10 تولیدکننده برتر ناودانی در ایران

یکی از مقاطع فولادی پُرکاربرد در صنعت ساختمان، ناودانی است. این محصول فولادی به شکل U است که در بخش‌هایی از ساختمان که باز زیادی به آن ناحیه‌ها وارد نمی‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدون شک در هر حالتی در اجرای پروژه یک ساختمان نیاز به ناودانی خواهد بود. نبشی و ناودانی را گاهی به صورت مرکب و گاهی به صورت منفرد در ساخت سازه‌ها به کار گرفته می‌شوند. کارخانه‌های زیادی در کشور توانسته‌اند به تکنولوژی ساخت ناودانی دست یابند و سهمی از تولید این مقطع فولادی را برای خود رقم بزنند. اکثر کارخانه‌های تولید کننده ناودانی، به تولید نبشی نیز می‌پردازند‌. ما در این مطلب شما را با ۱۰ تولیدکننده برتر ناودانی در ایران آشنا می‌کنیم.

فایل صوتی این مطلب

 

 

برای شناخت بیشتر ناودانی و ویژگی‌های آن، روی لینک زیر کلیک کنید:

«ناودانی چیست؛ کاربرد و ویژگی های آن»

1.کارخانه ذوب آهن اصفهان

اولین و بزرگترین کارخانه تولید کننده محصولات فولادی در کشور که در سال ۱۳۵۰ به بهره برداری رسیده است، کارخانه ذوب آهن اصفهان می‌باشد. این کارخانه به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات فولادی طویل در خاورمیانه، افتخار بزرگی برای کشور است. از محصولات تولیدی این کارخانه می‌توان به تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و … اشاره کرد. کیفیت محصولات این کارخانه بسیار بالا است و به همین دلیل اقراد زیادی در پروژه‌های خود از این محصولات استفاده می‌کنند.

ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از برترین کارخانه‌های تولید کننده ناودانی، سهم بزرگی را در این زمینه در بازار داخلی دارد. محصولات این شرکت دارای استانداردهای ملی و بین المللی است و در ابعاد و اوزان مختلفی به بازار عرضه می‌شود.

2.کارخانه فولاد ناب تبریز

ناودانی سبک
ناودانی سبک

کارخانه فولاد ناب تبریز در داخل کشور، بیشترین سهم را در تولید ناودانی به خود اختصاص داده است. این کارخانه در سال ۱۳۸۲ در شهر تبریز تاسیس شده و یکی از محصولات اساسی این شرکت، ناودانی است. این شرکت موفق به دریافت گواهینامه‌های زیادی در سطح ملی و بین المللی شده است. در تولید ناودانی‌های سبک از استاندارد روسی GOST 8240:1997 و برای تولید ناودانی‌های سنگین از استاندارد اروپایی DIN EN 1026-1:2009 استفاده می‌شود.

تمامی محصولات این شرکت مطابق با استانداردهای ملی با شماره ۱-۴۴۷۷ تولید و به بازار عرضه می‌شود. ناودانی در این شرکت در دو نوع سبک و سنگین تولید می‌شود. سایزهایی که در ناب تبریز وجود دارد، شامل ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ است. طول ناودانی‌ها ۶ و یا ۱۲ متر می‌باشد. وزن ناودانی‌ها به سایز آنها بستگی دارد و قیمت نهایی براساس وزن محصول تعیین می‌شود. این نکته نیز لازم به ذکر است که وزن ناودانی‌های فولاد ناب تبریز سنگین است و کیفیت بسیار مناسبی دارند.

3.کارخانه شکفته مشهد

یکی دیگر از برترین تولیدکنندگان ناودانی در ایران، کارخانه شکفته مشهد است. همانطور که از نامش پیداست، این کارخانه در مشهد، در جاده قوچان به مشهد واقع شده است. کارخانه شکفته مشهد در سال ۱۳۳۰ تاسیس شده و هن اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. یکی از محصولات اصلی این کارخانه ناودانی است که در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود‌. کیفیت ناودانی‌های این شرکت بالاست و به همین دلیل طرفداران زیادی در جای جای کشور دارد.

این شرکت در تولید ناودانی از استانداردهای مختلفی نظیر DIN EN 10279، DIN 1026-1، GOST 8240، استاندارد ملی INSO 4477-1، استاندارد DIN EN 10056-1,2 و استاندارد بین المللی ISO 657-5 را رعایت می‌کند. این کارخانه نیز ناودانی‌های سبک و سنگین را در سایزهای مختلفی تولید می‌کند. از سایزهای ناودانی این شرکت می‌توان به سایز ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ اشاره کرد.

طول این محصولات ۶ و یا ۱۲ متر می‌باشد. قیمت ناودانی شکفته مشهد را می‌توانید در سایت اصفهان آهن مشاهده کنید و در صورت تمایل به راحتی سفارش خود را تکمیل نمایید.

4.کارخانه فولاد کوهپایه

از کارخانه‌های تولیدکننده ناودانی می‌توان به کارخانه فولاد کوهپایه نیز اشاره کرد. این شرکت در سال ۱۳۸۲ در اصفهان تاسیس و به بهره برداری رسید. به دلیل اهمیت تولید ناودانی در این کارخانه، این کارخانه به ناودانی اسپیرال شهرت یافته است. این کارخانه نیز همانند دیگر کارخانه‌ها این محصول را در سایزهای مختلفی نظیر ۳، ۴، ۵ و ۶ تولید و روانه بازار می‌کند.

