تحلیل و پیش‌بینی قیمت آهن؛ هفته اول تیرماه

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

قیمت دلار، یک روند کاهشی را تا روز سه‌شنبه این هفته داشت به‌طوری‌که روز دوشنبه چیزی حدود 1,100 تا 1,200 تومان کاهش قیمت داشت و وارد کانال 30 هزار تومان شد که یکی از مهم‌ترین دلایلش می‌توانست به خاطر بحث ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای باشد.

البته روند قیمت دلار در روزهای پایانی هفته باکمی افزایش و البته ثبات همراه بود اما چیزی که مهم است این است که همچنان روند قیمت دلار روی بازار فولاد اثر گزار است. طبق روال هر هفته می‌خواهیم در این مطلب در مورد تحلیل و پیش‌بینی قیمت آهن در هفته اول تیرماه صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

فایل صوتی

ویدئو تحلیل و پیش‌بینی قیمت آهن؛ هفته اول تیرماه

 

تحلیل قیمت آهن در هفته گذشته

تحلیل و پیش‌بینی قیمت آهن

شروع هفته با توجه به عدم تقاضا در بازار و روند نزولی دلار، یک روند کاهشی داش.ت معاملات بورس هم این روزها شدت کاهش تقاضا را نشان دادند؛ چراکه در جریان معاملات روز شنبه 4 تیرماه تنها حدود 14 درصد از عرضه‌ها معامله شدند و اکثر محصولات بدون تقاضا بودند و یا با حجم پایینی به معامله رسیدند. بسیاری از محصولات فولادی در بازار در هفته گذشته تحت تأثیر رکود تقاضا بودند؛ البته، این رکود تنها در بازار فولاد داخلی نیست و اکثر بازارهای جهانی هم دچار رکود شدند اما روند تغییر قیمت در معاملات از روز سه‌شنبه نسبت به‌روز گذشته یک مقدار کمتر شد که دلائلش موارد زیر بود:

رقابت برای خرید ورق سیاه

رقابت اندکی که برای ورق سیاه در بورس ایجاد شد، یکی از دلائلی بود که باعث شد قیمت ورق، روند کاهشی داشته باشد.

نزدیک شدن روند دلار به کانال 31 هزار تومان

افزایش قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت، باعث شد، تقاضا برای خرید مقاطع فولادی کم باشد و به‌نوعی جلوی کاهش قیمت مقاطع را گرفت. فارغ از مسئله قیمت، رونق در معاملات مهم‌ترین نیاز فعلی بازار فولاد است که احتمالاً با پایان یافتن انتظارات کاهشی و با رسیدن به تعادل قیمتی، بهبود خواهد یافت در بهترین حالت، می‌توانیم امیدوار باشیم که ثبات برقرار شود و ورود تقاضای نسبی و خروج از رکود داشته باشیم.

ازسرگیری روند مذاکرات

یکی از مسائل مهم و تأثیر گزار هم، بحث ازسرگیری روند مذاکرات است که چیزی که آقای خطیب زاده گفتن این بوده که این مذاکرات در ادامه همون مذاکرات وین است و چند جایی هم خبرها این بوده که مذاکرات دوروزه بی‌نتیجه بوده است.

پیش‌بینی هفته‌ آینده

پیش‌بینی هفته‌ آینده

قبل از اینکه به سراغ پیش‌بینی برویم، این نکته را بگوییم که اگر به‌عنوان مصرف‌کننده قصد خرید دارید تجربه نشان داده هر موقع که نیاز دارید، بهتر است که خرید کنید؛ چرا که در بلندمدت به نفعتان خواهد شد.

و اما پیش‌بینی احتمالی تیم ما این است که سه عامل می‌تواند در روند قیمتی هفته آینده موثر باشد؛ یکی مذاکرات برجام که البته تا الان یک سری اخبار هست که نتیجه خاصی نداشته  است و دومی قطعی برق چون که تعدادی از تولید کننده ها ابلاغ محدودیت برق تا انتهای تیرماه را دریافت کردند و البته سومین عامل تصمیمات جلسه روز چهارشنبه برای رونق زنجیره فولاد است که چنانچه به تصویب وزارت برسد تاثیرات بسیاری را بر بازار فولاد داخلی خواهد داشت و روند بازار هفته آینده بسیار بستگی به نتایج این عوامل دارد.

سخن پایانی

فعلا در حال حاضر، نمی‌شود افزایشی یا کاهشی بودن روند را پیش‌بینی کرد و با توجه به اهمیت هر سه عامل در صورتی که تصمیم به هر اقدامی دارید، اخبار مربوط را با دقت بررسی کنید و سپس برای خرید تصمیم بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.