نمودار قیمت میلگرد شاهرود از سال 99 تا 1402

زمان مطالعه: 4 دقیقه

نمودار قیمت میلگرد از هر کارخانه ای که تولید شود، یک نمودار خطی است و روند تغییرات آن را در طول بازه زمانی مشخص نشان می دهد. شاهرود یکی از مهم ترین کارخانه های تولید کننده مقاطع فولادی در ایران است و محصولات باکیفیتی به بازار فولاد عرضه می کند.
در این مطلب قصد داریم نمودار قیمت میلگرد شاهرود از سال 99 تا 1402 را، به تفکیک به شما نشان دهیم. چرا که بررسی و تحلیل این اطلاعات، فواید زیادی برای دوام کسب و کار شما دارد و در ادامه این مزایا را توضیح می دهیم.

اهمیت نمودار قیمت میلگرد شاهرود

برای پیش بینی قیمت میلگرد، نظارت بر روند تغییرات، تجزیه و تحلیل بازار باید از نمودار این محصولات در چند سال اخیر استفاده کرد.

با مراجعه مداوم و منظم به این نمودارها، می توانید متوجه تغییرات قیمت میلگرد، در طول زمان شوید. این نمودارها نشان می دهند که در چه برهه ای از زمان، قیمت ها افزایشی و چه زمانی کاهشی می شود. پس برای تصمیم گیری در مورد زمان خرید و فروش بسیار کارامد هستند.

با مطالعه این نمودار می توان متوجه شد که عوامل مختلفی مانند قیمت فولاد جهانی، نرخ ارز و تقاضا در بازار بر قیمت میلگرد چه تأثیری داشته اند. این اطلاعات می تواند برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در صنعت فولاد مفید باشد.

در مجموع، نمودار قیمت میلگرد شاهرود یک ابزار ارزشمند برای افرادی است که علاقه مند به بازار فولاد هستند. این نمودار می تواند برای پیش بینی قیمت میلگرد در آینده، تجزیه و تحلیل بازار فولاد و نظارت بر روند بازار فولاد مفید باشد.

علت تغییرات نمودار قیمت میلگرد شاهرود

نمودار قیمت میلگرد شاهرود، تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند قیمت جهانی فولاد، ارز، هزینه تولید و عرضه و تقاضا قرار می گیرد.

قیمت فولاد جهانی یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد شاهرود است. با افزایش قیمت فولاد جهانی، بهای میلگرد شاهرود نیز افزایش می یابد.

قیمت ارز نیز یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد شاهرود است. با افزایش قیمت ارز، نرخ میلگرد شاهرود نیز افزایش می یابد.

هزینه های تولید در کارخانه و افزایش تقاضا نسبت به عرضه کالا، باعث بالارفتن نرخ میلگرد شاهرود در بازار فولاد می شود.

نمودار قیمت میلگرد 14 شاهرود

در این قسمت تغییرات این محصول را طی سال های 1399 تا 1400 بررسی می کنیم.

در شروع سال 99، قیمت هر یک کیلوگرم از میلگرد شاهرود حدود 6 هزار تومان بود و با شیب ملایم شروع به افزایش کرد. این افزایش قیمت، در اواخر سال به حدود 13 هزار تومان رسید. بنابراین در طول یکسال بهای میلگرد شاهرود تقریبا 2 برابر افزایش پیدا کرد.

در ابتدای سال 1400، قیمت این محصول حدود 14 هزار تومان بود و با شیب تندتری نسبت به سال گذشته، شروع به افزایش کرد. در مرداد ماه به بیشترین حد خود رسید و هر یک کیلوگرم از آن 18 هزار تومان معامله شد. پس از مدتی این نمودار وارد سیر نزولی شد. در اواخر سال نیز بهای آن به 17 هزار و 600 تومان رسید.

