منظور از پروفیل آبرو دوطرفه چیست؟

پروفیل ها در صنعت ساختمان سازی یکی از پرکاربردترین و مهم ترین مصالح به شمار می آیند. در واقع این محصول در کنار دیگر مصالح تکمیل کننده سازه است. پروفیل آبرو به منظور هدایت آب و باران جمع شده بر روی سقف استفاده می‌شود. در این مقاله از شرکت اصفهان آهن قصد داریم در مورد پروفیل آبرو دو طرفه و کاربرد آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

پروفیل آبرو دوطرفه

پروفیل آبرو دو طرفه

در مناطق مرطوب و باران‌خیز، سقف‌ها به صورت شیروانی و شیب‌دار ساخته می‌شوند. برای جلوگیری از تجمع آب باران و برف در سقف و ممانعت از وارد شدن آسیب به سازه از پروفیل آبرو استفاده می‌شود.

پروفیل آبرو در دو نوع یک طرفه و دو طرفه تولید و به بازار عرضه شده است. تفاوت این دو نوع تنها در نوع اتصال و سرعت هدایت و انتقال آب است. پروفیل آبرو دو طرفه قابلیت اتصال از هر دو طرف را بر روی سقف ساختمان‌ها دارد. این محصول در اندازه‌های متفاوت و معمولا در ضخامت‌های 2.5 و 3 میلی‌متر تولید می‌شود.

کاربرد پروفیل آبرو دوطرفه

کاربرد پروفیل آبرو دوطرفه

 

پروفیل آبرو دو طرفه قابلیت اتصال از هر دو طرف بر روی سقف‌های شیروانی، غیر شیروانی، سقف پارکینگ، سقف سوله‌ها، سقف مراکز تولیدی( مرغداری، گلخانه، گاوداری)، متصل نمودن روی ساندویچ پانل‌های سقفی و … را دارد.

نحوه اتصال پروفیل آبرو دو طرفه

قبل از هر گونه نصب باید خرید پروفیل آبرو دو طرفه متناسب با شرایط محیطی و میزان رطوبت هوا انجام شود. مقاومت بیشتر در برابر رطوبت با اندازه ضخامت بیشتر اتفاق می‌افتد پس به این نکته در هنگام خرید دقت داشته باشید.

برای اتصال آبرو دوطرفه نیاز به فریم‌های مخصوص دارید. قبل از هر اقدامی فریم‌ها را به سقف جوش دهید و سپس پروفیل آبرو خود را به فریم متصل نمایید. بهتر است قبل از اتصال پروفیل آبرو دو طرفه را در اندازه مورد نظر خود برش داده یا خم کنید و پس از آن متصل کنید.

در مرحله بعد از برش و خم کاری، تراس و آبرو مخصوص تراس را ایجاد کنید. دقت داشته باشید تا آبرو دوطرفه و فریم به صورت دقیق بدون داشتن فاصله با سقف نصب شود. نصب ناقص آبرو می‌تواند موجب نفوذ آب به داخل سقف شده و آسیب را به سقف وارد نماید.

خرید پروفیل آبرو دو طرفه

همان طور که می‌دانید پروفیل‌های در اندازه و شکل‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در این میان پروفیل‌هایی مانند پروفیل‌های آبرو دو طرفه که به عنوان مصالح تکمیل کننده سازه مورد استفاده قرار می‌گیرند باید زیر نظر متخصصین و کارشناسان انتخاب و تهیه شود تا از صرف هزینه های گزاف جلوگیری شود.

هنگام خرید پروفیل ابرو دو طرفه توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه مورد استفاده، نوع، اندازه و ضخامت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. چنانچه پروفیل آبرو دو طرفه با محیط سازگاری نداشته باشد موجب وارد شدن آسیب به سازه و در نهایت تخریب آن خواهد شد. همین امر باعث صرف هزینه های گزاف جهت تعمیر و یا تعویض آن می‌شود که این می‌تواند بر روی هزینه های پایانی پروژه تاثیر مستقیم داشته باشد.

