میلگرد ترمکس چیست و چه تفاوتی با میلگرد TMT دارد

عملیات ترمو مکانیکی که به ترمکس نیز معروف است، فرایند تولید میلگرد فولادی با استحکام بالا است که به‌عنوان میلگرد ترمکس شناخته می‌شود. بدین منظور، میلگرد فولادی تولید شده در فرایند نورد گرم را از آب می‌گذرانند.

در این مطلب ابتدا شما را با تکنولوژی QST آشنا می‌کنیم، زیرا این تکنولوژی سنگ بنای تولید میلگرد ترمکس است، سپس فرایند تولید میلگرد ترمکس را شرح می‌دهیم و به ویژگی‌های آن می‌پردازیم، سپس به بیان تفاوت آن با میلگرد TMT می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

به منظور اطلاع از قیمت انواع میلگرد این صفحه را مشاهده کنید: قیمت میلگرد

فناوری QST چیست؟

میلگرد ترمکس

تکنولوژی QST که مخفف شده عبارت Quenched and Self-Tempered به معنی کوئنچ و خود تمپری شده است، تکنولوژی است که در سال‌های بین 1970 تا 1990 میلادی به درخواست مهندسان عمران برای افزایش استحکام میلگرد آجدار به‌منظور سهولت در ساخت آسمان خراش‌های بزرگ، ابداع شد.

این تکنولوژی به‌صورت یک فرایند درون خطی در واحدهای نورد گرم میلگرد است و هدف آن رساندن مقاومت تسلیم میلگرد به 500 نیوتن بر متر مربع هست. تکنولوژی QST سبب شد تا برای تولید میلگردهایی با مقاومت تسلیم بالا نیاز به تغییر در ترکیب شیمیایی فولاد تولید شده نباشد.

زیرا در صورت تغییر در ترکیب شیمیایی فولاد و افزایش درصد کربن و منگنز، مقاومت تسلیم میلگرد تولیدی افزایش پیدا می‌کند، اما این تغییر ترکیب و افزایش درصد کربن، سبب کاهش قابلیت جوشکاری میلگرد می‌شود و درنتیجه استفاده از آن به‌عنوان آرماتور دیگر مناسب نبود.

در نتیجه استفاده از فناوری QST در تولید میلگرد و عدم استفاده از آلیاژ سازی (برای تولید میلگردهای مقاوم در برابر زلزله نیاز است) برای تولید میلگرد مورد استفاده به‌عنوان آرماتور سبب شد تا هزینه‌های آلیاژ سازی، نیروی انسانی و در کل هزینه تولید فولاد مصرفی در تولید میلگرد کاهش یابد.

ترمکس چیست؟

فرایند ترمکس

پس از فراگیری استفاده از فناوری QST در ساخت میلگرد، این روش توسط کارخانه‌ای در هندوستان بهینه و استاندارد سازی شد و تحت نام تجاری THERMEX®به‌صورت گسترده به کارخانه‌های فولاد سازی در جهان عرضه کرد.

کارخانه‌های تولید میلگرد که تمایل دارند میلگرد ترمکس تولید کنند، پس از اتمام کار خط نورد گرم، اقدام به دریافت لایسنس ترمکس می‌نمایند و پس از استقرار تجهیزات مورد نیاز مربوط به فرایند تولید، اقدام به تولید میلگرد ترمکس آزمایشی می‌نمایند و پس از تولید اقدام به آزمایش نمونه تولیدی می‌نمایند.

درصورتی‌که مشخص شود میلگرد تولید شده بدون مشکل به مقاومت تسلیم 500 نیوتون بر متر مربع رسیده است، مجوز صادر شده تأیید و کارخانه می‌تواند به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نماید. کارخانه ها در سراسر جهان میلگرد تولیدی خود به روش ترمکس را با حک کردن حرف T انگلیسی بر روی میلگرد مشخص میکنند تا خریداران هنگام خرید از این موضوع آگاه شوند.

فرایند تولید میلگرد ترمکس:

میلگرد ترمکس
ورود میلگرد خروجی فرایند نورد گرم به فرایند ترمکس

در این روش میلگردهایی با توانایی مقاومت در برابر فشار زیاد تولید می‌شوند؛ طی فرایند تولید، “سرد کردن ناگهانی” میلگردهای داغ با استفاده از آب، یک گام مهم است که پرداخت ترمو مکانیکی میلگردها را میسر می‌سازد و کیفیت آن را بسیار بهبود می‌بخشد.

مرحله اول:

فرایند انجام کار بدین صورت است که ابتدا میلگرد خروجی فرایند نورد گرم که دمایی حدود 950 تا 1050 سانتی‌گراد دارد، در محفظه سردسازی و در یک شرایط کنترل شده، توسط جریان آب به‌سرعت سرد می‌شود. در این فرایند از یک سیستم آبی خاص استفاده شده است تا تنها سطح میلگرد را سرد سازد و درون آن همچنان گرم باقی بماند.

در این شرایط به دلیل سرعت بالا در سرد سازی، ساختار کریستالی سطح میلگرد تغییر یافته و بسیار سخت و شکننده می‌شود، اما مرکز میلگرد همچنان نرم و منعطف باقی می‌ماند.

