وزن ورق گالوانیزه

یکی از ورق ‌هایی که امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد و دوام بالایی را می‌ توان از آن انتظار داشت، ورق گالوانیزه است. موضوعی که ما در این متن قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم، وزن ورق گالوانیزه و صحبت در مورد روش هایی است که می توان وزن آن را اندازه گیری کرد. خوب است بدانید که وزن و قیمت با هم رابطه مستقیم دارند؛ هر چه وزن بالاتر رود قیمت ورق نیز افزایش پیدا می‌ کند.

ورق گالوانیزه چیست؟

ورق گالوانیزه

از جمله ورق ‌های موجود در بازار که مقاومت بالایی داشته و می ‌تواند در برابر خوردگی دوام فوق‌ العاده‌ ای از خود نشان دهد، ورق گالوانیزه است. خواصی که در فوق به آن اشاره شد کافی است تا بسیاری از صنایع به دنبال خرید این ورق و استفاده از آن باشند.

از جمله کاربردهای این ورق می ‌توان به استفاده در صنایعی مانند صنایع ساختمان سازی، صنایع مواد غذایی، صنایع تولید خودرو، ساخت هواپیما و یا ساخت بدنه منابعی که آب را در خود ذخیره می ‌کنند، اشاره کرد.

برای آنکه بتوان ورق گالوانیزه را در اختیار داشت می توان به دو طریق اقدام کرد:

  • تولید ورق به صورت پیوسته
  • تولید ورق به صورت عمومی

اغلب ورق ‌هایی که در بازار یافت می‌شوند به صورت پیوسته تولید می شوند. در این روش، ورق ‌های فولادی در حوضچه ‌هایی که داخل آن روی داغ وجود دارد، قرار داده می‌ شوند.

روش‌های محاسبه وزن ورق گالوانیزه

برای آنکه بتوان وزن ورق گالوانیزه را محاسبه کرد روش ‌های متفاوتی وجود دارد. این روش ‌ها به شرح زیر هستند:

  • فرمول
  • جدل وزن
  • استفاده از نرم‌افزار

فرمول محاسبه وزن ورق گالوانیزه

یکی از رو‌ش ‌هایی که می ‌توان به کمک آن وزن ورق گالوانیزه را محاسبه کرد، فرمول است. این فرمول در زیر آورده شده است.

 

طول ورق به میلی‌متر × عرض ورق به میلی‌متر × ضخامت ورق به میلی‌متر× چگالی آهن بر حسب سانتی ‌متر مربع

 

چگالی آهن 7.86 عنوان شده است اما بهتر است در محاسبات به جای این عدد، عدد 8 را قرار داد. دقت این روش در حد متوسط بوده و گاهی اوقات ممکن است همراه با خطا باشد.

 

بیشتر بدانید: چگالی ورق گالوانیزه

استفاده از جدول

دومین روشی که برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه می‌ توان عنوان کرد استفاده از جدول و مراجعه به آن است. اگر ضخامت ورق را در اختیار داشته باشید می توانید به جدولی که در ادامه آورده شده است  مراجعه کنید و وزن آن را به دست آورید.

ذکر این نکته لازم است که مشخص کردن وزن ورق با استفاده از این جدول، کار بسیار راحتی است و از آنجایی که قیمت ورق را با توجه به وزن آن مشخص می ‌کنند، بهترین و ساده ‌ترین راه برای تعیین قیمت ورق گالوانیزه به شمار می ‌رود.

 

ردیفطول به مترعرض به مترضخامت به میلی مترچگالیوزن ورق
1210.57.868
2210.77.8611
32117.8616
4211.57.8624
52127.8632
62.51.250.57.8613
72.51.2517.8625
82.51.251.257.8631
92.51.251.57.8637
10610.57.8624
1161.250.57.8630

 

موضوعی که در مورد استفاده از این جداول باید بدانید آن است که این جداول کار محاسبه وزن ورق را بسیار راحت کرده ‌اند اما گاهی اوقات ممکن است با خطا همراه باشند. اعداد ذکر شده در این جدول زمانی قابل اعتماد خواهند بود که تمام ابعاد ذکر شده در آن با ابعاد محصولی که در بازار موجود است یکی باشد.

