کاربردهای تیرآهن 18 چیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

از متداول‌ترین تیرآهن‌هایی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند تیرآهن سایز ۱۸ است. این مقطع فولادی توان و دوام بالایی را در برابر نیروهای خمشی از خود نشان داده است. کاربرد تیرآهن ۱۸ را در سقف‌ها، ستون اصلی، ساخت پل‌های لانه زنبوری و… را به وضوح می‌توانید مشاهده کنید. یک نکته مهم این است که تیرآهن‌های به کار رفته در پل، باید تحمل بارهایی که روی آن قرار می‌گیرد را داشته باشد. مزایای این محصول در صنایع ساختمان‌سازی باعث شده تا قیمت تیر اهن برای افراد فعال در این حوزه‌‎ها بسیار حائز اهمیت باشد. اگر شما نیز در مورد کاربردهای تیرآهن ۱۸ کنجکاو هستید یا قصد استفاده از آن را دارید تا انتهای ان مقاله با ما همراه باشید.

تیرآهن 18 چیست؟

در حوزه ساخت‌وساز، تیرآهن به دلیل سطح کیفی، دوام و مقاومت بالا از مصالح ساختمانی اصلی محسوب می‌شود. اگرچه کاربردهای این مقطع فولادی در حوزه ساختمان سازی مشهودتر است اما در بسیاری از صنایع دیگر متناسب با نوع نیاز و شرایط استفاده از تیرآهن ۱۸ را در دستور کار قرار می‌دهد. تیرآهن ۱۸ نیز از آن دسته مصالح پرکاربرد ساختمانی است که قدرت و ساختاری قوی و با دوام دارد. همچنین این محصول برای سازه‌ها قابلیت تحمل وزن و فشار بالا را فراهم کرده و استفاده از آن در پروژه‌های ساختمانی باعث تسریع روند آنجام آن می‌شود. این مقطع فولادی طول جان 18 سانتی‌متری و طول بال 91 میلی‌متری دارد.

ویژگی‌های تیرآهن سایز 18

تسریع در روند پروژه‌های ساختمانی از ویژگی‌های تیرآهن سایز ۱۸ است. این محصول با استفاده از مواد اولیه با کیفیت به گونه‌ای ساخته شده که می‌تواند به دوام سازه‌های شما استحکام بالایی ببخشد. این مقطع فولادی از فولاد ۳۷، ۴۴ یا ۵۲ ساخته می‌شود و مطابق با استانداردهای بین‌المللی روانه بازار فولاد خواهد شد.

تیرآهن سایز 18

کاربردهای تیرآهن 18

تیرآهن 18، توان تحمل وزن بار بیشتری دارد و همچنین از استحکام و دوام بالایی برخوردار است. از مهم‌ترین کاربردهای تیرآهن 18 می‌توان از استفاده آن در ساخت سقف‌ها، ستون اصلی، پل‌های لانه زنبوری و… اشاره کرد. در ادامه به شرح بیشتر آنها می‌پردازیم.

ساخت پل‌های لانه زنبوری

پرکاربردترین تیرآهن در ساخت پل، تیرآهن لانه زنبوری است؛ چرا که نقش مهمی در دوام و استحکام پل دارد. یک نکته مهم این است که تیرآهن‌های به کار رفته در پل، باید تحمل بارهایی که روی آن قرار می‌گیرد را داشته باشد. اگر ضخامت پل افزایش پیدا کند، ظرفیت بارگیری و به تبع آن، طول پل می‌تواند افزایش پیدا کند. بنابراین تیرآهن سایز 18، علاوه بر این که در ساختمان‌سازی متداول است، در ساخت پل‌های لانه زنبوری هم استفاده می‌شود.

تیرآهن 18 برای ساخت ستون اصلی

یکی دیگر از کاربردهای تیرآهن 18، ساخت ستون اصلی ساختمان است. این تیرآهن طول جان 18 سانتی‌متری و طول بال 91 میلی‌متری دارد. هر متر از این تیرآهن ۱۸.۸ کیلوگرم وزن دارد و وزن کل شاخه‌ی 12 متری آن ۲۲۵.۶ کیلوگرم است و در برابر نیروهای واردشده و تنش مقاوم است؛ به همین دلیل در اکثر سازه‌ها از آن به‌عنوان ستون اصلی سازه استفاده می‌شود.