مرحله دوم:

میلگرد ترمکس

 

پس از خروج میلگرد از بخش سرد کننده، میلگردها بر روی صفحه‌ای بزرگ در معرض هوا قرار می‌گیرند، که به آن صفحه خنک کننده گفته می‌شود. در این شرایط و به دلیل گرمی مرکز میلگرد و سردی سطح آن، سطح بیرونی میلگرد به خودی خود دوباره گرم می‌شود و انتقال گرما از مرکز به سطح انجام می‌شود.

طی این فرایند و انتقال گرما، ساختار کریستالی سطح میلگرد که در مرحله قبلی سخت و شکننده شده بود، تغییر کند و شکنندگی جای خود را به چقرمگی بالا دهد. از خصوصیات این محصول می‌توان به نقطه تسلیم بالا، سختی سطحی بالا، چقرمگی و چکش‌خواری بالا و جوش‌پذیری مناسب اشاره کرد.

نتیجه نهایی:

میلگرد ترمکس
سطح مقطع این محصول حقیقی نیست و صرفا به منظور مشخص نمودن ناحیه سخت و نرم به این صورت نمایش داده شده

نتیجه طی کردن این فرایند این است که میلگردهای ترمکس در ساختار خود دارای تنوع ساختاری و فیزیکی هستند، به‌طوری که لایه بیرونی، لایه‌ای سخت و چقرمه است، لایه میانی کمی سخت و در مرکز میلگرد یک ساختار نرم‌تر و چکش خوار قرار دارد.

این تنوع در ریز ساختار میلگردهای ترمکس، آن را مناسب پروژه‌های ساختمانی باکیفیت می‌کند. از آنجا که این میلگردها عاری از هرگونه عیب و نقص سطحی هستند، در تحمل فشار پیچشی عملکرد بسیار بهتری نسبت به سایر میلگردها دارند و در مقایسه با سایر میلگردهای ساختمانی، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارند.

میلگردهای ترمکس دارای بالاترین میزان انعطاف پذیری هستند و از نظر دوام نیز به‌اندازه‌ای بادوام هستند که در نواحی زلزله خیز از آن‌ها استفاده شود. همچنین، این میلگردها، مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند و قابلیت جوش پذیری آن‌ها نیز افزایش یافته است.

خواص فیزیکی مورد انتظار از میلگردهای ترمکس:

از یک میلگرد تولید شده به روش ترمکس انتظار می‌رود که حداقل خواص فیزیکی زیر را دارا باشد

  • استحکام تسلیم: حداقل 500 نیوتن بر مترمربع
  • نسبت تنش: TS/YS) 12/1)
  • حداقل درصد ازدیاد طول: 16 درصد
  • قابلیت جوشکاری متناسب با نیازهای صنعتی
  • سختی در جداره، بیش از 260 ویکرز و سختی در مرکز، حدود 150 تا 160 ویکرز

چرا میلگرد ترمکس به این روش تولید می‌شود؟

میلگرد ترمکس

فرایندی که برای تولید این میلگردها استفاده می‌شود، موجب می‌شود تا سطح خارجی آن‌ها محکم و بخش داخلی آن‌ها نرم شود تا مقاومت کششی و قابلیت چکش خواری این میلگردها افزایش یابد.

همچنین این فرایند موجب می‌شود که این میلگردها از مقاومت کششی یا قابلیت افزایش طول عالی بهره‌مند شوند تا میلگردهای بکار گرفته شده در سازه‌های عظیم، همچون سدها، برج‌ها و پل‌ها، توانایی بیشتری در برابر فشار زیاد و ناگهانی داشته باشند.

در صورتی که ریزساختار میلگرد به این ترتیب ساماندهی شود، مقاومت میلگرد در برابر فشار افزایش می‌یابد و هزینهٔ ساخت نیز کاهش می‌یابد؛ توان و قدرت میلگردهای ترمکس در برابر فشار بسیار بیشتر از سایر میلگردهای رایج است و برای ساخت یک سازه نیز، در مقایسه با میلگردهای رایج و با توان کمتر، به تعداد کمتری از میلگردهای ترمکس نیاز است که همین امر منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.

میلگردهای ترمکس برای طراحی‌های مدرن نیز گزینه بسیار مناسبی هستند، چراکه انعطاف پذیری و دوام بالایی دارند.

برای مشاهده این فرایند به‌صورت تصویری این ویدئو را در یوتیوب مشاهده کنید.

میلگرد ترمکس چه تفاوتی با میلگرد TMT دارد؟

اگر به دنبال جواب ساده و سریع هستید باید بگویم ، هیچ تفاوتی ندارد. میلگرد TMT در اصل همان میلگردی است که  طی فرایند کوئنچ و خود تمپری QST تولید میشود ، اما این میلگرد تحت لایسنس Thermex تولید نشده است و مورد تایید و استاندارد این برند نمی‌باشد . اما به طور کلی از نظر فرایند انجام کار هیچ تفاوتی بین فرایند تولید میلگرد TMT و میلگرد ترمکس وجود ندارد.

البته در نظر داشته باشید که چون روش ترمکس کاملا روش مهندسی شده و استانداردی است ، ممکن است میلگرد های TMT که بدون استاندارد این برند تولید می‌شوند ، از نظر کیفیت نهایی و یا خواص فیزیکی با میلگرد های ترمکس برابر نباشند.

منبع thermex-rebars.in

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture