میلگرد کدام کارخانه‌ها تقاضای بیشتری دارند؟

برخی از کارخانه‌ها به دلیل استفاده از مواد مرغوب، میلگردهای باکیفیت بالا تولید می‌کنند و تقاضای بیشتری هم در بازار آهن ‌دارند. در این مقاله با معرفی کارخانه‌های تولیدی میلگردهای باکیفیت به شما در انتخاب، خرید و کاهش هزینه‌های پروژه خود کمک خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

فایل صوتی این مطلب

کدام کارخانه‌ها میلگرد باکیفیت دارند؟

در سطح کشور، کارخانه‌های بی‌شماری وجود دارند که برای تولید میلگرد، استانداردها و روش‌های مخصوص به خود فعالیت دارند. تولید بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی، توجه بر روش تولید، نوع آلیاژ و مواد اولیه مورد استفاده، مقدار تولید سالیانه، بررسی و کنترل کیفیت محصول و دیگر موارد از جمله ویژگی‌هایی است که یک کارخانه تولیدکننده میلگرد با کیفیت آن را در اولویت کاری خود قرار می‌دهد.

کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد با کیفیت

امروزه با پیشرفت و توسعه صنعت فولاد در کشور، نیاز به ورود میلگرد از کشورهای همسایه به صادرات میلگرد در دنیا تبدیل‌شده است و کشور را به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان به دیگر کشورها معرفی کرده است. با اینکه قیمت میلگرد در برخی از کارخانه‌های باکیفیت بیشتر است، اما ارزش هزینه کردن را دارد؛ چرا که باعث می‌شود این میلگرد سال‌های زیادی دوام داشته باشد و دچار خوردگی و زنگ زدگی نشود.

مجتمع ذوب‌آهن اصفهان؛ برترین تولیدکننده میلگرد در ایران

یکی از اولین تولیدکنندگان آهن‌آلات در اصفهان، مجتمع ذوب‌آهن اصفهان است. این کارخانه با تولید انواع میلگردهای ساده و آج‌دار بر اساس استاندارد ملی 3132 تولید و به بازار عرضه می‌شود.

کارخانه ذوب‌آهن اصفهان، دارای استانداردهای ایزو و گواهی‌نامه‌های ملی و بین‌المللی از جمله گواهی سیستم‌های مدیریت کیفیت ایزو 9001، گواهی مطابقت محصولات میلگردی با BS 4449:2005 Grade B500B شرکت معتبر انگلیسی و هم‌چنین استاندارد تولید با رعایت بالاترین سطح کیفیت تولید محصولات می‌باشد.

مجتمع ذوب‌آهن اصفهان

این کارخانه با تولید میلگردهای با کیفیت توانسته سهم به سزایی از بازارهای جهانی و صادرات کشور را به خود اختصاص دهد. ESCO، علامت شناسایی میلگردهای تولیدشده در مجموعه ذوب‌آهن اصفهان است.

مجتمع فولاد کویر کاشان

فولاد کویر کاشان یکی از بهترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور است که توانسته از سال 1379 با شروع فعالیت خود نقش به سزایی در تامین نیاز کشور به این محصول داشته باشد. این کارخانه با ظرفیت تولید 350 هزار تن در سال میلگردهای با قابلیت جوشکاری و مقاومت بالا تولید می‌کند. این کارخانه توانایی تولید میلگرد در انواع سایزها به خصوص سایز 40 را دارد.

تولید میلگرد آج‌دار A4 با جوش‌پذیری بالا و خواص مکانیکی مناسب در سبد کالای این کارخانه قرار دارد. در این کارخانه میلگردها به روش ترمکس تولید می‌شود و با علامت T بر روی محصولات نشان داده می‌شود. علامت H حک‌شده بر روی میلگردها نمایان آج 420 میلگردها است.

مجتمع فولاد خراسان

میلگردهای تولیدشده توسط مجتمع فولاد خراسان با نام میلگرد نیشابور در بازار فولاد شناخته می‌شوند. این مجتمع یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میلگرد با کیفیت بالا در کشور است. مجتمع فولاد خراسان با به‌کارگیری متخصصین و کارشناسان آگاه به دانش روز دنیا، انواع میلگرد، شمش‌های فولادی و آهن اسفنجی را تولید و روانه بازار می‌کند.

مجتمع فولاد خراسان

میلگردهای تولیدشده در سه نوع ساده، آج‌دار مارپیچ و آج‌دار جناغی مطابق با استانداردهای ملی 3132 می‌باشد. خط تولید این مجموعه با تکنولوژی حرارتی کوئنچ تمپر، میلگردهای با خواص مکانیکی مطلوب تولید می‌کند.

مجتمع فولاد آذربایجان میانه

مجتمع فولاد آذربایجان میانه با استفاده از روش‌های خاص و تولید میلگردهای با کیفیت در کنار برترین های تولید میلگرد کشور قرار گیرد. این کارخانه با شروع فعالیت از سال 1379 و موقعیت جغرافیایی عالی در کنار خط راه‌آهن و جاده مخصوص متصل به شبکه راه‌های بین‌المللی توانست در کمترین زمان از محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در بازار فولاد شناخته شود.

این کارخانه بر اساس استانداردهای DIN موفق به تولید میلگرد در سایزهای 10 الی 32 میلی‌متر طبق استاندارد DIN 488 و سایز 14 الی 50 میلی‌متر طبق استاندارد DIN 1013 شده است. علامت اختصاری حک‌شده بر روی محصولات با دو F رو به روی هم و CT که نشانه روش تولید ترمکس، در بازار نشانه میلگرد آذربایجان میانه است.

مجتمع فولاد روهینا

کارخانه فولاد روهینا با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته روز دنیا و روش‌های تخصصی، موفق به تولید میلگردهای با مقاومت بالا و وزن پایین در کشور شده است. با توجه به این دو ویژگی و هم‌چنین رعایت استانداردهای ساخت توانسته در زمره بهترین تولیدکنندگان میلگرد کشور قرار گیرد.

بیشترین کاربرد میلگردهای تولیدشده در مجتمع فولاد روهینا، برای ساختمان‌های سنگین می‌باشد. انتخاب و خرید میلگرد از مجتمع فولاد روهینا، ضمن کاهش هزینه‌های خرید موجب کاهش فضای طراحی سازه و سرعت بالای آرماتوربندی می‌شود.

مجتمع نورد کوثر اهواز

مجتمع نورد کوثر اهواز با سابقه طولانی در تولید مقاطع فولادی، توانسته است در طی سال‌های اخیر یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید میلگرد ساده، آج‌دار و نبشی در کشور شناخته شود.

این کارخانه با استفاده از دو خط تولید با ظرفیت سالانه 505 هزار تن موفق به تولید میلگردهای ساده و آج‌دار در اندازه‌های 14 تا 40 میلی‌متر و هم‌چنین مفتول ساده و آج‌دار 5.5 تا 12.5 میلی‌متر شده است.

تولید میلگرد بر اساس استانداردهای گوناگون کنترل کیفی ایزو انجام می‌شود. علامت GCT حک‌شده بر روی محصولات، نشانه اختصاری این مجتمع می‌باشد.

جمع‌بندی

با توجه به گستردگی تولیدکنندگان میلگرد در سطح کشور، ما برخی از برترین های بازار فولاد در زمینه تولید میلگردهای با کیفیت در انواع، ابعاد و گریدهای متفاوت معرفی نمودیم. با استفاده از علامت اختصاری میلگرد، بررسی و تفسیر آن می‌توان بهترین کارخانه تولید میلگرد را انتخاب و سفارش خود را ثبت نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.