ورق گالوانیزه گرم چیست؟

فلزات به‌طور گسترده‌ای در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هرساله درصدی از فلزات دچار خوردگی شده و از بین می‌روند. برای مثال، هرساله ۲۰ درصد از آهن‌ها دچار خوردگی می‌شوند؛ همچنین با وجود اینکه فولادها خواص نسبتا مطلوبی در مقایسه با سایر فلزات دارند، در برابر خوردگی مصون نیستند و اگر در جایی قرار بگیرند که رطوبت وجود داشته و دما پایین باشد، دچار خوردگی می‌شوند. علاوه‌بر‌این، اگر فلزات در جایی قرار بگیرند که دما بالا و اکسیژن هم وجود داشته باشد، دچار خوردگی می‌شوند که به آن اکسیداسیون گفته می‌شود.

خوشبختانه، یک راه برای جلوگیری از خوردگی یا کاهش آن در فولاد و سایر فلزات وجود دارد و آن استفاده از پوشش‌های فلزی است که به روش‌های گوناگونی مانند ورق گالوانیزه گرم انجام می‌شود. پوشش‌های فلزی از طریق روش‌هایی مانند روکش‌کاری، پاشش، غوطه‌وری گرم، نفوذی، آبکاری الکتریکی و بسیاری از روش‌های دیگر بر سطوح فلزی اعمال می‌شوند؛ البته غوطه‌وری بیشتر از سایر روش‌ها مورد به‌کار می‌رود. بنابراین با توجه به گفته‌های بالا اگر قصد  خرید دارید، ابتدا ویژگی‌ها و قیمت ورق در انواع گوناگون را به‌خوبی بررسی و با هم مقایسه کنید.

فایل صوتی

فایل ویدئویی

گالوانیزه گرم

با وجود اینکه همواره مواد جدیدی وارد بازار می‌شوند، اما هنوز هم ماده اصلی که در ساخت ماشین‌های صنعتی، اتومبیل‌ها و ابزارآلات استفاده می‌شود، فولاد است. هرساله در کشوری مانند آمریکا حدود ۱۰۰ میلیون تن فولاد در صنایع گوناگون به‌کار می‌رود. یکی از دلایل استفاده بسیار زیاد از فولاد، خصوصیات منحصربه‌فرد این ماده و ویژگی‌های فیزیکی، مکانیکی و مغناطیسی آن است. این فلز به‌راحتی در دسترس و قابل بازیابی است، اما فولاد نیز مانند سایر فلزات دچار اکسیداسیون می‌شود؛ بنابراین به‌منظور پیشگیری، باید از  پوشش محافظ استفاده کرد.

ورق گالوانیزه گرم

برای جلوگیری از خوردگی فولاد باید چندگام را مدنظر قرار دهید که شامل انتخاب مواد مناسب، طراحی مطلوب به لحاظ مهندسی، حفاظت آندی و کاتدی و به‌کارگیری پوشش‌های مناسب است. به‌طور‌کلی، پوشش‌های فلزی نازک که شامل مواد غیرآلی هستند، پوشش‌های مناسبی بین محیط و فلز به‌حساب می‌آیند. نقش مهم این پوشش‌ها ایجاد یک سد کارآمد و غیرقابل‌نفوذ بین فلز و محیط اطراف آن است.

این پوشش‌های فلزی با کمک روش‌های آبکاری گالوانیزه گرم بر سطح فلز اعمال می‌شوند؛ علت استفاده از این پوشش‌های فلزی بر سطح فلز، بالا بردن مقاومت آن در برابر خوردگی است. این پوشش‌ها گاهی برای بهتر کردن ظاهر فلز به شکل سطحی اعمال می‌شوند.

پوشش‌های گالوانیزه کاربردی‌ترین پوشش برای موارد عمومی مهندسی به‌حساب می‌آیند. گالوانیزه که به روش غوطه‌وری گرم انجام می‌شود، دارای ظاهر بسیار مناسب‌تری است. برای انجام این پوشش‌ها، می‌توان از روی و آلیاژهای آن که با کمک مکانیسم فداشوندگی ایجاد می‌شوند، استفاده کرد. همچنین، فرآیند غوطه‌وری گرم، روشی مقرون‌به‌صرفه و ساده برای انجام آن دسته از پوشش‌های فلزی به‌حساب می‌آید که نقطه ذوب پایینی دارند. در واقع، گالوانیزاسیون به شیوه غوطه‌وری گرم، اولین فرآیند برای پوشاندن سطح فولاد با روی است.

پوشش‌های رویی که از طریق گالوانیزاسیون گرم ایجاد می‌شوند، بیشترین کاربرد را در اتمسفرهای روستایی دارند؛ زیرا در فضاهای روستایی بحث آلوده‌کننده‌های صنعتی وجود ندارد. علاوه‌براین، این نوع پوشش در اتمسفرهای دریایی نیز بسیار کارآمد است؛ اما عمر پوشش‌های گالوانیزه گرم در محیط‌های صنعتی خیلی بالا نیست، با این وجود در این محیط‌ها نیز به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ورق‌های گالوانیزه گرم

در میان فلزات گوناگون، آلیاژهای پایه آهنی، ارزش تجاری و درصد وزنی بالاتری دارند. مقاومت نسبت به خوردگی در این آلیاژها نسبت به سایر فلزات ضعیف‌تر است؛ به‌همین‌دلیل بیشترین آسیب ناشی از اکسیداسیون مربوط به این آلیاژهای فلزی است. از این رو حفاظت در برابر خوردگی، برای اقتصادی بودن کاربرد در این گروه اهمیت فراوانی دارد. ایجاد لایه‌ای محافظ به عنوان روکش یا پوشش در سطح فلزات سال‌ها به‌عنوان روشی ضدخوردگی استفاده می‌شود. از میان پوشش‌های مختلف، اعمال پوشش‌ روی از جمله اقتصادی‌ترین و کارآمدترین شیوه‌های حفاظت از فولادهای کم کربن در برابر اکسیداسیون به‌حساب می‌آید. در صنایع گوناگون، روش‌های گالوانیزه گرم و سرد بیشترین کاربرد را دارند. هزینه روش‌های گالوانیزه گرم به نسبت پایین‌تر است و حجم زیادی از تولید را به خود اختصاص داده است.