در صورتی که بین اعداد جدول و محصولات بازار، اختلاف وجود داشته باشد به این جداول نیز نمی‌ توان اعتماد کرد. برای محاسبه دقیق وزن ورق گالوانیزه روش ‌های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

محاسبه وزن ورق گالوانیزه با استفاده از نرم‌افزار

وزن ورق گالوانیزه

علاوه بر دو روشی که در فوق توضیح داده شد، روش ‌های دیگری نیز وجود دارند که می ‌توان به کمک آنها وزن ورق گالوانیزه را یافت. یکی از این روش ‌ها استفاده از نرم‌ افزارهای مهندسی است. گاهی اوقات در محاسباتی که توسط انسان انجام می ‌شود، ممکن است خطا وجود داشته باشد.

در پروژه ‌هایی که از نظر عمرانی وسیع و عظیم به شمار می ‌روند هیچ خطایی قابل چشم ‌پوشی نیست و نمی توان از آن به راحتی گذشت. به همین دلیل است که از نرم ‌افزارهای مهندسی استفاده می‌شود تا وزن این نوع ورق به صورت دقیق ‌تری در اختیار قرار گیرد.

نرم ‌افزارهایی که می ‌توانند وزن ورق گالوانیزه را محاسبه کنند قادرند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن و با بالاترین دقت، وزن این ورق را محاسبه کنند.

برخی شرکت ‌هایی که در حوزه ارائه و پخش ورق ‌های گالوانیزه فعالیت می ‌کنند نرم ‌افزارهای کارا و مفیدی را در اختیار مشتریان خود قرار می ‌دهند. این نرم‌‌ افزارها از قدرت و توان بالایی برای محاسبه دقیق وزن این ورق ‌ها برخوردارند.

از آنجایی که عدد وزن به دست آمده دقت بالایی دارد به همین دلیل، قیمت تمام شده ورق نیز با کمترین میزان خطا در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت.

 

اگر می‌خواهید در مورد خرید ورق گالوانیزه اطلاعاتی داشته باشید، می‌توان مقاله «راهنمای خرید ورق گالوانیزه» را در سایت بخوانید. 

قیمت ورق گالوانیزه

بدون شک قیمت ورق گالوانیزه، هنگام خرید مهم ترین فاکتور به شمار می رود. همانطور که می دانید خرید و فروش آهن آلات بر حسب کیلویی انجام می شود. پس هر چه چگالی محصول بیشتر باشد، بنابراین وزن محصول بیشتر و در نهایت قیمت بیشتری خواهد داشت. هر کارخانه محصول منحصر به فردی را مطابق با استانداردهای موجود تولید می کند و به همین دلیل تفاوت وزنی و تفاوت قیمتی به وجود می آید.

برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه کارخانجات مختلف می توانید به سایت اصفهان آهن مراجعه کنید و اگر قصد خرید دارید، می توانید با شماره تماس های مندرج در سایت با کارشناسان مجرب مشورت کنید. اصفهان آهن یکی از برترین مراجع فروش ورق گالوانیزه و دیگر محصولات فولادی دیگر در داخل کشور است.

بیشتر بدانید: قیمت ورق گالوانیزه

جمع بندی

در این متن در مورد رو‌ش ‌هایی که می‌تواند به متقاضیان خرید ورق گالوانیزه کمک کند تا وزن ورق گالوانیزه را به صورت دقیق ‌تر داشته باشند، صحبت کردیم. از آنجایی که برای محاسبه قیمت ورق باید وزن ورق را بدون کوچکترین خطا در اختیار داشت، به سراغ روش ‌هایی بروید که قادرند با دقت بالایی وزن آن را محاسبه کرده و به اطلاع شما برسانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.