در سال 1401 نیز مانند دو سال قبل، روند نمودار قیمت میلگرد شاهرود افزایشی بود. این محصول از کیلویی 13 هزار و 390 تومان در ابتدای سال، به 17 هزار و 600 تومان در انتهای سال رسید.

در نیمه اول سال 1402، روند قیمت ها کاملا متفاوت بود. در این مدت به علت مشکلات اقتصادی مختلفی که رخ داد، قیمت آرماتور 14 شاهرود، از 27,500 به 23 الی 24 هزار تومان رسید. بنابراین برعکس سال های گذشته شاهد کاهش قیمت ها در 6 ماه اول بودیم.

نمودار تغییرات قیمت میلگرد 14 شاهرود

نمودار قیمت میلگرد 16 شاهرود

روند تغییرات این سایز از میلگرد شاهرود نیز دقیقا مشابه سایز 14 است. در ابتدای سال 1399، بهای این محصول حدودا 6,100 تومان بود و در اواخر سال با شیب افزایشی به 13 هزار تومان رسید.

در سال 1400 نیز با قیمت 13,400 تومان شروع شد و با نوسانات زیادی رو به رو بود؛ به طوری که گاهی افزایش و گاهی کاهش مشاهده شد. در آخر سال نیز به قیمت 17 هزار و 600 تومان رسید.

در سال 1401 این روند افزایشی ادامه داشت و از قیمت 18,600 به 27,000 تومان رسید.

نیمه اول سال 1402، نمودارها کاهشی بود و بهای میلگرد 16 شاهرود، از 27,500 تومان به 24,900 تومان رسید. کاهش قیمت آهن آلات در نیمه اول 1402 اغلب به دلیل مسائل سیاسی و رکود اقتصادی کشور بود. این عوامل باعث شد تا تقاضا، برای ساخت و ساز کاهش پیدا کند.

نمودار تغییرات قیمت میلگرد 16 شاهرود

نمودار قیمت میلگرد 18 شاهرود

سایز 18 میلگرد شاهرود یکی از پرفروش ترین آرماتورهایی است که کاربردهای زیاد دارد. تغییرات این سایز نیز مانند میلگرد 14 و 16 است و بر اساس همان روندها، نوسان داشت.

در فاصله سال های 1399 تا 1401، تغییرات میلگرد 18 شاهرود افزایشی و در نیمه اول سال 1402 کاهشی بود. تغییرات این محصول در پایان سال 1402 نیز به روز رسانی خواهد شد.

 نمودار تغییرات قیمت میلگرد 18 شاهرود

در این مطلب آرشیو کاملی از تغییرات قیمت میلگرد شاهرود، طی 4 سال گذشته تهیه و ارائه شد. همانطور که مشاهده کردید بهای این محصولات، سالانه روند افزایشی داشتند اما در نیمه اول سال 1402 اینگونه نبود. در حال امیدوارم که در شش ماه دوم سال، شرایط اقتصادی رونق پیدا کند.

اطلاعات این مطلب چه زمانی به زور رسانی می شود؟

در پایان سال 1402، اطلاعات تکمیلی اضافه شده و هر شش ماه یکبار آپدیت می شود.

نمودار قیمت میلگرد شاهرود در سال 1399 چگونه بود؟

روند افزایشی داشت و از ابتدا تا انتهای سال حدود دو برابر گران تر شد.

نمودار قیمت میلگرد شاهرود در سال 1400 چگونه بود؟

روند افزایشی داشت و از ابتدا تا انتهای سال گاهی کاهش یافت و گاهی گران تر شد.

نمودار قیمت میلگرد شاهرود در سال 1401 چگونه بود؟

با سیر صعودی، قیمت ها از ابتدا تا انتهای سال افزایش پیدا کرد.

تغییرات قیمت میلگرد 12 شاهرود، در 4 سال گذشته چگونه بود؟

در فاصله سال های 1399 تا 1401 افزایشی و در نیمه اول سال 1402 کاهشی بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.