-کاشان

کارخانه کیان کاشان، از سال 1380 در عرصه تولید مقاطع فولادی، فعالیت دارد. این واحد صنعتی در شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان راه اندازی شد. میلگردهای تولید شده در کارخانه کیان کاشان، دارای دو آنالیز با گرید A2 و A3 است که میزان کربن استفاده شده در آن به ترتیب 19% و 27% می‌باشد.

هر کدام از این میلگردها، کاربردهای مخصوصی دارند. نکته مهم درباره میلگرد این کارخانه این است که از این محصول، در جوشکاری می توانید استفاده کنید؛ زیرا از مقاومت خوبی برخوردار است. قیمت میلگرد کیان کاشان را می‌توانید در سایت مشاهده کنید.

10. مجتمع فولاد سیادن ابهر

کارخانه سیادن ابهر، در سال 1385 در 7 کیلومتری جاده تاکستان، فعالیت خود را شروع کرد. این کارخانه، با ظرفیت سالانه 288 هزار تن آغاز به کار نمود.

مجتمع فولاد سیادن ابهر، دارای یک خط نورد تولید انواع میلگرد مطابق با استاندارد ملی و جهانی و در گرید A2 و A3 می باشد. میلگردهای تولیدی کارخانه سیادن ابهر، از نوع آجدار بوده است و به صورت شاخه‌ای به بازار عرضه می‌شود. قیمت میلگرد سیادن ابهر  را می‌توانید در سایت مشاهده کنید.

11. کارخانه ظفر بناب

کارخانه ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب در سال 1386 شمسی فعالیت خود را آغاز کرد. از محصولات تولید شده این مجموعه، می‌توان به تولید انواع میلگرد در گریدهای A2 و A3 اشاره کرد. ظرفیت تولیدی فولاد ظفر بناب، در فاز اول سالانه به 200 هزار تن در سال می‌رسد.

روی بدنه محصولات تولید شده کارخانه ظفر  بناب، علامت ZN.CT حک شده است که نشان دهنده محصول شرکت ظفر بناب آذربایجان می‌باشد. در این مجموعه، میلگردها در سایزهای 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25 و 28 و در دو گرید A2 و A3 تولید می‌شوند. قیمت میلگرد ظفر بناب را می‌توانید در سایت مشاهده کنید.

12. کارخانه شاهین بناب

کارخانه-شاهین-بناب

کارخانه شاهین بناب، در سال 1381 در شهرستان بناب تاسیس شد و در سال 1383 به بهره‌برداری رسید. ظرفیت تولید این کارخانه به 600 هزار تن در سال می‌رسد.

میلگردهایی که در این کارخانه تولید می‌شوند، از نوع میلگرد آجدار هستند. تمامی محصولات کارخانه شاهین بناب، بر اساس استاندارد جهان تولید می‌شود و در گریدهای A2،A3 و A4 ساخته می‌شود. سایز میلگردهای این مجموعه، از 8 تا 32 متغیر است.

13. مجتمع کاوه تیکمه داش

مجتمع-کاوه-تیکمه-داش

صنایع فولاد کاوه تیکمه داش در سال ۱۳۸۷ و با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن، انواع میلگرد فولادی در استان تبریز و در شهرک صنعتی فولاد تیکمه داش افتتاح شد.

میلگردهای تولید شده در این کارخانه، یکی از محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین میلگردهای موجود در بازار بوده که در دو نوع ساده و آجدار و در سایزهای 8 الی 32 تولید و روانه بازار می‌شوند.

14.مجتمع فولاد شاهرود

مجتمع فولاد شاهرود

مجتمع فولاد شاهرود، در سال 1380 در 12 کیلومتری شهرستان شاهرود تاسیس شد. ظرفیت تولیدی این کارخانه در حال حاضر، 200 هزار تن در سال است. میلگردهای آج دار مجتمع فولاد شاهرود، در سایزهای 8 الی 32 میلی متر قرار دارد که بسته به محیط و کاربرد آن متفاوت می‌باشد.

میلگرد A2 تولید شده در این مجموعه، به شکل مارپیچی است و مقدار مقاومت کششی آن 5 هزار کیلوگرم بر سانتی متر است. این در حالی است که میزان تنش میلگرد A3 این مجموعه، به 4 کیلوگرم بر سانتی متر می‌رسد و مقاومت کششی آن برابر با 6 هزار کیلوگرم است.

