بهترین مصالح ساختمانی ایران را بشناسید + معرفی مشهورترین برندها

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مصالح ساختمانی مختلفی در فرایند ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. این موارد شامل مقاطع فولادی، سیمان و بتن، گچ و سنگ، چوب و … می شود. با توجه به تنوعی که در این بازار وجود دارد، شناخت بهترین مصالح ساختمانی ایران اهمیت پیدا می کند.

در ادامه این مطلب، قصد داریم تا بدون حرف اضافه، برندهای به نام و باکیفیت تولید مصالح ساختمانی مختلف را به تفکیک نوع آن معرفی کنیم. پس اگر به دنبال دانستن کوتاه ترین پاسخ کامل به این سوال هستید، تا پایان همراه ما باشید.

همچنین برای تهیه انواع مقاطع فولادی، می توانید قیمت میلگرد، تیرآهن و … را در سایت اصفهان آهن ببینید و سپس خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

بهترین مصالح ساختمانی فولادی

در زمینه تولید مصالح و مقاطع فولادی، کارخانه های مختلفی فعالیت دارند. در ادامه، لیستی از این تولیدکنندگان را به تفکیک نوع محصول بررسی خواهیم کرد.

بهترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران

اگر قصد خرید میلگرد را دارید، دست شما برای انتخاب باز است. میلگرد تولیدی در کشور از بهترین مصالح ساختمانی موجود است. اگر بخواهیم لیستی از این بهترین تولیدکنندگان میلگرد ارائه کنیم، احتمالا باید ذوب آهن اصفهان را در صدر این لیست قرار داد. ذوب آهن انواع میلگرد را با استانداردهای مختلف تولید می کند. با توجه به رعایت استانداردهای ملی و بین المللی، محصولات این شرکت به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.

نکته مهم در جهت انتخاب تولیدکننده مقاطع فولادی، این است که فاصله کمتری با محل خریدار داشته باشد تا هزینه حمل و نقل کاهش یابد. پس اگر در مرکز کشور حضور دارید، می توانید محصول خود را از شرکت هایی همچون ذوب آهن اصفهان، کویر کاشان، صبا فولاد زاگرس، سرمد ابرکوه و … تهیه کنید.

اما اگر در شهرهای جنوبی کشور هستید، فولاد خوزستان، روهینا دزفول، جهان فولاد سیرجان و … میلگرد بخرید. کارخانه های شمالی تعداد و تنوع بیشتری دارند. شاهین بناب، ظفر بناب، آناهیتای گیلان، فولاد خزر، فولاد شاهرود، تیکمه داش و … از تولیدکنندگان شمالی کشور هستند که از شرق تا غرب کشور واقع شده اند.

شما می توانید برای خرید محصول از این کارخانه ها، از طریق سایت اصفهان آهن و به صورت کاملا آنلاین (از ثبت سفارش تا پرداخت) اقدام کنید. فقط کافیست به صفحه محصول مورد نظر در سایت مراجعه کنید.

بهترین مصالح ساختمانی + معرفی مشهورترین برندها

بهترین تولیدکنندگان تیرآهن در ایران

در تولید تیرآهن هم نام ذوب آهن اصفهان دیده می شود. این شرکت از استانداردهای مختلفی برای تولید محصول خود استفاده می کند. علاوه بر این، جهان فولاد غرب، پروفیل صنعت ماهان، ظفر بناب، فولاد خوزستان و آریان فولاد نیز در لیست برترین تولیدکنندگان تیرآهن دیده می شوند.

برترین تولیدکنندگان پروفیل در ایران

یکی دیگر از بهترین مصالح ساختمانی که کاربرد بسیاری دارد، انواع پروفیل است. در بین تولیدکنندگان این مقطع فولادی، می توان نام هایی همچون جهان پروفیل پارس، نورد و لوله یاران، پروفیل نیکان، لوله و پروفیل آپادانا و … را دید.

بهترین مصالح ساختمانی سیمانی و بتنی

سیمان دارای انواع و تیپ های مختلفی است. اگر قصد دارید بهترین مصالح ساختمانی را در زمینه بتن و سیمان تهیه کنید، حتما باید به نیاز خود و محصولی که با آن بیشتری تناسب را دارد، دقت کنید.

در مجموع، از بهترین تولیدکنندگان سیمان در ایران می توان به شرکت مصالح ملی تهران، سیمان تهران، فارس، اصفهان، هرمزگان، مازندران، ساروج بوشهر، خوزستان، کردستان و … اشاره کرد.

اگر در شهر اصفهان هستید و می خواهید بتن پروژه های خود را تامین کنید، می توانید از طریق بنیاد بتن اصفهان اقدام کنید. این شرکت از برترین و شناخته شده ترین نام ها در عرصه بتن است.

بهترین تولیدکنندگان سنگ ایران

صنعت سنگ کشور یکی از صنایع پیشرو است. البته متاسفانه بخش قابل توجهی از محصولات این حوزه به صورت خام صادر می شود و پس از پردازش در کشورهایی همچون چین و ایتالیا، مجددا وارد کشور می شود.

