آخرین اخبار

آخرین مطالب

دستیابی بخش معدن به یک سوم از صادرات غیرنفتی

 معاون وزیر صمت گفت: پنج ماهه نخست امسال سهم بخش معدن و صنایع معدنی در صادرات غیرنفتی به ۳۳ درصد رسید، درحالی که دوره مشابه پارسال این میزان ۲۰ درصد بود. «خداداد غریب پور»  با اعلام این مطلب  افزود: سال گذشته تولید فولاد میانی (خام) بیش از ۲۵ میلیون تن بود که ظرفیت ۳۵ میلیونی….

بیشتر بخوانید

شروط موفقیت در فروش اینترنتی محصولات فولادی

شرکت فولاد Novolipetsk روسیه (NMLK)، قصد دارد فروش تمام محصولات خود در روسیه را به بازار آنلاین منتقل کند. این شرکت در ژوئن ۲۰۱۸، پلت‌فرم تجارت الکترونیک خود را برای شرکت‌های کوچک و متوسط افتتاح کرد. این پلت‌فرم آنلاین از سال ۲۰۱۲ شروع به‌کار کرده بود، ولی تنها به مشتریان بزرگ کالا می‌فروخت. تجربه روسیه….

بیشتر بخوانید

افزایش ۹ درصدی تولید فولاد کشور

وزیر صمت گفت: با وجود تحریم‌ها توانستیم در تولید فولاد کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا را پشت سر بگذاریم و در رتبه دهم جهان قرار بگیریم، در تولید محصولات فولادی بیش از ۹ درصد افزایش تولید داشته‌ایم. رضا رحمانی  در آیین آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه صنعتی در سنقر و کلیایی افزود: توزیع پروژه های….

بیشتر بخوانید

گزارش بازار فولاد ایران و جهان در هفته ۴۱ سال ۲۰۱۹

قراضه هفته گذشته در بازار قراضه ترکیه خرید هایی از امریکا و روسیه انجام گرفت و این معاملات به بهبود متوسط قیمت بازار کمک کرد. از این رو قراضه سنگین کلاس ۱ و ۲ خلوص ۲۰-۸۰ از ۲۲۶ تا ۲۲۷ دلار هفته قبل به حدود ۲۳۳ دلار هر تن سی اف آر رسید. ظاهرا هنوز….

بیشتر بخوانید

ظرفیت تولید سالانه آهن اسفنجی ۱٫۵ میلیون تن افزایش می یابد

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملوی اردکان یزد گفت: بزودی با حضور مسوولان کشوری، واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو با تولید سالانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در این شهرستان افتتاح رسمی می‌شود.   محمود نوریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : واحد احیای مستقیم چادرملو که….

بیشتر بخوانید