مشاهده کنید: قیمت میلگرد شاهرود

15. مجتمع مهیار اردبیل

مجتمع-مهیار-اردبیل

مجتمع فولاد ذوب آهن مهیار اردبیل، در سال 1384 در شهرستان اردبیل تاسیس شد. ظرفیت تولید این کارخانه سالانه 300 هزار تن مقاطع فولادی می باشد. یکی ازعمده‌ترین محصولات تولید شده این کارخانه، میلگرد ساده و آجدار است اما علاوه بر میلگرد، نبشی و تسمه تولید می‌کند.

میلگرد آجدار این کارخانه با کیفیت A2 و A3 در سایزهای 8 تا 10 میلیمتر به بازار عرضه می‌شود. میلگردهای تولیدی کارخانه مهیار اردبیل، در حالت تک شاخه در سایزهای 18 تا 32، دو شاخه در سایزهای 4،12 و 16 و چهار شاخه آن در سایز 10 و 8 تولید می‌گردد.

16. مجتمع بردسیر کرمان

کارخانه بردسیر کرمان

مجتمع فولاد بردسیر کرمان در سال 1380، در مجاورت شهرستان بردسیر (۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهر کرمان) احداث شد. تولید میلگردهای باکیفیت یکی از عمده ترین فعالیت‌های این کارخانه است و ظرفیت آن به 620 هزار تن در سال می‎‌رسد.

میلگردهای تولید شده در مجتمع فولاد بردسیر کرمان، طبق استاندارد DIN می‌باشد و سیاست نامگذاری محصولات فولاد کارخانه کرمان، بر اساس استاندارد DIN روسیه است. میلگردهای این کارخانه، در دو دسته با نام های A2 و A3 تقسیم می شوند. این محصولات در گرید A2 با سایز 10 میلیمتر تا 32 میلیمتر و گرید A3 با سایز 8 میلیمتر تا 32 میلیمتر تولید می‌شوند.

17.کارخانه آذر فولاد امین

کارخانه-آذر-فولاد-امین

کارخانه فولاد آذر امین، یکی دیگر از چند کارخانه تبریز و آذربایجان شرقی است. میلگرد های آجدار تولیدی در کارخانه آذر فولاد امین، در سایز های 8 تا 23 میلیمتر عرضه می‌شوند. میلگردهای A2 این مجتمع، دارای سایز‌های 8 تا 10 است؛ در حالی که میلگرد A3 آن در سایز‌های 12 تا 32 است.

18. مجتمع کیان فولاد ابهر

کیان فولاد ابهر

مجتمع فولادی کیان فولاد  ابهر در سال 1394 در شهرستان ابهر زنجان تاسیس شد. ظرفیت تولید این کارخانه به 200 هزار تن در سال می‌رسد. میلگرد تولید شده کیان ابهر، انتخاب مناسبی برای ساختمان سازی است و برای سازه‌هایی که دچار تغییر شکل می‌شوند، گزینه مناسبی نیست.

میلگردهای این کارخانه، در گرید A2 و  A3 به صورت شاخه ای و کلاف در سایز 8 الی 28 تولید می‌شوند. محصولات این کارخانه بر اساس استاندارد ملی 3132 است.

19.کارخانه هشترود

مجتمع فولاد هشترود، در شهرک صنعتی هشترود در آذربایجان شرقی واقع شده است و ظرفیت 250 هزار تن میلگرد در سال را داراست. میلگردهای تولید شده در این کارخانه، در سایز‌های 8 تا 32 میلی متر از جنس فولاد ساده کربنی است.

این محصولات تخت آنالیز‌های A2، A3، A4 تولید می‌شوند. علامت اختصاری تولید شده این مجموعه، FSDCT است و در واقع با این علامت، شما به راحتی می‌توانید محصول این کارخانه را شناسایی کنید.

میلگردهای A2 تولید شده در این کارخانه برای استفاده در عملیات عمرانی کاربرد زیادی دارد.

مشاهده کنید: قیمت میلگرد هشترود

20. کارخانه حسن رود (گیلان)

شرکت نورد فولاد گیلان در سال 1383 در شهرک صنعتی بندر انزلی واقع در مجاورت شهر رشت، افتتاح شد. ظرفیت تولید این کارخانه در سال به 200 هزار تن می‌رسد. محصولات تولیدی این مجتمع با نام میلگرد حسن رود معامله می‌شوند.میلگردهای این مجتمع در دو آنالیز A2 و A3 تولید می شود. محصولات این مجتمع، با استانداردهای جهانی مطابقت دارد و برای مقام سازی بتن و ساخت و سازهای صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

21. مجتمع پرشین فولاد

گروه-صنعتی-پرشین-فولاد

کارخانه پرشین فولاد، در سال 1365 در تاکستان تاسیس شد. هدف اصلی این کارخانه از همان ابتدا، تولید انواع میلگردهای ساختمانی بود. میلگردهای این مجموعه، در انواع میلگرد ساده و آجدار تهیه و به بازار عرضه می‌شوند.