به طور کلی، یکی از مناطق راهبردی کشور در زمینه تولید سنگ، منطقه صنعتی محمودآباد اصفهان است. در این منطقه سنگ هایی با کیفیت بالا به دست می آید که به عنوان بهترین مصالح ساختمانی کشور شناخته می شوند. از تولیدات این شهرک صنعتی برای ساخت بخش های مختلف سازه همچون نما استفاده می شود.

از برندهای به نام این حوزه، می توان به صنایع سنگ ایران مهر اشاره کرد. این شرکت در شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان واقع شده و در راستای تولید سنگ سفید تراورتن صادراتی فعالیت می کند.

نام دیگری که در این حوزه فعالیت می کند، صلصال سنگ صفاهان است که در شهرک صنعتی دولت آباد اصفهان حضور دارد. این شرکت در راستای تولید سنگ های زینتی و تزئینی ساختمانی فعالیت می کند.

بهترین مصالح ساختمانی ایران + معرفی مشهورترین برندها

برندهای برتر تولید کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک از مصالح ساختمانی پرکاربردی هستند که در مرحله نازک کاری استفاده زیادی دارند. از آن جایی که بخش قابل توجهی از جلوه سازه، به خصوص در بخش داخلی بنا، توسط این محصولات برآورده می شود، به همین دلیل شناخت بهترین ها در این حوزه اهمیتی دوچندان دارد.

بر این اساس، می توان برندها و تولیدکنندگانی همچون کاشی مرجان، سعدی، پرسپولیس، سینا، گلدیس، نوین سرام، مهسرام و … را نام برد.

در این بین، کاشی مرجان شرکتی است که در شهر نجف آباد اصفهان واقع شده و بسیاری از اهل فن، آن را از بهترین تولیدکنندگان می دانند. این کارخانه با تولید کاشی نمای ضد اسید، توانسته بخش قابل توجهی از نیاز جامعه هدف را برآورده کند.

بهترین تولیدکنندگان آجرنما

بهترین مصالح ساختمانی در ایران + معرفی مشهورترین برندها

علاوه بر سنگ، بعضی از مجریان پروژه های عمرانی و ساختمانی ترجیح می دهند از آجر به عنوان نمای سازه خود استفاده کنند. به همین دلیل، تولید آجرنمای نسوز افزایش پیدا کرد و بازار بسیار خوبی برای این محصول ایجاد شد.

اما اگر بخواهیم برترین تولید کنندگان آجرنما و آجر نسوز در کشور را نام ببریم، می توان به نام هایی همچون آجر نماچین، آجرنمای شهرزاد ایران زمین، کهن سرام، تیراژه و … اشاره کرد.

بین همه این نام ها، نماچین که در شهر اصفهان واقع شده، از تولیدکنندگانی است که محصولات با کیفیتی را تولید و عرضه می کند. از بهترین مصالح ساختمانی این شرکت می توان به آجرنمای نسوز اشاره کرد که کاربرد بالایی در فرایند اجرایی پروژه های ساختمانی دارد.

لیست تولیدکنندگان شیرآلات و محصولات تاسیساتی

معمولا بخش مهمی از یک سازه که نقش مهمی در آسایش ساکنان آن دارد، تاسیسات، سیستم لوله کشی و شیرآلات آن است. به همین دلیل، سازندگان سعی می کنند از بهترین مصالح ساختمانی و مواد ممکن استفاده کنند تا خرابی های احتمالی آینده کاهش یابد.

حالا اگر بخواهیم لیستی از برترین تولیدکنندگان این حوزه را معرفی کنیم، می توان به این شرکت ها اشاره کرد:

  • ایران شیر (تولیدکننده شیرآلات برنجی)
  • پی ام کا PMK (سازنده لوله، اتصالات و شیرآلات برنجی)
  • تاپ (شرکت تولید لوازم بهداشتی ساختمانی)
  • مهر (تولیدکننده لوازم بهداشتی ساختمانی)
  • یزد پلیمر ( لوله اتصالات پلیمری)
  • حقی (لوله و اتصالات پلی پروپیلن)
  • تهران پلیمر یارا (سازنده مخازن مختلف)
بهترین مصالح ساختمانی ایران را بشناسید + معرفی مشهورترین برندها

به طور کلی، برای مراحل اجرایی مختلف یک سازه، از سفت کاری تا نازک کاری، از مصالح مختلفی استفاده می شود. با توجه به تنوع و تعدد این موارد، شناخت بهترین مصالح ساختمانی برای سازندگان اهمیت پیدا می کند. در این مطلب، سعی کردیم تا در بخش های مختلف و حوزه های گوناگون، بهترین تولیدکننده ها و برندهای برتر ایران را معرفی و بررسی کنیم.

در این بین، اگر قصد خرید مقاطع فولادی مختلف از جمله تیرآهن، میلگرد و پروفیل را دارید، می توانید از طریق اصفهان آهن اقدام به خرید کنید. برای این کار، کافیست با ما تماس بگیرید یا از طریق سایت اصفهان آهن، خرید خود را کامل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.