آخرین تغییرات قیمت انواع آهن آلات؛ سال 1401

3.7/5 - (9 امتیاز)
3.7/5 - (9 امتیاز)

تغییرات قیمت انواع آهن آلات برای افراد در حوزه‌های مختلف، اهمیت زیادی دارد. این روند تغییرات به افراد کمک خواهد کرد که بتوانند محصول موردنظر را در زمان مناسب خریداری کنند، از طرفی هم هزینه‌های ساخت‌و‌ساز را کاهش دهند. در این مقاله می‌خواهیم به آخرین تغییرات قیمت انواع آهن آلات اعم از میلگرد، شمش فولادی، تیر آهن، ورق، لوله، نبشی، ناودانی و سپری و قوطی و پروفیل در هفته‌ی پایانی اردیبهشت‌ماه اشاره کنیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 آخرین تغییرات قیمت انواع آهن آلات

برای این که بتوانید خرید حرفه‌ای و مناسبی داشته باشید، لازم است از آخرین تغییرات قیمت انواع آهن‌آلات به طور مجزا، اطلاع داشته باشید. در ادامه، آخرین قیمت هر محصول در هفته‌ی گذشته به طور مجزا تفکیک شده است.

تغییرات قیمت میلگرد

میلگرد

قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن در هفته‌ی گذشته، روند نسبتا نزولی داشته است؛ روز شنبه 24 اردیبهشت ماه 1401، قیمت میلگرد 18 ذوب آهن، 18,200 تومان بوده و تا آخر هفته به قیمت 17,900 تومان رسیده است. برای اینکه از لیست قیمت‌های به روز میلگرد اطلاع داشته باشید، به صفحه قیمت میلگرد مراجعه کنید.

تغییرات قیمت شمش فولاد

 شمش فولاد

شمش فولادی کارخانه‌ی اصفهان به طول 12 متر، گرید 5SP در روز شنبه 24 اردیبهشت ماه، 16,280 تومان بوده است آخرهفته با قیمت 15,850 تومان معامله شد و روند کاهشی به خود گرفت.

این در حالی است که قیمت شمش آلیاژی، به طول 6 متر و آنالیز CK60، در طول هفته روند تغییراتی محسوسی نداشته است.

تغییرات قیمت تیرآهن

تغییرات قیمت تیرآهن

آخرین قیمت تیرآهن (IPE) ذوب آهن اصفهان در سایز 18 میلی‌متر و وزن 226، هم در روز شنبه 24 اردیبهشت ماه، 17,700 تومان بوده است و تا آخر هفته به قیمت 17,450 تومان رسیده است.

برای اطلاع از قیمت تیرآهن، در سایزهای دیگر، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تغییرات قیمت ورق

آخرین قیمت ورق

لازم است نگاهی هم به آخرین قیمت انواع آهن‌آلات اعم از ورق داشته باشیم. طی این هفته، قیمت ورق هم در برخی سایزها روند نزولی داشته است و در برخی سایزهای دیگر ثابت بوده است.

قیمت ورق روغنی، سایز 0.60 عرض 1.25، روز شنبه 10 اردیبهشت ماه، 29,500 تومان بوده است و تا آخر هفته ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه در ابعاد 0.40 عرض 1.25، در ابتدای هفته با قیمت 32,900 تومان معامله شده است و تا آخر هفته به همین قیمت ثابت باقی مانده است.

قیمت انواع آهن آلات هر هفته با فراز و نشیب‌هایی همراه است؛ اطلاع داشتن از قیمت‌های به روز شده و لحظه‌ای برای افراد فعال در حوزه آهن آلات امری مهم و ضروری است؛ به عبارتی دیگر، اطلاع از این روند تغییرات قیمت در طول هفته می‌تواند به شما برای داشتن خریدی مطمئن کمک کند.

تغییرات قیمت لوله

قیمت لوله

 

لوله‌ی جدار چاه، در سایز 6 اینچ و ضخامت 6MM، روز شنبه 27,500 تومان بوده است و تا آخر هفته ثابت باقی مانده است.

قیمت لوله داربستی در سایز 1.1/2 و ضخامت 2، در اول هفته، 26,300 تومان گزارش شد و آخر هفته روند نزولی به خود گرفت و با قیمت 25,800 تومان معامله شد. برای اطلاع از قیمت لوله می‌توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 تغییرات قیمت نبشی، ناودانی و سپری

آخرین قیمت نبشی و ناودانی

متوسط قیمت نبشی در سایز 4، ضخامت 6، کارخانه‌ی اصفهان، در روز شنبه 24 اردیبهشت ماه، 20,700 تومان بوده است و  تا آخر هفته به قیمت 20,100 تومان رسیده است.

ناودانی در سایز 10 و وزن شاخه 49 هم روز شنبه 20,400 تومان گزارش شد و تا آخر ثابت باقی مانده است.

تغییرات قیمت انواع آهن آلات در هفته گذشته، علاوه بر نبشی و ناودانی، شامل سپری هم بوده است. قیمت سپری کارخانه‌ی اصفهان در سایز 4 و طول شاخه 6، روز شنبه، 21,000 تومان بوده است و تا آخر هفته با قیمت 21,100 تومان معامله شد.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت به روز شده نبشی، ناودانی و قیمت سپری، از روند تغییرات قیمتی این محصول در سایز و اندازه‌های مختلف اطلاع داشته باشید.

تغییرات قیمت قوطی و پروفیل

قیمت قوطی پروفیل

قیمت قوطی صنعتی کارخانه‌ی اصفهان در سایز 20*20 و ضخامت 2 mm، در روز شنبه، 26,350 تومان بوده و تا آخر با قیمت 25,850 تومان معامله شد.

قیمت پروفیل c (سی پرلین) کارخانه‌ی اصفهان در ضخامت 3 و  طول 6 متر، روز شنبه 25,600 هزار تومان و تا آخر هفته با روند کاهشی به قیمت 25,300 تومان رسیده است.

نتیجه‌گیری روند تغییرات قیمت آهن آلات

همان‌طور که می‌دانید، آخرین تغییرات قیمت آهن آلات به عوامل مختلفی اعم از هزینه‌های حمل و نقل، نوسانات ارز و دلار، افزایش یا کاهش مواد اولیه و مواردی از این قبیل مرتبط است. با توجه به اینکه گفتم قیمت‌ها کمی با قیمت‌های واقعی فاصله دارد، پیش بینی احتمالی ما کاهش قیمت‌ها در هفته آینده هست مگر اینکه مسائلی مثل قطعی برق پیش آید که روی روند قیمت‌ها تاثیر گذار است؛ ضمنا روند دلار را هم باید زیر نظر داشت.

شما عزیزان می‌توانید برای تحلیل بازار فولاد در هفته‌های گذشته، می‌توانید به بخش  تحلیل و پیش‌بینی بازار فولاد در سایت اصفهان آهن مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.