به طور کلی، این مجموعه با رشدی که طی این سال‌های اخیر در تولید مقاطع فولادی داشته است، توانسته سهم عظیمی از بازار را در دست بگیرد و در بازارهای بین المللی در حوزه خلیج فارس نیز فعالیت کند.

22. کارخانه میانه (فولاد آذربایجان)

مجتمع-فولاد-آذربایجان

مجتمع فولاد میلگرد میانه، در سال 1368 در شهرستان میانه تاسیس گردید. ظرفیت تولید این کارخانه در حال حاضر به 550 هزار تن در سال می‌رسد. از مهمترین ویژگی های این کارخانه، تولید میلگرد، مطابق با استانداردهای جهانی است.

علاوه بر میلگرد، سایر مقاطع فولادی مانند تسمه، ناودانی و مفتول تولید کرده و به بازار عرضه می‌کند.

میلگردهای این کارخانه، دارای سایز و اشکال مختلف می‌باشند که به دو نوع آجدار و ساده تقسیم می‌شوند و هر کدام از آن‌ها کاربرد خاصی دارند. علامت اختصاری میلگرد میانه، با عنوان FF قابل تمایز با سایر کارخانه‌های تولید میلگرد است.

23.مجتمع فولاد نیک صدرا طوس

مجتمع فولاد نیک صدرای طوس در سال 1390، در 22 کیلومتری شهر مشهد افتتاح شد. ظرفیت این مجموعه در سال 250 هزار تن است.

میلگردهای مجتمع نیک صدرا طوس، از سایز 12 تا 32 میلی متر، متغیر است و به دو صورت شاخه‌ای و کلاف از جنس فولاد ساده کربنی و یا کم آلیاژی، تولید و روانه بازار می‌شوند.

24. کارخانه هیربد زرندیه

کارخانه-هیبربد-زرندیه

مجتمع فولاد هیربد زرندیه از سال 1388 تاکنون در شهر ساوه، در عرصه تولید مقاطع فولادی فعالیت دارد. این کارخانه، به صورت سالانه، بالغ بر 2.5 میلیون تن از نیاز بازار را در داخل و خارج از کشور را فراهم می‌کند.

انواع میلگردهای ساده و آجدار در این کارخانه تولید می‌شوند. این میلگردها در انواع سایزهای 8 تا 36 و با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 و در دو نوع A2 و A3 تولید می‌شوند. میلگردهای تولیدی هیبرد زرندیه، به صورت چهار شاخه، تک شاخه و دو شاخه می‌باشند.

25. مجتمع فولاد روهینا دزفول

مجتمع-فولاد-روهینا-دزفول

مجتمع فولاد روهینا در سال 1389 در استان خوزستان، شهرستان دزفول افتتاح شد. این مجموعه دارای دو واحد تولیدی است. یک واحد نورد 500 هزار تنی میلگرد و یکی دیگر واحد ذوب و نورد پیوسته 450 هزار تنی.

این کارخانه، انواع میلگرد آجدار را با بالاترین کیفیت و استانداردهای موجود تولید و در بازار آهن و فولاد کشور عرضه می‌کند.

به طور کلی، محصولات تولید شده این کارخانه در دو نوع میلگرد ساده و میلگرد آجدار تولید می‌شوند. میلگرد آجدار دزفول در دو نوع میلگرد آج دوکی و میلگرد آج یکنواخت در سایزهای 8 الی 40 در بازار موجود است.

26. کارخانه جهان فولاد غرب

مجتمع جهان فولاد غرب کرمانشاه، در سال 1384 در کرمانشاه و 35 کیلومتری جاده هرسین به بهره برداری رسید. هدف از تاسیس این کارخانه تولید میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی بود.

میلگرد جهان فولاد غرب از نوع آجدار است. این میلگردها، به دو شکل جناغی و مرکب در سایزهای 8 تا 32 تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

27. مجتمع فولاد امیرکبیر خزر

مجتمع-فولاد-امیر-کبیر-خزر

مجتمع فولاد امیر کبیر خزر، در سال 1383 احداث شد. این مجموعه در سال 1392 با ظرفیت 250 هزار تن در سال به بهره برداری رسید. عمده‌ترین محصول تولید شده این کارخانه، میلگردهای آجدار در انواع A2 ,A3, A4  است که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند و در موقعیت‌های مختلفی استفاده می‌شوند.

