آخرین مطالب

افزایش تولید کنسانتره تا 17.5 میلیون تن طی دو سال آینده

مدیر مجتمع سنگ‌آهن سنگان با تاکید بر این که اجازه صادرات سنگ آهن و گندله وجود ندارد، گفت: هرچقدر مواد خام مشمول تعرفه شوند، ضرری ایجاد نخواهد کرد اما باید فرآوری انجام شده و با فولاد سازان خارجی ایجاد رقابت کنیم؛ در این زمینه مجموعه سنگان برنامه‌های افزایش تولید کنسانتره،گندله و افزایش اکتشاف را در….

بیشتر بخوانید

31 درصد از تسهیلات بخش های اقتصادی به صنعت و معدن اختصاص یافت

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از سهم تسهیلات 30.7 درصدی بخش صنعت و معدن و 18.7 درصدی بخش بازرگانی از تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری از ابتدای امسال تا پایان مهرماه است. برپایه آمارهای یاد شده، تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسه های اعتباری در هفت ماهه امسال به بخش‌های اقتصادی….

بیشتر بخوانید

احتمال تعطیلی واحدهای تولیدی شمش فولادی به علت کمبود مواد اولیه

یک عضو انجمن فولاد با اعلام اینکه در حال حاضر مشکلات تأمین آهن اسفنجی و قراضه شرایط را برای واحدهای تولیدی سخت کرده است،گفت: اگر این شرایط ادامه پیدا کند واحدهای شمش فولادی به مرحله بحرانی رسیده و تعطیل خواهند شد.   رضا شهرستانی ، با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید شمش القایی….

بیشتر بخوانید

گزارش هفته 49 بازار فولاد ایران و جهان

مقاطع  هفته گذشته در بازار صادرات چین قیمت میلگرد از 481 دلار هفته قبل به حدود 476 دلار هر تن فوب رسید. در بازار ترکیه میلگرد صادراتی از 415 تا 420 دلار هفته قبل به 420 تا 430 دلار هر تن فوب رسید. قیمت قراضه خیلی بالا رفته ولی تقاضای میلگرد کم است و امکان….

بیشتر بخوانید

ترجیح سنگ آهنی ها به خام فروشی

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ، با اشاره به اینکه فعالان بخش معدن ترجیح می‌دهند محصولات خود را با ارزش افزوده بالا و ضمن تبدیل به کالای نهایی به فروش برسانند تا هم درآمد آنها و هم سطح توسعه و اشتغال این بخش افزایش پیدا کند  وی همچنین اضافه کرد  باید به صورت….

بیشتر بخوانید

تقاضای فولاد در میان کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس

 نتایج نظرسنجی Fastmarket از فعالان صنعت فولاد در بیست‌و‌دومین کنفرانس آهن و فولاد خاورمیانه در دبی نشان می‌دهد به‌دلیل پروژه‌های بزرگ در خاورمیانه، تقاضای فولاد ظرف پنج سال آینده در این منطقه افزایش خواهد یافت. طبق این نظرسنجی، ایجاد زیرساخت در امارات برای اکسپوی دبی ۲۰۲۰ و جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر موید این….

بیشتر بخوانید

علت اصلی التهاب قیمتی در بازار فولاد

جرقه‌های دلاری کافی برای تحریک بازار فولاد وجود دارد؛ آن‌هم در شرایطی که قیمت‌های جهانی به صعود خود ادامه می‌دهند. فعالان بازار هم تمایل چندانی به فروش ندارند اگرچه تقاضای واقعی در بازار کمرنگ ارزیابی می‌شود. حجم عرضه‌های بورس‌کالا نیز افزایشی است و می‌تواند به تغذیه بازار داخلی کمک کند. البته تا زمانی که ذهنیت….

بیشتر بخوانید

سهم 24 درصدی معدن در ارزش فروش بورس

بررسی عملکرد شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی در دوره هشت ماهه امسال گویای آن است که با جهش ۷۴ درصدی نسبت به مدت مشابه ۲۴ درصد ارزش فروش شرکت های بورس را به خود اختصاص دادند. آمار عملکرد شرکت های مزبور حاکی است، جمع فروش شرکت های زنجیره معدن در بورس تهران در….

بیشتر بخوانید

رشد تولید 27 محصول صنعتی و معدنی طی هفت ماه سال جاری

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه از بین ۴۳ محصول منتخب صنعتی و معدنی۲۷ محصول با رشد تولید مواجه شدند و ۱۶ محصول کاهش تولید داشتند. به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی»‌ افزود:‌ در این مدت تعداد سه….

بیشتر بخوانید

تولید چرخ برای قطارهای رجا توسط فولاد اسفراین

 معاون بازرگانی و عضو هیات مدیره مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: این مجتمع در زمینه تولید محور و چرخ قطار با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی (رجا) همکاری می‌کند.  در پی بازدید هفته گذشته مدیرعامل رجا از توانمندیهای مجتمع صنعتی اسفراین در زمینه تولید محور و چرخ قطار (منوبلوک)، وی امکانات این مجتمع را فراتر….

بیشتر بخوانید