نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب از سال 98 تا 1402

زمان مطالعه: 4 دقیقه

ظفر بناب کارخانه ای است که در استان آذربایجان شرقی واقع شده و مقاطعی مانند تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی تولید می کند. تیرآهن این کارخانه در سایزبندی و گریدهای متنوعی تولید می شود. در این مطلب قصد داریم نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب را از سال 98 تا 1402 بررسی کنیم.

ضمنا به دلیل کیفیت بالای محصولات شرکت ظفر بناب، خریداران زیادی تمایل به تهیه مقاطع فولادی از این کارخانه دارند. اگر شما هم می خواهید تولیدات این کارخانه را خریداری کنید، ابتدا می توانید قیمت روز تیرآهن ظفر بناب را در سایت اصفهان آهن مشاهده کنید؛ سپس به صورت آنلاین یا از طریق تماس تلفنی اقدام به ثبت سفارش کنید.

کاربرد نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب

به طور کلی این نمودارها برای سه دسته از افراد مفید و کاربردی هستند، که عبارتند از:

  • برای سازندگان ساختمان که با بررسی نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب، هزینه ‌های ساخت پروژه خود را تخمین می زنند
  • انبوه‌ سازان نیز می ‌توانند با بررسی نمودار قیمت تیرآهن ظفر، سود آوری پروژه‌ های خود را ارزیابی کنند
  • همچنین پیمانکاران می ‌توانند با بررسی نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب، قیمت پیشنهادی خود را برای پروژه ‌ها تعیین کنند

به طور کلی، نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب می ‌تواند ابزاری مفید برای افراد مختلفی باشد که قصد خرید این محصول را دارند.

نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب در سایزهای مختلف

تیرآهن ظفر بناب، معمولا در سایزهای 14 تا 20 تولید و عرضه می شود. همچنین طول هر شاخه آن به طور استاندارد 12 متر است. در این قسمت نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب در دو سایز پرفروش، یعنی 14 و 20 را بررسی می کنیم.

نمودار قیمت تیرآهن 14 ظفر بناب از 98 تا 1402

نمودار تغییرات قیمت تیرآهن ظفر بناب سایز 14 نشان می دهد که طی سال های 98 تا 1401 همواره نرخ ها در حال افزایش بوده است. این روند قیمتی از سال 98 تا اواسط 1401 با یک شیب ملایم دنبال می شد. اما در اواخر سال 1401 رشد ناگهانی و شدیدی را در قیمت این محصول شاهد بودیم.

اما در سال 1402 و به دلیل کنترل نرخ ار توسط دولت، نرخ محصولات فولادی همچون تیرآهن به سمت ثبات و حتی کاهش حرکت کرد. این موضوع به طور کامل در نمودار زیر قابل مشاهده است:

نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب سایز 14

به طور کلی، قیمت تیرآهن 14 ظفر بناب در سال 1398 چیزی حدود 4 هزار تومان بود. این در حالی است که سقف قیمتی این محصول در اسفند 1401 به بیش از 31 هزار تومان رسید.

نمودار قیمت تیرآهن 20 ظفر بناب از 98 تا 1402

به طور کلی، نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب در سایز 20 هم شبیه به مورد قبل است. در واقع قیمت این محصول در سال های مورد بررسی همواره در حال رشد بوده است. این رشد گاهی با شیب ملایم و در برخی مواقع با حرکات سریع و ناگهانی اتفاق افتاده است.

نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب سایز 20

عوامل تأثیرگذار بر نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب

عوامل مختلفی می‌ تواند بر نمودار قیمت تیرآهن بناب تأثیر بگذارد. از جمله این عوامل می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وضعیت بازار جهانی فولاد

وضعیت بازار جهانی فولاد بر تمام مقاطع فولادی از جمله قیمت تیرآهن ظفر بناب تاثیر می گذارد. افزایش قیمت فولاد در بازار جهانی، باعث افزایش قیمت تیرآهن در ایران می ‌شود.

شرایط اقتصادی و سیاسی کشور

شرایط اقتصادی و سیاسی کشور نیز می‌ تواند بر قیمت تیرآهن تأثیر بگذارد. در شرایط اقتصادی ناپایدار، معمولاً قیمت تیرآهن افزایش می ‌یابد.

قیمت مواد اولیه

قیمت مواد اولیه مانند سنگ ‌آهن، کک و قراضه نیز از عوامل تأثیرگذار بر قیمت تیرآهن هستند. افزایش قیمت این مواد باعث افزایش هزینه تولید تیرآهن می ‌شود و به‌ طور مستقیم بر آن تأثیر می ‌گذارد.

نرخ ارز

نرخ ارز یکی از مهم ‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت تیرآهن ظفربناب است. افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت مواد اولیه مانند سنگ ‌آهن، کک و قراضه می ‌شود. این امر نیز به ‌طور مستقیم بر قیمت تیرآهن تأثیر می‌ گذارد.

با توجه به این عوامل تأثیرگذار، می‌ توان گفت که قیمت این محصول همواره با نوسانات زیادی همراه است. این نوسانات قیمت می ‌تواند برای خریداران و فروشندگان تیرآهن چالش‌ برانگیز باشد. به همین دلیل، بررسی نمودار قیمت تیرآهن می ‌تواند به این افراد کمک کند تا روند تغییرات قیمت را درک کنند و تصمیم‌ گیری آگاهانه‌ تری در مورد خرید یا فروش این محصول داشته باشند.

به طور کلی می توان گفت که نمودارها در هر عرصه، ابزاری ارزشمند و مفید هستند که اطلاعات را به صورت روند افزایشی یا کاهشی نمایش می دهند. تیرآهن ظفر بناب یکی از پرفروش ترین مقاطع در بازار فولاد است که طی چند سال اخیر نوسانات بسیار زیادی داشته است. مشاهده نمودار قیمت تیرآهن ظفر بناب دید مناسبی به خریداران می دهد و کمک می کند تا رفتار قیمت را درک کنند.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد. اگر همچنان سوالاتی در ذهن شما بی پاسخ مانده است، می توانید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخ دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.