نمودار قیمت میلگرد شاهرود از سال 99 تا 1402

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شاهرود یکی از مهم ترین کارخانه های تولید کننده مقاطع فولادی در ایران است و محصولات باکیفیتی به بازار فولاد عرضه می کند. با توجه به ویژگی های کیفی این محصول، خرید و فروش این محصول از رونق خوبی برخوردار است.

در این مطلب قصد داریم نمودار قیمت میلگرد شاهرود از سال ۹۹ تا ۱۴۰۲ را بررسی کنیم. اگر از مشتریان این محصول هستید یا قصد خرید آن را دارید، مطالعه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

نمودار قیمت میلگرد شاهرود سایز 14

در شروع سال ۹۹، قیمت هر یک کیلوگرم از میلگرد شاهرود حدود ۶ هزار تومان بود. ولی در ادامه سال با شیب ملایم شروع به افزایش کرد. این افزایش قیمت، در اواخر سال به حدود ۱۳ هزار تومان رسید. بنابراین در طول یکسال بهای میلگرد شاهرود تقریبا ۲ برابر شد.

در ابتدای سال ۱۴۰۰، قیمت این محصول با نرخ حدودی ۱۳ هزار تومان آغاز به کار کرد؛ اما این بار با شیب تندتری نسبت به سال گذشته شروع به افزایش کرد. به طوری که در مرداد ماه به بیشترین حد خود رسید و هر یک کیلوگرم از آن ۱۸ هزار تومان معامله شد. پس از مدتی نمودار قیمت میلگرد شاهرود وارد سیر نزولی شد. در اواخر سال نرخ آن به ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

در سال ۱۴۰۱ نیز مانند دو سال قبل، روند نمودار قیمت میلگرد شاهرود افزایشی بود. این محصول از کیلویی ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان در ابتدای سال، به حدود ۲۶ هزار تومان در انتهای سال رسید.

در نیمه اول سال ۱۴۰۲، روند قیمت ها کاملا متفاوت بود. در این مدت و به دلیل کنترل شدید قیمت ها، نرخ بسیاری از مقاطع فولادی ثابت بود یا کاهش یافت. قیمت میلگرد ۱۴ شاهرود نیز در قیمت حدودی ۲۴ تا ۲۷ هزار تومان نوسان داشت.

نمودار قیمت میلگرد شاهرود

نمودار قیمت میلگرد 16 شاهرود

روند تغییرات این سایز از میلگرد شاهرود نیز دقیقا مشابه سایز ۱۴ است. در ابتدای سال ۱۳۹۹، نرخ این محصول حدود ۶ هزار تومان بود و در اواخر سال با شیب افزایشی به ۱۳ هزار تومان رسید.

در سال ۱۴۰۰ نیز با قیمت حدودی ۱۳۰۰۰ تومان شروع شد و با نوسانات زیادی رو به رو بود؛ به طوری که گاهی افزایش و گاهی کاهش مشاهده شد. در نهایت، این محصول سال را در قیمت ۱۷ هزار تومان به پایان رساند.

در سال ۱۴۰۱ این روند افزایشی ادامه داشت و از قیمت ۱۸۶۰۰ به ۲۷۰۰۰ تومان رسید.

اما همان طور که گفته شد، روند قیمت در سال ۱۴۰۲ متفاوت بود. نمودار قیمت میلگرد شاهرود دی این سال ثابت-کاهشی بود. به طور کلی، قیمت میلگرد ۱۶ شاهرود بین ۲۴ تا ۲۷ هزار تومان نوسان داشت.

نمودار قیمت میلگرد 18 شاهرود

سایز ۱۸ میلگرد شاهرود یکی از پرفروش ترین مقاطع فولادی برای پروژه های عظیم است. تغییرات این سایز نیز شبیه به میلگرد ۱۴ و ۱۶ بود و به همان شکل نوسان داشت.

در فاصله سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱، تغییرات میلگرد ۱۸ شاهرود افزایشی و در سال ۱۴۰۲ ثابت بود.

نمودار قیمت میلگرد شاهرود در سال 1402

علت تغییرات نمودار قیمت میلگرد شاهرود

نمودار قیمت میلگرد شاهرود، تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند قیمت جهانی فولاد، ارز، هزینه تولید و عرضه و تقاضا قرار می گیرد.

قیمت فولاد جهانی یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد شاهرود است. با افزایش قیمت فولاد جهانی، بهای میلگرد شاهرود نیز افزایش می یابد. نرخ ارز نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت میلگرد شاهرود است. با افزایش قیمت ارز، نرخ میلگرد شاهرود نیز افزایش می یابد.

ضمنا هزینه های تولید در کارخانه و افزایش تقاضا نسبت به عرضه کالا، باعث بالارفتن نرخ میلگرد شاهرود در بازار فولاد می شود.

در این مطلب آرشیو کاملی از تغییرات قیمت میلگرد شاهرود، طی ۴ سال گذشته تهیه و ارائه شد. همانطور که مشاهده کردید، بهای این محصولات به طور سالانه روند افزایشی داشتند؛ ولی در سال ۱۴۰۲ اینگونه نبود. نرخ محصول در این سال ثبات بیشتری داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.