28.مجتمع فولاد آناهیتا گیلان

مجتمع فولاد آناهیتا گیلان

مجتمع فولاد آناهیتا گیلان، در سال 1392 با ظرفیت تولید ۳۲۰ هزار تن میلگرد، فعالیت خود را شروع کرد. میلگردهای A2 و A3 از پُرمصرف ترین میلگردهای تولید شده این کارخانه هستند.

میلگرد این کارخانه، از لحاظ مشخصات فیزیکی مانند قطر اسمی، ترکیب شیمیایی، مشخصات هندسی و خواص مکانیکی، با استاندارد ملی مطابقت دارد. همچنین محصولات این کارخانه، پس از تولید وارد واحد کنترل کیفی شده و پس از تأیید کیفیت، بسته بندی و وارد بازار مصرف می‌شوند.

30. مجتمع فولاد جهان فولاد سیرجان

شرکت مجتمع فولاد سیرجان، در سال 1388 در سیرجان کیلومتر 50 جاده شیراز تاسیس شد. از محصولات تولیدی این کارخانه، می‌توان به آهن اسفنجی، بریکت سرد، بیلت و انواع میلگرد از سایز 8 تا 32 اشاره کرد.

میلگرد تولیدی این کارخانه در سه گروه ساده، آجدار مارپیچ و آجدار جناغی طبقه بندی می‌شوند. این شرکت قادر به تولید میلگردهای آجدار جناغی با استفاده از روش ترمکس جهت بهبود خواص مکانیکی میلگرد است.

31.کارخانه فایکو (البرز ایرانیان)

کارخانه فایکو

شرکت فولاد البزر ایرانیان با نام تجاری فایکو، در سال 1393 شهر ساری 15 کیلومتری شهرستان نکا با نام فایکو تاسیس شد. مجتمع فولادی فایکو، برای تولید میلگرد، دارای انواع استاندارد ملی INSO3132 و استاندارد های بین المللی ASTM A615، A615M،DIN488، JISG3112 است.

قیمت میلگرد تولید شده این کارخانه به عوامل مختلفی مانند نوسانات ارز و بازار، ابعاد و همچنین وزن میلگرد بستگی خواهد داشت.

میلگردهای آجدار شرکت فایکو، در سایز ۸ تا ۳۲ میلیمتر است. ترکیبات شیمیایی میلگرد آجدار تولیدی فایکو به میزان ۲۲/۰ کربن، ۳۵/۰ سیلیسیم، ۰۵۰/۰ گوگرد، ۰۵۰/۰ فسفر و ۶۰/۰-۹۰/۰ منگنز است.

32. مجتمع دُرپاد تبریز

درپاد-تبریز

گروه صنعتی در شاهین تبریز، در سال 1380 در آذر شهر تبریز به بهره برداری رسید. ظرفیت تولیدی این کارخانه، 500 هزار تن در سال است. این کارخانه، یکی از با کیفیت‌ترین میلگردهای موجود در بازار آهن را تولید می‌کند. محصولا کارخانه درپاد تبریز، دارای استانداردهای A2 و A3 در سایزهای 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25، 28 و 32 می‌باشند.

33. مجتمع فولاد ارگ تبریز

مجتمع-فولاد-ارگ-تبریز

مجتمع فولاد ارگ تبریز، در سال 1386 در شهر تبریز مورد بهره برداری قرار گرفت. از فعالیت‌های اولیه این کارخانه، تولید میلگرد A3 در سایزهای 12 تا 25 به صورت شاخه‌ای بود. میلگرد آجدار با گرید A3 دارای شکل جناقی بوده و دارای تنش جاری 400 نیوتن بر میلیمتر مربع و تنش گسیختگی 600 نیوتن بر میلیمتر مربع تولید می‌شود.

34. کارخانه قائم

کارخانه-قائم

مجموعه فولاد قائم رازی، در سال 1378 در استان اصفهان، شهرستان شهررضا احداث شد. میلگردهای کارخانه قائم، طبق استانداردهای A3 کشور روسیه تولید می‌شود و سایز میلگردهای آن، از 8 تا 32 میلی متر متغیر است.

میلگرد قائم رازی، توسط عملیات نورد گرم ساخته می شوند و از آن‌ها، معمولا برای تقویت مقاومت کششی بتن استفاده می‌شود.

مراحل اولیه این کارخانه، در دو فاز آغاز شد. فاز اول شامل، خط تولید نورد سرد، با ظرفیت 50 هزار تن است که در سال 1390 به بهره برداری رسید و  فاز دوم کارخانه قائم رازی، شامل خط تولید نورد گرم می‌باشد در سال 1395 به بهره برداری رسید.