شرکت اصفهان آهن با به کارگیری نیروهای متخصص و کار آزموده در این عرصه توانسته با ارائه مشاوره‌های بهینه به مهندسین پروژه این اطمینان را بدهد تا با انتخاب صحیح، هزینه های خود را به بهترین نحو مدیریت نمایند.

نحوه تولید پروفیل آبرو دو طرفه

نحوه تولید پروفیل آبرو

با توجه به اینکه استفاده از پروفیل دو طرفه در سقف سازه است و بیشترین تماس و برخورد را با رطوبت دارد استفاده از ورق مناسب و با کیفیت در تولید آن الزامی است. همان طور که می‌دانید ورق‌های فلزی و آهنی به سرعت با رطوبت واکنش نشان داده و دچار خوردگی می‌شوند. ورق‌های گالوانیزه یا ورق‌های رنگی با قابلیت ضد زنگ و خوردگی که دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت هستند به عنوان مواد اولیه تولید پروفیل آبرو دو طرفه استفاده می‌شود.

برای پیشگیری از تخریب و وارد شدن آسیب به سقف ساختمان‌ها به خصوص در مناطقی که دارای بارندگی‌های زیاد هستند بهتر است از ورق‌های گالوانیزه با کیفیت بالا و مرغوب استفاده شود. ورق گالوانیزه‌ای که بیشترین مقدار مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی را داشته باشد.

در خط تولید پروفیل آبرو دو طرفه، مواد اولیه (ورق فولادی) در ضخامت و پهنای مورد نظر برش خورده و با کمک دستگاه رول فرمینگ ورق به شکل پروفیل دو طرفه تبدیل می‌شود. دستگاه رول فرمینگ از قالب‌های مخصوص تشکیل شده است که در فرم دهی پروفیل دو طرفه تاثیر گذار هستند. پروفیل آبرو دو طرفه در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود.

به دلیل استفاده در سقف این پروفیل باید وزن سبکی داشته باشد به همین منظور در ضخامت‌های کوچک مانند 2.5 تا 3 میلی‌متر تولید می‌شود. حمل و نصب آن‌ها با وزن سبک بسیار راحت انجام می‌شود.

قیمت پروفیل آبرو دو طرفه

هنگام خرید پروفیل آبرو دو طرفه دقت در نوع ورق استفاده شده به عنوان ماده اولیه، اندازه، ضخامت، میزان عرضه و تقاضا و … می‌توانند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد. دقت داشته باشید ورق‌های رنگی به دلیل داشتن کیفیت و مرغوبیت بالاتر نسبت به ورق‌های گالوانیزه دارای قیمت بیشتری خواهند بود.

کاربرد آبروهای تولید شده با ورق‌های رنگی در ساختمان‌ها برای زیباسازی ان است. قیمت تولید پروفیل آبرو دوطرفه لحظه به لحظه توسط کارخانه‌های تولید فولاد برتر کشور اعلام می‌شود. اگر شما هم به دنبال خرید پروفیل آبرو دو طرفه با بهترین قیمت هستید می‌توانید با کمک متخصصین شرکت اصفهان آهن این امر را به واقعیت تبدیل نمایید.

برای مشاهده قیمت پروفیل، روی لینک زیر کلیک کنید:

«قیمت پروفیل» 

سخن پایانی

پروفیل آبرو دوطرفه یکی از انواع مصالح تکمیل کننده ساخت و ساز ساختمان محسوب می‌شود. این پروفیل برای هدایت و انتقال آب باران و برف جمع شده بر روی سقف استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد پروفیل آبرو دو طرفه مناطق مرطوب با مقدار بارندگی بالا است. در تولید این محصول از ورق گالوانیزه و ورق‌های رنگی استفاده می‌شود. سوال خیلی از افراد این است که روند قیمت پروفیل طی روزها و ماه ها به چه صورت است؛ برای اینکه بدانید قیمت این محصول متاثر از چه عواملی است، پیشنهاد ما به شما این ایت که مقاله «چه عواملی در قیمت نهایی پروفیل تاثیرگذارند؟» را بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.