انواع ورق های فولادی ضد زنگ و کاربرد آن‌ها

Rate this post
Rate this post

انواع مختلفی ازمحصولات فولادی ضد زنگ در بازار وجود دارد، که ورق های فولادی ضد زنگ یکی از آنهاست. با این حال، از آنجایی که اطلاعات زیادی در مورد محصولات و بیشتر در مورد خود فولاد ضد زنگ در دسترس نیست، بسیاری از صاحبان مشاغل درک قابلیت استفاده انواع مختلف محصولات فولادی ضد زنگ را دشوار می دانند. از آنجایی که امروز در وبلاگ خود روی صفحات فولادی ضد زنگ تمرکز می کنیم، چند کاربرد بسیار محبوب این محصول را فاش خواهیم کرد. مقاومت بالایی در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارد و بنابراین در بین بسیاری از صنایع محبوبیت دارد. جدای از عوامل فیزیکی، خواص شیمیایی محصول بر قابلیت استفاده محصول حاکم است.

 

دلایل استفاده از ورق‌های فولادی ضد زنگ

ورق‌های فولادی ضد زنگ

فولاد ضد زنگ با ترکیبی از انواع مختلف فلزات ساخته می شود و از این رو دارای درجه های مختلفی است که هر یک از آنها قابلیت استفاده منحصر به فردی دارند. با توجه به نیازهای منحصر به فرد صنعت خود، باید یک شرکت تولید کننده ورق های فولادی ضد زنگ را براساس مقدار مورد نیاز خود جستجو کنید.

یکی از سؤالاتی که در بسیاری از صنایع وجود دارد، یافتن محصول مناسب است. فولاد ضد زنگ کیفیت، شکل و اندازه های زیادی دارد. بسیار ضروری است که با کسی بروید که که نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده می کند. هر صنعتی مجموعه ای از چالش ها دارد، برای مثال، یک صنعت شیمیایی به محصولاتی نیاز دارد که بتوانند خوردگی ناشی از مواد شیمیایی را کنترل کنند.  با این حال، یک صنعت هوانوردی به چیزی قوی، با دوام و ضد سایش نیاز دارد. این مثال کوچک به شما کمک می کند تا اهمیت انتخاب محصول مناسب را درک کنید.

یک محصول خوب به شما این امکان را می دهد که هزینه های نگهداری و عملیاتی را کاهش دهید و زمانی که یک کسب و کار را اداره می کنید، مزایای زیادی به شما می دهد. با بازگشت به ورق های فولادی ضد زنگ، صنایع آن را انتخاب می کنند زیرا شکل گیری آن آسان است. براق، درخشان و سبک وزن است، مهمتر از آن، این عوامل بر دوام مواد تأثیر نمی گذارد. این یک محصول چکش خوار است که استحکام آن را به خطر نمی اندازد و استفاده از آن را در موارد مختلف بسیار ایده آل می کند.

درجه های صفحات زیادی در بازار موجود است و می توانید از استحکام و مقاومت در برابر خوردگی اطمینان داشته باشید. ورق های فولادی ضد زنگ کاربردهای زیادی دارد.

انواع و درجات ورق‌های فولادی ضد زنگ

درجات ورق های فولادی ضد زنگ

درجه های مختلفی در بازار موجود است. آنها به اعداد و اعداد با حروف الفبا در ترکیب، طبقه بندی می شوند. بستگی به این دارد که چه صنعتی از آن استفاده می کند و در کجا استفاده می شود تا درجه مناسب ورق فولادی ضد زنگ را انتخاب کنید.

در نام درجه، با اعداد نوشته شده با H و L مواجه خواهید شد. آنها به محتوای کربن کم و زیاد در ورق های فولادی ضد زنگ اشاره دارند. شما همچنین می توانید اهمیت این درجات را از سهامدار فولاد ضد زنگ درک کنید.

ورق های فولادی ضد زنگ بدون حروف در درجه خود

برخی از محصولات هستند که H و L را در نام خود ندارند. به این ها درجات مستقیم می گویند. محصولات مستقیم دارای 0.08 درصد کربن هستند. هیچ الزام دقیقی وجود ندارد که بگوید این فلزات دارای حداقل مقدار کربن در آنها هستند. در اینجا برخی از کاربردهای رایج ورق های فولادی ضد زنگ ذکر شده است.

برنامه‌های کاربردی رایج

304_ ورق های فولادی ضد زنگ موجود در 304، H304، و L304 بخشی از سری 300 هستند. آنها بسیار سازگار با درجه فولاد ضد زنگ برای صنایع غذایی و نوشیدنی هستند، زیرا آلودگی را از بین می برند. 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل در آنها وجود دارد.

  • 316_ درجه دیگری از سری 300، آنها اغلب در کاربردهای زیست محیطی و دریایی به دلیل مقاومت بالا در برابر آب شور استفاده می شوند. 16 تا 18 درصد کروم و حدود 11 تا 14 درصد نیکل دارد.
  • 410_ فولاد قابل عملیات حرارتی است و می توان از آن برای ساخت ابزار جراحی و صافی  استفاده کرد.

برای اطلاع از «قیمت انواع ورق» می‌توانید به سایت اصفهان آهن مراجعه کنید.

منبع enggpro
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.