هر شاخه میلگرد چند متر است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

میلگرد مهم ترین مقطع فولادی ساختمان سازی است که توسط کارخانه ها و تولیدکنندگان زیادی در انواع سایز و گرید تولید می شود. تولید این محصول فولادی، به دو صورت ساده و آجدار صورت می گیرد. این آرماتور که دارای سطح مقطع دایره و توپر است، از گرید A1 تا A4 ساخته می شود.

عرضه و فروش میلگرد به دو صورت شاخه ای و کلاف صورت می گیرد. کلاف، مجموعه ای از میلگردهای شاخه ای است، که در کنار هم بسته بندی (بندیل) می شوند. در این مطلب از دانشنامه اصفهان آهن قصد داریم به این سوال که هر شاخه میلگرد چند متر است، پاسخ دهیم.

فایل صوتی

متراژ هر شاخه میلگرد

میلگرد نوعی پروفیل است که به افزایش مقاومت کششی بتن کمک زیادی می کند. این محصول در دو نوع ساده و آجدار تولید می شود که از لحاظ کاربرد و شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند. میلگرد ساده که به عنوان گرید A1 معرفی می شود، دارای سطح کاملا صاف و صیقلی است.

گریدهای A2، A3 و A4 مربوط به میلگرد آجدار هستند که به ترتیب، تعداد شیار و آج در آنها افزایش پیدا می کند. در واقع شکل آج هر آنالیز با دیگری متفاوت است. علاوه بر این دسته بندی، میلگرد بر اساس سایز یا قطر نیز طبقه بندی می شود.

متراژ هر شاخه میلگرد

سایزبندی این محصول، از 8 تا 40 است و هر کارخانه تنوع متفاوتی در این بازه دارد. اما پرکاربردترین سایزهای مصرفی، 8 تا 32 هستند که تقریبا در تمام سازه ها کاربرد دارند. سایز مربوط به هر میلگرد، بر روی بسته بندی یا بندیل آن نوشته شده است.

برای اطلاع دقیق از سایز و گرید این مقطع فولادی، می توانید از نکات مربوط به تشخیص سایز میلگرد استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید، خرید و فروش میلگرد از هر نوعی که باشد به صورت کیلویی انجام می شود.

آرماتور در شاخه های چند متری تولید می شود؟

میلگرد در کارخانه، به دو صورت شاخه ای و کلاف تولید و به بازار فولاد عرضه می شود. میلگردهای شاخه ای به صورت تک عددی هستند که هر شاخه آن معمولا 12 متر است. اگر متراژ کمتر از این مقدار را بخواهید، باید آن را برش دهید؛ زیرا در اکثر کارخانجات کمتر از این مقدار تولید نمی شود.

چرا 12 متر؟

انتخاب متراژ 12 متری برای هر شاخه میلگرد، بر اساس سیاستی هوشمندانه صورت گرفته و بی دلیل نیست. از آن جایی که ارتفاع استاندارد برای هر طبقه از ساختمان 3 متر است، استفاده از میلگرد 12 متری که بر عدد سه بخش پذیر است، منطقی به نظر می رسد. برخی از تولیدکنندگان مانند کارخانه نورد فولاد نوین متین، این محصول را به صورت شاخه 6 متری هم تولید می کنند.

یکی از مهم ترین مقاطع ساختمان سازی، آرماتور یا Rebar است. این محصول به دو صورت شاخه ای و کلاف به مشتریان عرضه می شود که در هر صورت، موجب افزایش مقاومت کششی بتن خواهند شد. در این مقاله به این سوال که هر شاخه میلگرد چند متر است پاسخ دادیم. هر شاخه میلگرد معمولا به صورت 6 و 12 متر تولید می شود. چنانچه متراژ پایین تری نیاز دارید، باید به کمک دستگاه برش، آن را به قطعات کوچک تر برش دهید.

آرماتور در شاخه های چند متری تولید می شود؟

هر شاخه آرماتور معمولا چند متر است و دلیل آن چیست؟

به دلیل اینکه ارتفاع استاندارد برای هر طبقه از ساختمان 3 متر است، استفاده از میلگرد 12 یا 6 متری که بر عدد سه بخش پذیر باشد، منطقی به نظر می رسد.

گریدبندی آرماتور چگونه است؟

این محصول در چهار آنالیز A1، A2، A3 و A4 تولید می شود.

منظور از بندیل بندی چیست؟

در کارخانه، میلگرد را پیش از تحویل به مشتری بسته بندی می کنند که بندیل نام دارد.

آیا میلگرد کوچک تر از 12 متر هم تولید می شود؟

معمولا کارخانه ها، میلگرد را کمتر از 12 متر تولید نمی کنند و برای مقدار کمتر باید آن را برش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. mamad می گوید

    خیلی تاثیرگذار بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!