این ناودانی‌ها در طول ۶ متر در این کارخانه تواید نی‌شوند. از نظر ابعاد می‌توان به ناودانی 4*25*50، ۵۲۵۵۰ و … اشاره کرد. کیفیت این ناودانی‌ها نیز زبانزد است و در بسیاری از پروژه‌ها به دلیل مورد اعتماد بودن این ناودانی‌ها از این محصولات استفاده می‌شود. قیمت روز ناودانی کوهپایه را می‌توانید در اصفهان آهن مشاهده کنید.

5.کارخانه البرز ایرانیان

کارخانه البرز ایرانیان
کارخانه البرز ایرانیان

 

کارخانه البرز ایرانیان را ممکن است با نام تجاری آن یعنی فایکو بشناسید. این کارخانه را نیز می‌توان در لیست تولیدکنندگان برتر ناودانی در کشور جای داد. این کارخانه در استان مازندران و کیلومتر ۱۵ جاده ساری به مشهد واقع گردیده و در بین برترین کارخانه‌های تولید کننده مقاطع فولادی گرم در کشور قرار دارد. این کارخانه ناودانی‌های سری UPE و UPN را تولید می‌کند.

این محصولات اغلب در سایزهای ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۲۰ و ۲۴ در انواع سبک و سنگین تولید و به بازار عرضه می‌شود. قیمت این محصولات به دلیل کیفیت بالا بسیار حائز اهمیت است. وزن این ناودانی‌ها با توجه به سایز متغیر است.

6.مجتمع فولاد البرز غرب

اگر در زمینه نبشی و ناودانی فعالیت داشته باشید، بدون شک با نام مجتمع فولاد البرز غرب آشنا شده‌اید. این مجتمع را نیز می‌توان در بین برترین کارخانه‌های تولیدکننده ناودانی در کشور جای داد. مجتمع فولاد البرز غرب در سال ۱۳۸۵ در نزدیکی شهر تاکستان تاسیس شده است و محصولات ارزنده‌ای را به بازار روانه می‌کند. در این کارخانه ناودانی‌هایی با سایز ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ تولید می‌شود. همانطور که مستحضر هستید این محصولات باید براساس استانداردهای مشخص تولید شوند.

ناودانی‌های فولاد البرز غرب مطابق با استانداردهای EN 10056-2 و DIN EN 17100 تولید و به بازار عرضه می‌شوند. قیمت انواع ناودانی را می‌توانید از سایت‌های معتبری نظیر اصفهان آهن جویا شوید.

7.کارخانه نورد یاوران زنجان

در جمع تولیدکنندگان ناودانی در کشور، کارخانه یاوران زنجان نیز وجود دارد. این کارخانه که در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است، توانسته است در همین دو دهه محصولات باکیفیتی را روانه بازار کند. ناودانی که یکی از محصولات کارخانه یاوران زنجان است، در انواع مختلفی تولید می‌شود. ناودانی‌های سبک و سنگین در این کارخانه در ابعاد 4*40*40 ، ۵۵۰۵۰ ، ۴۵۰۵۰ ، ۶۶۰۶۰ و ۵۶۰۶۰ تولید می‌شوند. این محصولات اغلب در طول‌های ۶ و ۱۲ متر به بازار عرضه می‌شوند.

8.شرکت صبا فولاد منظومه

یکی دیگر از کارخانه‌هایی که در اصفهان واقع است و به تولید ناودانی مشغول می‌باشد، شرکت صبا فولاد منظومه است. اصفهان را می‌توان به عنوان قلب صنعت فولاد در کشور دانست. کارخانه صبا فولاد منظومه در سال ۱۳۸۹ تاسیس شد و در همین مدت کم توانسته است مشتریان زیادی به خود جذب کند. ناودانی‌های این شرکت در سایزهای ۶ و ۸ تولید می‌شوند که در دو توع سبک و سنگین می‌باشند. طول این محصولات ۶ متر است.

9.کارخانه کیان فولاد ابهر

خوشبختانه در اکثر استان‌های کشور کارخانه‌های تولیدی مقاطع فولادی در حال فعالیت هستند. در استان زنجان نیز کارخانه کیان فولاد ابهر در زمینه تولید ناودانی در بین برترین کارخانه‌ها جای دارد. این کارخانه مطابق با استانداردهای ملی، ناودانی‌هایی در سایز ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ تولید می‌کند.

10.کارخانه دهشیر یزد

ناودانی فولادی
ناودانی فولادی

این کارخانه در استان یزد واقع است و به عنوان یکی از برترین کارخانه‌های تولید کننده ناودانی شناخته شده است. محصولات کارخانه دهشیر یزد براساس استاندارد ملی به شماره ۴۴۷۷-۱ و استاندارد اروپایی DIN EN 1026-1:2009 تولید و به بازار عرضه می‌شود. ناودانی‌های بال شیب دار از محصولات مشهور این کارخانه است. این کارخانه نیز ناودانی‌های خود را در سایزهای ۶ تا ۱۲ به تولید می‌رساند.

جمع بندی

یکی از مهم‌ترین مقاطع فولادی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ناودانی است. کارخانه‌های زیادی در داخل کشور این محصول را تولید می‌کنند. از کارخانه‌های برتر تولید کننده ناودانی در ایران می‌توان به کارخانه ذوب آهن اصفهان، فولاد ناب تبریز، شکفته مشهد، البرز ایرانیان، فولاد کوهپایه، فولاد البرز غرب، یاوران زنجان، فولاد منظومه، فولاد ابهر و دهشیر یزد اشاره کرد. ناودانی‌های مختلفی در ایران تولید می‌شود که برای اطلاع از قیمت انواع ناودانی می‌توانید به سایت اصفهان آهن مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.