ورق گالوانیزه گرم چیست

فولادهای گالوانیزه دارای ترکیبی مناسب از خواصی هستند که مقاومت آنها در برابر خوردگی را افزایش می‌دهند. از مهم‌ترین خواص فولادهای گالوانیزه می‌توان به شکل‌پذیری، استحکام بالا، زیبایی، مقاومت بالا در برابر خوردگی، قابلیت بازیافت، وزن سبک و هزینه تولید نسبتا پایین آن اشاره کرد. با توجه به این ویژگی، صنایع گوناگون از فولادهای گالوانیزه استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این فولادها می‌توان به استفاده از آن‌ها در لوازم خانگی، خودروسازی، ساختمان‌ها و انواع سازه‌ها اشاره کرد. گالوانیزه گرم لایه‌ای از روی را بر سطح فولاد ایجاد می‌کند. این لایه باعث پوشانده شدن کامل سطح می‌شود و از آن در مقابل خوردگی محیط حفاظت می‌کند.

حفاظت در برابر اکسیداسیون پوشش گالوانیزه گرم

به منظور حفاظت پوشش‌های گالوانیزه در برابر اکسیداسیون ، دو روش مختلف وجود دارد. لایه روی، لایه فولادی زیرین را از دسترس محیط‌های خورنده دور نگه می‌دارد و اجازه نمی‌دهد که اجزای خورنده به سطح فولاد برسند، در نتیجه فولاد توسط روی محافظت می‌شود. به لحاظ ترمودینامیکی روی از آهن فعال‌تر است و برخلاف سایر روش‌های حفاظتی، باعث توقف و ترمیم خوردگی سطوح در بخش‌های پوششی و غیرپوششی می‌شود.

معایب و مزایای گالوانیزه گرم

همان‌طور که در بالا گفتیم، در فرآیند گالوانیزه گرم لایه‌ای از روی بر سطح فولاد قرار می‌گیرد که باعث پیوند متالورژیکی می‌شود. از آنجایی که فرآیند گالوانیزه دارای ماهیتی منحصر‌به‌فرد است، باعث ایجاد پوششی مقاوم در برابر اکسیداسیون شده که در نهایت منجر به عملکرد بهتر فیزیکی می‌شود. این پوشش از طریق پیوند متالورژیکی به لایه زیرین خود می‌چسبد؛ به‌عبارت دیگر روی و آهن با هم واکنش نشان می‌دهند و باعث چسبندگی بهتر می‌شوند. از آنجایی که روی نسبت به خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارد، می‌تواند برای مدت طولانی از فولاد محافظت کند.

جلوگیری از خوردگی فولاد

از معایب این روش می‌توان به این مسئله اشاره کرد که بسیاری از پوشش‌های رنگی آلی که به‌منظور حفاظت از فولاد استفاده می‌شوند، باید به‌طور دائم ترمیم و نوسازی شوند و اگر بخشی از آنها کنده شود، ممکن است ناحیه بدون پوشش دچار خوردگی شود و به‌سرعت به لایه‌های زیرین نیز برسد.

سخن آخر

فولاد نیز مانند بسیاری از فلزات در معرض خوردگی یا اکسیداسیون قرار دارد. یک راه برای جلوگیری از این اتفاق، استفاده از آلیاژ روی به صورت سطح پوششی بر آن است. فرآیند گالوانیزه به روش غوطه‌وری گرم یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای حفاظت از ورق‌های فولادی به حساب می‌آید که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت استقبال از این محصول مقاومت بالای آن در برابر خوردگی است.

سوالات متداول

پوشش گالوانیزه گرم در چه جاهایی کاربرد دارد؟

از پوشش گالوانیزه گرم برای حفاظت از آهن و فولاد در برابر اکسیداسیون استفاده می‌کنند. از‌این‌رو، این پوشش در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، تجهیزات پتروشیمی، فولادهای ساختمانی، کوپل‌های خنک‌کننده، اجزای ساختمان، کابل‌های زیر‌زمینی، سقف شیروانی و لوله‌های فولادی، پایه چراغ‌ها، خط آهن و ستون‌ها از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می‌کنند.

آبکاری گالوانیزه گرم به چه منظور صورت می‌گیرد؟

به‌طور‌کلی هدف از این آبکاری بالابردن مقاومت فولاد نسبت به اکسیداسیون است. به‌علاوه، این نوع پوشش بر ظاهر قطعه نیز تاثیر می‌گذارد.

بیشترین ماندگاری پوشش گالوانیزه گرم در کجاست؟

بیشترین ماندگاری این پوشش در جاهایی مانند مناطق روستایی است که در آن آلوده کننده‌ها در سطح صنعتی وجود ندارند. همچنین در فضاهای دریایی نیز از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.