نمودار قیمت تیرآهن فایکو از سال 99 تا پایان 1402

زمان مطالعه: 3 دقیقه

امروزه نمودارهای خطی، بر اساس قیمت هر شاخه تیرآهن و سایز آن تهیه می شوند که تغییرات قیمتی را در یک بازه 1 ماهه تا 5 ساله نشان می دهد. این نمودارها به بررسی نوسانات بهای تیرآهن و پیش بینی بازار فولاد در آینده، کمک بسیار زیادی می کنند.

یکی از معروف ترین تیرآهن های موجود در بازار، فایکو اهواز است و در این مطلب از دانشنامه اصفهان آهن، تغییرات و نوسانات قیمت آن را از طریق بررسی نمودار قیمت تیرآهن فایکو از سال 99 تا پایان 1402 بررسی می کنیم.

از نمودار قیمت تیرآهن فایکو چه اطلاعاتی به دست می‌ آوریم؟

اصولا نمودارها و نوسانات، اطلاعات مهمی را درباره رفتار گذشته یک محصول ارائه می ‌دهند؛ به همین دلیل برای تحلیل تکنیکال بسیار حائز اهمیت هستند. تحلیل تکنیکال یعنی قیمت محصولات در آینده، بر اساس داده ‌ها و الگوهای رفتاری گذشته پیش بینی می شود.

این نمودارها همچنین برای بررسی تأثیر رویدادهای مختلف بر نرخ‌ ها و نوسانات در بازار فولاد مناسب هستند. البته فراموش نکنید که برای این پیش بینی، نمی توان فقط به گذشته نگاه کرد، بلکه اطلاع از قیمت امروز تیرآهن نیز بسیار مهم است.

بنابراین بین نمودارهای گذشته و قیمت فعلی این محصول، ارتباط برقرار کنید تا بهترین زمان را برای خرید تیرآهن تشخیص دهید.

کاربردهای نمودار قیمت تیرآهن فایکو

برای پیش بینی قیمت، بررسی میزان نوسانات و مقایسه نرخ این تیرآهن با سایر برندها باید از نمودارها استفاده کرد. این نمودار به ما کمک می‌ کند، تا الگوها و روندهای قیمتی را درک کنیم.

همچنین با تحلیل آن، می ‌توان مشاهده کرد که در چه بازه‌ های زمانی و در چه شرایطی قیمت تیرآهن فایکو اهواز افزایش یا کاهش یافته است. این مطالعه می‌ تواند به تصمیم‌ گیری‌ های مرتبط با سرمایه‌ گذاری یا تجارت در زمینه تیرآهن کمک کند.

نمودار قیمت تیرآهن فایکو اهواز در سایزهای مختلف

تیرآهن فولاد البرز ایرانیان که با نام تجاری فایکو شناخته شده، در سایزبندی 14 تا 24 سانتی متر تولید می شود. هر چه سایز آن بیشتر شود، وزن هر شاخه نیز افزایش پیدا می کند. سایزهای 14، 16، 18 و 20 تیرآهن فایکو پرفروش ترین آنها هستند، در ادامه به روند تغییرات تیرآهن 14 و 20 فایکو در بازه زمانی 4 ساله (از 99 تا 1402) می پردازیم. برای اطلاع از قیمت امروز تیرآهن فایکو، به سایت های معتبر مراجعه کنید.

نمودار تیرآهن 14 فایکو

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، تیراهن 14 فایکو از سال 99 تا 1401 نوسانات زیادی داشت اما به طور کلی افزایشی بود. شدیدترین شیب افزایشی را می توان در بازه زمانی مرداد 1400 تا اسفند 1401 دید، که از شاخه ای 15 هزار به 34 هزار تومان رسید و قله قیمتی آن در اواخر سال 1401 بود.

در نیمه اول سال 1402 روند نمودار کاملا متفاوت بود. در این مدت به دلیل مشکلات قطعی برق و رکود اقتصادی کشور، تقاضا برای ساخت و ساز به شدت کاهش پیدا کرد. همانطور که می بینید در این بازه زمانی، شیب نمودار نوسانات زیادی دارد.

نمودار قیمت تیرآهن فایکو

نمودار تیرآهن 20 فایکو

تغییرات قیمت تیرآهن 20 فایکو نیز، مانند سایز 14 آن است. در واقع زمانی که یک محصول از کارخانه ای مشخص، گران یا ارزان شود، معمولا سایر محصولات همان دسته نیز به همان نسبت تغییر می کنند.

نمودارها نشان می دهد که از سال 1399 تا اوایل سال 1402، این محصول افزایش قیمت داشت. شدیدترین شیب افزایش قیمت را در بازه زمانی فروردین 1400 تا فروردین 1401 می بینیم. در نیمه اول 1402 به دلیل مشکلاتی که گفته شد این محصول نیز کاهش قیمت داشت.

نمودار قیمت تیرآهن فایکو

در این مطلب نمودارهای قیمت تیرآهن فایکو، در بازه زمانی 4 ساله ارائه شد. این نمودارها یک ابزار مهم در تحلیل بازار مقاطع فولادی (تیراهن) هستند که معمولا محور زمان را در افق قرار داده و مقادیر قیمتی تیرآهن فایکو اهواز در طول زمان نشان داده می شود. این نوع نمودارها می ‌توانند متناسب با مقیاس زمانی، از دقایق و ساعت‌ ها تا روزها و حتی سال‌ ها ارائه شوند.

برای شناخت الگوها و روندهای قیمتی تیراهن بهترین ابزار، نمودار نوسانات است. مثلا امکان دارد در طی دوره‌ های خاص، مانند رشد اقتصادی کشور یا بحران ‌های بین ‌المللی، قیمت محصول افزایش یا کاهش یابد. این نمودارها به ما اطلاعاتی ارائه می‌ دهند تا بتوانیم پیش‌ بینی کنیم که در آینده، در شرایط مشابه، چه روندی در قیمت تیرآهن پیش خواهد آمد.

همچنین برای سرمایه ‌گذاران، تجار و صنعتگران اهمیت زیادی دارند. آنها می‌ توانند با بررسی نمودارهای قیمتی، تصمیم‌ گیری ‌های مربوط به سرمایه‌ گذاری، خرید و فروش را براساس پیش ‌بینی‌ هایشان انجام دهند. با توجه به الگوهای نمودار، ممکن است این افراد تصمیماتی را بگیرند که باعث بهره‌ وری بیشتر یا کاهش زیان های مرتبط با تجارت و سرمایه‌ گذاری خود شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.