همه چیز در مورد هزینه حمل و نقل میلگرد

3.5/5 - (2 امتیاز)
3.5/5 - (2 امتیاز)

یکی از مهم ترین عواملی که در هنگام خرید آهن آلات از جمله میلگرد باید به آن توجه شود، مسافت، هزینه باربری و هزینه حمل و نقل میلگرد آن است. توجه نکردن به این مسئله می‌تواند مشکلاتی را در هزینه و ایمنی محصولات به وجود آورد. در این مقاله سعی ما بر این است در مورد نحوه حمل و نقل میلگرد و اثرگذاری این موارد بر هزینه باربری اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

فایل صوتی این مطلب

نکات مهم حمل و نقل میلگرد

حمل و نقل میلگرد

در حالت کلی توجه به 4 نکته اساسی در هنگام حمل و نقل میلگرد که تاثیر مستقیمی در انتخاب نوع ماشین باربری دارد می‌تواند کمک شایانی به شما در کاهش هزینه‌های مصرفی داشته باشد:

مسافت

با توجه به محل اجراشدن پروژه مورد نظر، کارخانه تولیدی را انتخاب و میلگرد را تهیه نمایید. خوشبختانه امروزه کشور ایران در تولید میلگرد توانسته به خودکفایی برسد و شما به عنوان مدیر پروژه می‌توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی و کارخانه‌های تولیدی، نزدیک ترین محل به خود را انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

با توجه به اینکه یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه حمل میلگرد، مسافت می‌باشد بهتر است در هنگام خرید میلگرد و یا مقاطع فولادی دیگر مورد نیاز پروژه خود به این نکته توجه کنید کارخانه‌ای را انتخاب نمایید که به محل پروژه شما نزدیک‌تر باشد.

به عنوان مثال پروژه شما در شمال کشور در حال اجرا می‌باشد و شما به دلیل قیمت پایین میلگرد تولید شده توسط کارخانه‌ای در جنوب کشور، ترجیح داده‌اید با توجه به قیمت، میلگرد مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنید، اما بهتر است بدانید با توجه به محاسبه هزینه تمام شده برای باربری، قیمت میلگرد خریداری شده بیشتر از هزینه تمام شده میلگرد از کارخانه نزدیک به محل پروژه شما می‌شود و این یعنی ضرر!!

 

برای اطلاع از قیمت روز میلگرد روی لینک زیر کلیک کنید:

«قیمت میلگرد» 

حجم

پس از انتخاب کارخانه و بررسی مسافت حمل بار توجه به وزن میلگردها از نکات مهم است. میلگرد یکی از انواع مقاطع فولادی است که دارای وزن بالایی می‌باشد از این رو حمل و نقل آن با هزینه بالایی انجام می‌شود.

میلگردها به صورت شاخه‌ای یا کلاف شده در انواع وزن ها بر حسب کیلوگرم تولید می‌شوند. برای محاسبه وزن میلگردها روش‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توانید کل وزن میلگرد را محاسبه نمایید. حجم زیاد میلگردها مستلزم تهیه ماشین باربری بزرگ‌تر است و بر روی هزینه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

نوع وسیله باربری

با توجه به مسافت کارخانه تولیدی و حجم میلگرد خریداری شده، الان نوبت تهیه ماشین باربری مناسب است. معمولا ماشین‌های باربری متفاوت با مقدار توان حمل بار مختلف وجود دارد. پیکان وانت، نیسان، خاور، کامیون، 10 چرخ و کفی های 18 چرخ می‌توانند از انواع آن با توجه به ظرفیت بار مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت حمل بار

پیش از بارگیری میلگردها مسئله قیمت گذاری و تعیین تعرفه مهم ترین کار به شمار می‌آید. قیمت گذاری رابطه مستقیمی با وزن میلگرد و مسافت حمل آن دارد. در برخی باربری‌ها تعرفه حمل و نقل براساس وزن و مسافت و برخی دیگر بر اساس مسافت لحاظ می‌شود. با توجه به تمامی موارد ذکر شده قیمت نهایی میلگرد خریداری شده به مقدار هزینه باربری آن بستگی دارد.

چگونه می‌توان هزینه حمل و نقل میلگرد را کاهش داد؟

هزینه حمل و نقل میلگرد
هزینه حمل و نقل میلگرد

کاهش مسافت حمل و نقل

اغلب خریداران میلگرد را در حجم‌های بالا تهیه می‌کنند و یک خرید مقرون به صرفه می‌تواند تا اندازه زیادی کاهش هزینه‌های پروژه را به همراه داشته باشد. با توجه به توسعه تولید میلگرد در کشور و پراکندگی کارخانه‌های تولید میلگرد در سراسر کشور، شما می‌توانید با یک استعلام از قیمت و موجودی کارخانه‌ها، ترجیحا انتخاب تولیدکنندگان نزدیک به پروژه خود، نسبت به سفارش و خرید میلگرد اقدام نمایید.

