تولید کنندگان برتر لوله مانیسمان

لوله‌های مانیسمان از جنس فولاد می‌باشند و می‌توان گفت این لوله‌ها به طور یکپارچه در فرآیندهای تولیدی مختلف از ابتدا ساخته شده‌اند. لوله‌های مانیسمان یا لوله های بدون درز از مواد اولیه و طی فرآیند ذوب شمش‌های فولادی در طول بخش‌های متفاوت مورد استفاده برای تولید محصولات  ساخته می‌شوند. به عبارت دیگر لوله‌های مانیسمان به دلیل عدم وجود درز جهت استفاده در بخش‌های که دارای فشار بالا و جریان بالایی هستند مطلوب ‌است. ما قصد داریم در این مقاله به معرفی تولید کنندگان برتر لوله مانیسمان بپردازیم.

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان

لوله‌ها انواع مختلفی دارند، از جمله لوله های فولادی، لوله های آلیاژی فولاد ضد زنگ و لوله‌هاب بخار جز دیگر نمونه‌ها پرکاربرد هستند. لوله مانیسمان یا لوله بدون درزاست. لوله مانیسمان به لوله‌ای گفته می‌شود که به گونه‌ای ساخته شده است که بدنه‌ای یک دست و بدون درز داشته باشد و هیچ گونه جوشکاری روی آن انجام نشود. در اصطلاح علمی به آن حلقه بی سیم می‌گویند. این لوله‌ها به دلیل یکنواخت بودن و نداشتن درز نسبت به لوله‌های دیگر استحکام بیشتری دارند، همچنین لوله مانیسمان قیمت بالاتری نسبت به لوله های دیگر دارد. این نوع لوله ها در دو نوع لوله مانیسمان رده 40 و لوله مانیسمان رده 80 دسته بندی می‌شوند.

لوله‌های مانیسمان در قسمت‌های مختلف استفاده می‌شود. مانیسمان یک لوله فولادی است که در فرآیند تولید خود از انواع روش‌های جوشکاری فلزات استفاده نمی‌شود و تفاوت دیگر مشهود این لوله در مواد اولیه محصول است.

لوله‌های دیگر در طی فرآیند تولید مراحل ورق برش، مرحله شکل دهی، جوشکاری و در نهایت غلتک تولید شده و استفاده می‌شود را طی می‌کنند. اما در تولید لوله‌های مانیسمان از مقاطع فولادی به صورت شمش و از طی فرآیند مراحل حرارت، کشش و غلتک و عبور از زره، همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده می‌شود که در صنایع مختلف نیز از نظر مواد و مصالح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مواد اولیه آن لوله مانیسمان نسبت به سایر لوله‌ها با کیفیت بهتر و همچنین یکنواختی بیشتر برای غیر جوشکاری، آسیب پذیری بیشتر استفاده می‌شود.

افزایش فشارعموماً با کشیدن و نورد کردن شمش‌های فولادی گرد تولید می‌شود. البته امکان تولید لوله‌های مانیسمن از مقاطع چهار گوش نیز وجود دارد، اما هزینه‌های تولید را افزایش می‌دهد. نکته جالب در مورد روش تولید لوله های مانیسمان این است که تولید لوله‌های بزرگتر راحت تر از تولیدات لوله‌های کوچک است.

کاربرد لوله مانیسمان

این لوله‌ها در خطوط فشار قوی، خطوط هیدرولیک و خطوط نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارند. لوله های بدون درز ساخته شده از فولاد ضد زنگ در صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود. لوله های Manicman در مواردی استفاده می شود که مواد در حال حمل ارزش بالایی داشته باشند یا نشت آن بسیار خطرناک باشد.

استفاده از این لوله ها در لوله های میلی متری مورد استفاده در دیگ ها و مبدل ها نیز به دلیل ظرافت و دقت در ابعاد لوله می باشد. همچنین در صنعت برق برای ساخت خطوط انتقال برق استفاده می شود. استحکام بالای این لوله ها منجر به استفاده از آن‌ها در سازه‌های فولادی شده است. این نوع لوله ها نسبت به انواع دیگر لوله ها عمر طولانی تری دارند.
لوله های مانیسمان کاربرد ویژه و گسترده ای دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

  • برای خطوط فشار قوی
  • فولاد خطوط صنایع غذایی و دارویی
  • برای خطوط هیدرولیک
  • برای خطوط نفت و گاز

 

برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان روی لینک زیر کلیک کنید:

«قیمت لوله مانیسمان»

معرفی تولید کنندگان برتر لوله مانیسمان

شرکت نورد اهواز

شرکت نورد اهواز

شرکت نورد اهواز با نیم قرن تجربه در بخش تولید لوله مانیسمان با بالاترین کیفیت و طبق استانداردهای ملی و بین المللی محصولات خود را به بازار جهانی عرضه می‌کند. آخرین آمار گرفته شده از این کارخانه کارشناسان در تلاش هستند که روز به روز به بهبود و افزایش مستمر کیفیت فعالیت ها به منظور افزایش رضایتمندی مشتری درجه کیفیت را بالا ببرند.
سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای شرکت نورد اهواز ISO 18001 موید می باشد و این واقعیت را نشان می‌دهد که این کارخانه جز برترین تولیدکنندگان است.
کارخانه نورد اهواز دارای دو کوره با ظرفیت تولیدی ۱۱۰ در ساعت است ظرفیت تولید سالانه این کارخانه ۶۰ هزار تن در سایزهای ۷ الی ۱۶ اینچی می‌باشد‌.