خرید تیرآهن ۱۸

وزن تیرآهن 18

علاوه بر موارد گفته شده، تیرآهن 18 وزن بالایی دارد و به عنوان یکی از تیرآهن‌های سنگین در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. وزن این محصول البته به صورت شاخه‌ای، حدود 226 کیلوگرم است که این وزن می‌تواند در قیمت تیرآهن 18 تاثیرگذار باشد. به‌طورکلی برای خرید مقاطع فولادی باید نکات مهمی را مدنظر داشت تا بتوانید یک خرید مقرون‌به‌صرفه و عالی داشته باشید. یک نکته مهم این است که تیرآهن‌ها بر اساس برند یا همان کارخانه سازنده انواع مختلفی دارند. به همین دلیل، در زمان خرید تیرآهن، به‌ویژه تیرآهن 18 برای ساخت سازه، لازم است حتماً به کارخانه سازنده آن دقت داشته باشید.

نوع و متریال استفاده‌شده در ساختار تیرآهن، وزن هر شاخه، استانداردهای به‌کاررفته در آن و… از مهم‌ترین مسائلی هستند که باید به آن‌ها دقت داشته باشید. به‌عنوان‌مثال، تیرآهن سایز 18 کارخانه ذوب‌آهن، یکی از برترین محصولاتی است که در بازار فولاد دیده می‌شود. البته این نکته را هم اضافه کنیم که کارخانه فایکو و کارخانه آرین هم، تیرآهن‌های سایز 18 را مطابق با استانداردهای بین المللی و همچنین کیفیت بالا تولید و روانه‌ی بازار فولاد می‌کنند.

استفاده از تیرآهن در بخش‌های مختلف ساختمان، تابع محاسبات دقیق مهندسی است و تیرآهن به دلیل سطح کیفی، دوام و مقاومت بالا از مصالح ساختمانی اصلی محسوب می‌شود. در این میان، تیرآهن سایز 18، بیشترین کاربرد را در ساختمان‌سازی دارد و از استحکام و مقاومت بالایی هم برخوردار است. تسریع در روند پروژه‌های ساختمانی از ویژگی‌های تیرآهن سایز ۱۸ است. این محصول با استفاده از مواد اولیه با کیفیت به گونه‌ای ساخته شده که می‌تواند به دوام سازه‌های شما استحکام بالایی ببخشد. این مقطع فولادی طول جان 18 سانتی‌متری و طول بال 91 میلی‌متری دارد.  از مهم‌ترین کاربردهای تیرآهن 18 می‌توان از استفاده آن در ساخت پل‌های لانه زنبوری و… اشاره کرد. یک نکته مهم این است که تیرآهن‌های به کار رفته در پل، باید تحمل بارهایی که روی آن قرار می‌گیرد را داشته باشد. اگر اطلاعات بیشتری در رابطه با کاربردهای تیرآهن ۱۸ دارید با ما در میان بگذارید.

ویژگی‌های تیرآهن 18 چیست؟

تیرآهن سایز 18، به‌گونه‌ای ساخته‌شده که به دلیل وجود متریال و مواد اولیه باکیفیت، می‌تواند به دوام سازه شما استحکام بالایی ببخشد. این محصول از فولاد 37، 44 و یا 52 ساخته می‌شود و مطابق با استانداردهای بین‌المللی روانه‌ی بازار فولاد خواهد شد.

کاربردهای تیرآهن 18 چیست؟

از این محصول در تیر به‌عنوان پوشش سقف‌ها و خرپا، برای ساخت ستون اصلی و همچنین پل های لانه زنبوری استفاده می‌شود.

چه نکات مهمی را در هنگام خرید تیرآهن باید مد نظر قرار داد؟

نوع و متریال استفاده‌شده در ساختار تیرآهن، وزن هر شاخه، استانداردهای به‌کاررفته در آن و… از مهم‌ترین مسائلی هستند که باید به آن‌ها دقت داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.