خرید آنلاین

از سوی دیگر با توجه به استفاده تکنولوژی و فناوری در خرید، اغلب خریداران می‌توانند به جای خرید حضوری سفارش‌های خود را به صورت آنلاین انجام دهند و قیمت تمام شده محصول را دریافت و سفارش خود را ثبت نمایید.

انتخاب شرکت باربری مناسب

حمل و جابجایی میلگردها نیاز به رعایت اصول و دقت خاصی است که در صورت رعایت نشدن ضمن ایجاد عدم ایمنی برای کارگران موجب وارد شدن آسیب به میلگردها نیز می‌شود که در برخی موارد میلگردها را غیرقابل استفاده می‌کند و این خود شامل ضرر می‌شود.

در نتیجه با انتخاب یک شرکت باربری مناسب که تمامی نکات حمل بار (آگاهی و شناخت محصول مورد نظر، رعایت نکات ایمنی، تعیین و انتخاب ماشین متناسب با وزن بار، بارگیری اصولی و قرار دادن آن‌ها طبق استاندارد سازمان حمل و نقل کشور و البته دریافت تعرفه و هزینه باربری متعارف و معقول) را رعایت کنند نقش به سزایی دارد.

هزینه میلگرد از خرید تا تحویل

هنگام خرید میلگرد باید این نکته را مد نظر قرار دهید که تمامی هزینه حمل میلگرد از درب کارخانه تا مقصد مورد نظر علاوه بر هزینه خرید میلگرد بر عهده شماست. توجه داشته باشید که هزینه حمل و نقل بار در قسمت نهایی کالا تاثیرگذار است.

شرکت‌های باربری مسئول حمل و نقل میلگرد بر اساس یک تعرفه مشخص شده از سوی سازمان حمل و نقل کشور مقدار هزینه را تعیین می‌کنند و برخی از باربری‌ها هزینه حمل را بر اساس وزن و مسافت و برخی دیگر تنها بر اساس مسافت تعیین می‌کنند و مقدار وزنی بار میلگرد اهمیتی ندارد.

در نتیجه شما برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل که تاثیر مستقیم بر هزینه‌های نهایی پروژه دارد می‌توانید با انتخاب تولیدکننده نزدیک تر به محل پروژه خود مقدار هزینه‌ها را کمتر کنید. پس دقت لازم به انتخاب مسافت و هزینه‌های حمل و نقل در هنگام خرید میلگرد می‌تواند یک خرید مقرون به صرفه را برای شما به همراه داشته باشد.

 

میلگرد از فولاد ساخته شده است و هزینه میلگرد بستگی زیادی به نوسانات قیمت فولاد دارد. به عنوان مثال، در زمان سقوط بازار در سال 2008 ، قیمت فولاد سر به فلک کشید، اما در سال 2016 قیمت فولاد به پایین ترین سطح تاریخی رسید. در سال 2008 یک تن میلگرد با قیمت 1203 دلار فروخته شد اما در سال 2016 قیمت‌ها به یک چهارم کاهش یافت و یک تن میلگرد تنها 409 دلار فروخته شد.

در تصویر زیر تعرفه حمل و نقل محصولات ذوبی نمایش داده شده است:

تعرفه حمل و نقل

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03134045 داخلی 160 الی 163 تماس بگیرید.

 

جمع بندی

در این مطلب در مورد هزینه حمل و نقل میلگرد صحبت شد. همان‌طور که اشاره کردیم، میلگرد به عنوان یکی از قطعات فولادی کاربردی در ساخت و سازها به شمار می‌آید. دقت در انتخاب میلگرد مناسب با پروژه، دقت در مقدار حجم و وزن آن، حمل اصولی همراه با رعایت اصول حمل و نقل سازمان استاندارد، انتخاب تولید کننده مناسب، تعیین شرکت باربری منصف به منظور جابه‌جایی محصول از جمله مواردی است که در مقدار هزینه نهایی میلگرد خریداری شده و از طرفی هزینه‌های نهایی پروژه تاثیرگذار خواهند بود.

در برخی موارد در نظر گرفتن کیفیت میلگرد مورد استفاده می‌تواند ارزش این را داشته باشد تا هزینه بیشتری برای حمل و نقل آن پرداخته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.