شرکت کاوه ایرانیان

شرکت کاوه ایرانیان اولین تولید کننده لوله بدون درد با فولاد است. این کارخانه تحت مدیریت خصوصی جزء اولین تولید کنندگان لوله مانیسمان در ایران می باشد.
سابقه و تجربه بیست ساله این کارخانه به منظور تولید سالانه ۱۵۰۰۰ تن لوله به روش نورد سرداست، همچنین تولید سالانه ۷۵۰۰۰ تومان لوله به روش نورد گرم می‌باشد.
با توجه به خطوط مدرن و تولید محصولات با کیفیت مطلوب و تایید شده توسط استاندارد های بین المللی و جهانی بهترین امتیاز رضایت از مشتریان داخلی و خارجی را طی دو سال گذشته از آن خود کرده است.

شرکت ساوه

کارخانجات نورد ساوه در سال ۱۳۵۴ با هدف تولید انواع لوله تاسیس شد این کارخانه با ظرفیت تولیدی سالانه ۵۰ هزار تن لوله به بهره‌برداری رسید. هدف اصلی این شرکت مدیریت، ایجاد استرتژدی توسعه بازار و بالابردن تنوع محصول و صدور لوله مانیسمان در سطح جهانی بوده است. با شروع فعالیت این کارخانه و بهره برداری از اولین خط اتوماتیک گالوانیزاسیون تولیدات لوله مانیسمان با بهترین کیفیت به بازار عرضه شد.
با وجود دستگاه ها و تکنولوژی جدید تجهیزات جانبی لوله‌های مانیسمان در قطرهای ۸ الی ۲۴ اینچی جهت مرتفع ساختن نیاز صنایع گاز و پتروشیمی فعالیت این کارخانه روز به روز در حال افزایش است.

 شرکت لوله گستر اسفراین

 شرکت لوله گستر اسفراین

شرکت لوله گستر اسفراین به عنوان بهترین تولید کننده لوله‌های فولادی بدون درز شامل لوله‌های جداری شناخته شده است. شرکت لوله گستر اسفراین تنها با هدف تولیدات لوله‌های فولادی بدون درز شامل لوله‌های جداری، مغزی مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور با هدف رشد و توسعه منطقه و هم افزایی مشهور شد.

مجتمع صنعتی اسفراین به عنوان بزرگترین تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز احداث شد. این شرکت دارای پنج خط تولیدی شامل خط نورد، خط عملیات حرارتی، همچنین خط کیسینگ، خط تکمیلی تیوبینگ وخط کوپلینگ(اتصالات) است. با وجود 642 نفر پرسنل در حال تولید و عرضه محصولات خود (از سایز 1/9 تا 16 اینچ) در گزینه چهارم از لیست ما جایی دارد.

شرکت کارخانجات نورد سمنان

شرکت نورد و لوله سمنان در سال 1372 با تولید انواع لوله از سایز2/1 الی 8 اینچ و انواع قوطی و پروفیل تاسیس یافت. در سال‌های بعد این کارخانه ضمن گسترش خط تولید دستگاه‌های لوله گالوانیزه در سایزهای مختلف را وارد کرد.  راه اندازی کارخانه دیگری تفکری جدید جهت تولید انواع لوله های سایز بالا از سایز 10 الی 40 اینچی بودد.  در سال 1385 با راه اندازی خطوط تولید ورق گالوانیزه از ضخامت 3-0.25 میلی متر در دو خط تولید و نيز ورق رنگی از ضخامت 1.25-0.25 میلی متر توانایی های خود را در زمینه کمی و کیفی و همچنین تنوع محصولات را  به دنیا اثبات رساند.

نکته قابل توجه اینجاست که در خرید این لوله‌ها باید به برخی نکات توجه کرد؛ به همین منظور می‌توانید مطلب نکات خرید لوله مانیسمان  را در سایت بخوانید

جمع‌بندی

کارخانجات و تولیدکنندگان لوله‌های مانیسمان در ایران بسیار زیاد می‌باشند. به همین جهت مشتریان تازه کار در زمینه خرید لوله های مانیسمان حرفه ای نمی باشد و ممکن است با وجود تعداد زیادی از تولید کنندگان در این عرصه سر در گم شود و نتوان بهترین آن را پیدا کنند. در این مقاله قصد داشتیم که ۶ نمونه از بهترین تولید کنندگان برد در لوله مانیسمان را به شما معرفی کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.