آیا الان زمان خوبی برای خرید میلگرد است؟

1/5 - (1 امتیاز)
1/5 - (1 امتیاز)

میلگرد یکی از مصالح پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی به شمار می‌رود. استفاده از میلگرد در کنار تیرآهن موجب تقویت و استحکام سازه می‌شود. با توجه به اهمیت استفاده از این محصول در ساخت و ساز به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله از اصفهان آهن قصد داریم بررسی کنیم که آیا زمان خرید میلگرد بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد؟ مناسب‌ترین زمان برای خرید میلگرد چه موقعی است؟ با ما همراه باشید.

 

برای اطلاع از قیمت روز میلگرد، روی لینک زیر کلیک کنید:

«قیمت میلگرد»

اهمیت زمان خرید میلگرد

اهمیت زمان خرید میلگرد

قیمت مقاطع فولادی به صورت روزانه و بر حسب مقدار وزنی کیلو گرم محاسبه و اعلام می‌شود. به دلیل سنگین بودن فولاد و اختصاص دادن سهم زیادی از مصرف در صنعت ساختمان سازی به این مقاطع، مصرف آن بسیار بالا است.

خرید یک بار کوچک از این مقاطع فولادی می‌تواند وزن بسیاری داشته باشد و در نتیجه قیمت پایانی خرید نیز افزایش می‌یابد. خرید این محصولات بر حسب تن و قیمت گذاری در بازار به صدها میلیون تومان می‌رسد.

اهمیت زمان خرید هنگامی پدیدار می‌شود که در موقع خرید هر چه هزینه‌ها و قیمت‌های هر کیلو آهن کمتر و ارزان‌تر باشد، خریدار می‌تواند در صرف هزینه‌های مصرفی خود صرفه جویی نماید.

مناسب‌ترین زمان برای خرید میلگرد

مناسب‌ترین زمان برای خرید میلگرد

با توجه به مطالب ذکر شده، نوسانات شدید بازار و تاثیر مستقیم آن بر بازار آهن آلات نمی‌توان به طور مشخص بهترین و بدترین زمان خرید میلگرد را تعیین کرد. اما معمولا به دلیل ایجاد نوسانات در بازه‌های سه ماهه می‌توانید قبل از هر گونه اقدام به خرید، قیمت‌ها و نوسانات بازار را در سه ماهه اخیر بررسی کنید و نسبت به آن تصمیم نهایی را بگیرید.

بررسی و تحلیل انجام شده باید به صورت تکنیکی و در نظر گرفتن تمامی پیش‌بینی‌های لازم برای بازار باشد. در این شیوه با کمک نمودارها و بررسی افزایش و کاهش هر عامل می‌توان حرکت بعدی بازار را پیش‌بینی نمود. با این کار و بر اساس نمودارهای افزایش و کاهشی بازار در بازه زمانی می‌توان روند تغییر قیمت میلگرد را به درستی حدس زد.

دقت داشته باشید با توجه به بررسی‌ها و تحلیل‌های انجام شده بهترین و مناسب‌ترین بازه زمانی، هنگامی است که بازار دچار کمترین نوسانات شده است. شما می‌توانید برای این کار با مشاورین و کارشناسان مجرب اصفهان آهن ارتباط برقرار نموده و خرید مناسب و مطمئنی را بدون پرداخت هزینه‌های اضافه در بهترین زمان ممکن انجام دهید.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر اهمیت بهترین زمان خرید میلگرد، زمان اجرای پروژه است. چنانچه شما برای خرید میلگرد مورد نیاز پروژه خود وقت کافی داشته باشید می‌توانید با بررسی و تحلیل‌های تکنیکال مدت زمان 3 ماهه قبل روند بازار، مقدار قیمت میلگرد را پیش‌بینی کنید.

تولید میلگرد و تیر آهن در ایران

همان طور که گفته شد میلگرد و تیرآهن، هر دو از مصالح پر کاربرد و لازم در ساختمان سازی به حساب می‌آیند که بهترین حالت ممکن استفاده از هر دو آن‌ها در کنار یکدیگر است. ماده اولیه تولید میلگرد، شمش‌های فولادی هستند. مقدار زیادی از شمش‌ها توسط کارخانه‌های تولیدی داخلی تامین و به تولید کنندگان میلگرد ارسال می‌شود. از این رو در وارد کردن شمش مگر در موارد خاص بی نیاز هستیم.

علاوه بر این با وجود تعداد زیادی کارخانه تولید میلگرد در سطح کشور (44 عدد)، ایران یکی از تامین کنندگان میلگرد داخلی و صادرکننده خارجی شناخته شده است. موارد زیادی در افزایش قیمت میلگرد در بازار آهن دخیل هستند.

از عوامل تاثیر گذار بر روند صعودی قیمت میلگرد در مدت زمان اخیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. به نوسانات بازار فلز در چند ماهه گذشته به علت تغییرات قیمت دلار و ارز و بی ثباتی بازارهای جهانی
  2. افزایش قیمت ماده اولیه تولید میلگرد یا همان شمش‌های فولادی
  3. افزایش صادرات بی رویه بنابر درخواست‌های متعدد کشورهای خارجی و کاهش موجودی میلگرد داخل کشور (عدم تامین نیاز تولید کنندگان داخلی، تقاضای زیاد و عرضه کم میلگرد در بازار و در نهایت افزایش قیمت محصول)
  4. بستن خطوط تولید توسط کارخانه‌های تولید کننده داخلی به منظور افزایش قیمت ( در این حالت به صورت کامل خطوط تولید خود را بسته و یا مقدار بسیار کمی میلگرد تولید می‌نمایند که در نتیجه مقدار تقاضا از عرضه افزایش یافته و همین علت موجب افزایش قیمت می‌شود)

جمع بندی

مناسب‌ترین زمان برای خرید میلگرد با توجه به رونق ساخت و ساز تخمین زده می‌شود. اما در حالت کلی با توجه به نوسانات ارزی و جهانی بر قیمت دلار در کشور به طور دقیق نمی‌توان پیش‌بینی کرد که بهترین زمان برای خرید میلگرد چه موقع است. بهتر است قبل از اقدام به هرگونه خرید میلگرد و انواع مقاطع فولادی دیگر به صورت مداوم بازار را بررسی و تحلیل نمایید.

هر چند با توجه به بازه‌های زمانی 3 ماهه افزایش و کاهش قیمت‌ها نیز می‌توانید زمان خرید را تخمین بزنید. طی مدت اخیر روند افزایشی بازار و قیمت میلگرد موجب شده تا بدون در نظر گرفتن عوامل دیگر این موضوع سرعت افزایشی به خود بگیرد. این مسئله تا زمانی که دلار به قیمت ثابتی نرسد ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.