کاربردهای تیرآهن 18 چیست؟

تیرآهن سایز 18، یکی از متداول‌ترین تیرآهن‌های مورداستفاده در ساختمان‌سازی است؛ چراکه توان و دوام بالایی در برابر نیروهای خمشی دارد؛ کاربردهای تیرآهن 18 را می‌توان در بسیاری از صنایع دید! اگر یک سازه نیمه ساخت در دست دارید و نمی‌دانید که برای تکمیل آن باید از چه سایز تیرآهن استفاده کنید؟ این مقاله را تا انتها بخوانید.

برای اطلاع از قیمت تیرآهن، می‌توانید به سایت اصفهان آهن مراجعه کنید و پس از بررسی قیمت‌ها، این محصول را  به‌صورت آنلاین از سایت خریداری کنید.

تیرآهن 18 چیست؟

وقتی از سایز تیرآهن صبحت می‌کنیم، منظورمان در اصل، همان ارتفاع و ابعاد آن است. تیرآهن سایز 18 به دلیل برخورداری از ارتفاع و ابعاد برابر با 18 سانتیمتر، از پرمصرف‌ترین تیرآهن‌های مورداستفاده در ساخت‌وساز است.

ویژگی‌های تیرآهن سایز 18

یکی از مزیت‌های استفاده از این محصول این است که باعث تسریع درروند پروژه‌های ساختمانی می‌شود. تیرآهن سایز 18، به‌گونه‌ای ساخته‌شده که به دلیل وجود متریال و مواد اولیه باکیفیت، می‌تواند به دوام سازه شما استحکام بالایی ببخشد. این محصول از فولاد 37، 44 و یا 52 ساخته می‌شود و مطابق با استانداردهای بین‌المللی روانه‌ی بازار فولاد خواهد شد.

اگر قرار است که از این محصول برای تکمیل ساختمان‌تان استفاده کنید؛ قیمت تیرآهن 18 چیزی است که باید به صورت روزانه بررسی کنید تا بتوانید در بهترین زمان ممکن نسبت به خرید این مقطع فولادی تصمیم بگیرد.

تیرآهن سایز 18

کیفیت بالا، تحمل زیاد در برابر تغییرات جوی و همچنین استحکام زیادی در برابر عوامل محیطی و خارجی، برخورداری از ساختار منسجم و… از ویژگی‌های تیرآهن 18 است.

کاربردهای تیرآهن 18

تیرآهن 18، توان تحمل وزن بار بیشتری دارد و همچنین از استحکام و دوام بالایی برخوردار است. از مهم‌ترین کاربردهای تیرآهن 18 می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

قابل استفاده در تیر به‌عنوان پوشش سقف‌ها و خرپا

علاوه بر این، از این سایز تیرآهن، در ساختمان به‌صورت خرپا و همچنین تیر در پوشش سقف‌ها استفاده می‌شود.

ساخت پل‌های لانه زنبوری

پرکاربردترین تیرآهن در ساخت پل، تیرآهن لانه زنبوری است؛ چرا که نقش مهمی در دوام و استحکام پل دارد. یک نکته مهم این است که تیرآهن‌های به کار رفته در پل، باید تحمل بارهایی که روی آن قرار می‌گیرد را داشته باشد. اگر ضخامت پل افزایش پیدا کند، ظرفیت بارگیری و به تبع آن، طول پل می‌تواند افزایش پیدا کند. بنابراین تیرآهن سایز 18، علاوه بر این که در ساختمان‌سازی متداول است، در ساخت پل‌های لانه زنبوری هم استفاده می‌شود.

تیرآهن 18 برای ساخت ستون اصلی

یکی از کاربردهای تیرآهن 18، ساخت ستون اصلی ساختمان است. طول جان این تیرآهن 18 سانتی‌متر و طول بال آن 91 میلی‌متر می‌باشد. هر متر از این تیرآهن 18.8 کیلوگرم وزن دارد و وزن کل شاخه‌ی 12 متری آن 225.6 کیلوگرم است و در برابر نیروهای واردشده و تنش مقاوم است؛ به همین دلیل در اکثر سازه‌ها از آن به‌عنوان ستون اصلی سازه استفاده می‌شود.

خرید تیرآهن ۱۸

وزن تیرآهن 18

تیرآهن 18، همان‌طور که گفته شد، وزن بالایی دارد و به عنوان یکی از تیرآهن‌های سنگین در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. وزن این محصول (البته به صورت شاخه‌ای)، حدود 226 کیلوگرم است که این وزن می‌تواند در قیمت نهایی تیرآهن 18 تاثیرگذار باشد.

به‌طورکلی برای خرید مقاطع فولادی باید نکات مهمی را مدنظر داشت تا بتوانید یک خرید مقرون‌به‌صرفه و عالی داشته باشید. یک نکته مهم این است که تیرآهن‌ها بر اساس برند یا همان کارخانه سازنده انواع مختلفی دارند. به همین دلیل، در زمان خرید تیرآهن، به‌ویژه تیرآهن 18 برای ساخت سازه، لازم است حتماً به کارخانه سازنده آن دقت داشته باشید.

نوع و متریال استفاده‌شده در ساختار تیرآهن، وزن هر شاخه، استانداردهای به‌کاررفته در آن و… از مهم‌ترین مسائلی هستند که باید به آن‌ها دقت داشته باشید. به‌عنوان‌مثال، تیرآهن سایز 18 کارخانه ذوب‌آهن، یکی از برترین محصولاتی است که در بازار فولاد دیده می‌شود. البته این نکته را هم اضافه کنیم که کارخانه فایکو و کارخانه آرین هم، تیرآهن‌های سایز 18 را مطابق با استانداردهای بین المللی و همچنین کیفیت بالا تولید و روانه‌ی بازار فولاد می‌کنند.

سخن پایانی

استفاده از تیرآهن در بخش‌های مختلف ساختمان، تابع محاسبات دقیق مهندسی است. در این میان، تیرآهن سایز 18، بیشترین کاربرد را در ساختمان‌سازی دارد و از استحکام و مقاومت بالایی هم برخوردار است. اگر سوالی در این زمینه‌دارید و یا اینکه در مورد کاربردهای تیرآهن 18 اطلاعاتی دارید، آن را در بخش نظرات، برای ما و همراهان ما ارسال کنید.
سوالات متداول

ویژگی‌های تیرآهن 18 چیست؟

تیرآهن سایز 18، به‌گونه‌ای ساخته‌شده که به دلیل وجود متریال و مواد اولیه باکیفیت، می‌تواند به دوام سازه شما استحکام بالایی ببخشد. این محصول از فولاد 37، 44 و یا 52 ساخته می‌شود و مطابق با استانداردهای بین‌المللی روانه‌ی بازار فولاد خواهد شد.

کاربردهای تیرآهن 18 چیست؟

از این محصول در تیر به‌عنوان پوشش سقف‌ها و خرپا، برای ساخت ستون اصلی و همچنین پل های لانه زنبوری استفاده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.