مشاهده کنید: قیمت میلگرد قائم

35. مجتمع فولاد صبا فولاد زاگرس

کارخانه-صبا-فولاد-زاگرس

شرکت فولاد زاگرس در سال 1393 در شهرک صنعتی سفید دشت در شهرستان بروجن افتتاح شد. این مجموعه، با ظرفیتی معادل 420 هزار تن در سال فعالیت خود را شروع کرد.

این مجتمع صنعتی فعالیت خود را در دوفاز فولاد سازی و نورد مقاطع فولادی آغاز کرد و هدف اصلی ان در واقع، افزایش و گسترش حمایت از تولیدات داخلی بود.

36. کارخانه بافق یزد

شرکت-بافق-یزد

شرکت میلگرد بافق یزد، در سال 1390 به بهره برداری رسید. این مجموعه، از سال 1394 با ظرفیت تولید بالغ بر 550 هزار تن در سال افتتاح شد. میلگردهای تولیدی این کارخانه در گرید A3 در سایزهای 8، 10 و 14 به ترتیب دو شاخه، سه شاخه و چهارشاخه تولید می‌شوند.

37. مجتمع فولاد البرز غرب

مجتمع فولاد البرز غرب در سال 1387 در استان زنجان شهرستان ابهر تاسیس شد. یکی از هدف‌های اصلی این کارخانه از همان ابتدا، تولید میلگرد آجدار A2 از سایز ۱۰ تا ۱۲ و میلگرد  آجدار A3 از سایز ۱۲ تا ۲۵ میلیمتر بود.

این کارخانه، قابلیت تولید سالانه 350 هزارتن میلگرد، برای مصارف صنعتی و ساختمانی دارد. علاوه بر میلگرد، تولید انواع نبشی بال مساوی در ابعاد مختلف، از دیگر فعالیت‌های مجتمع فولاد البرز غرب است.

38. کارخانه میلگرد قزوین

کارخانه فولاد قزوین به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه تولید انواع میلگردهای فولادی است. این مجموعه در سال 1380 در شهر قزوین تاکستان به بهره برداری رسید.

میلگردهای تولیدی این کارخانه، طبق استاندارد روسی تولید می‌شوند. از این میان، میلگرد A2 در رده محصولات نیمه سخت قرار دارد و دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به میلگرد A3 است. سایز میلگردهای تولیدی کارخانه قزوین، از 8 الی 20 میلیمتر متغیر است.

مشاهده کنید: قیمت میلگرد قزوین

39. مجتمع فولاد پارس آرمان

کارخانه فولاد پارس آرمان، با نام تجاری پارس آرمان شفق، در سال 1388 به بهره برداری رسید. از مهمترین محصولات تولید شده این کارخانه، انواع میلگردهای ساده و آجدار است. میلگردهای تولید شده این کارخانه از نوع میلگرد A2 در سایزهای 8 تا 12 است.

میلگردهای تولید پارس آرمان، با علامت اختصاری، pasco در بازار آهن شناخته می‌شوند. قیمت میلگردهای این مجموعه، از نظر هزینه حمل و نقل برای افرادی که در غرب و شمال غرب هستند، مناسب است.

40. کارخانه آریان فولاد

کارخانه-آریان-فولاد

مجتمع نورد آریان فولاد، در سال 1385 در شهرستان بوئین زهرا در قم تاسیس شد. این کارخانه در ابتدا با هدف تولید مقاطع فولادی، مانند نبشی، ناودانی، میلگرد و تیرآهن فعالیت خود را شروع کرد.

کارخانه آریان فولاد، یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان مقاطع فولادی است و میلگردهای تولید شده آن در سایز 10 الی 32 میلی متر است.

دریافت آخرین قیمت میلگرد

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم لیستی از تمام کارخانه های تولید کننده میلگرد ارائه دهیم. همان طور که اشاره شد، کارخانه‌های متعددی در زمینه تولید این محصول فعالیت دارند. اکثر کارخانه‌های تولید میلگرد در ایران، علامت اختصاری ویژه‌ای روی بدنه میلگرد حک می‌کنند تا به راحتی از سایر میلگردها قابل تشخیص باشد و مصرف کنندگان بتوانند با توجه به نیاز خود، خرید کنند. اگر نظر یا انتقادی در این زمینه دارید، در بخش ارسال نظرات برای ما و همراهان اصفهان آهن ارسال کنید. برای دسترسی به «قیمت میلگرد» می‌‎توانید به سایت اصفهان آهن مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.