معرفی محصولات ساخته شده از شمش فولادی

Rate this post
Rate this post

فولاد نقش پررنگی را در زندگی امروزه هر یک از ما بازی می‌کند. شمش‌های فولادی در تولید محصولات زیادی به کار برده می‌شوند و همین مورد است که باعث اهمیت آنها شده است. از زمانی که بشر با این شمش‌ها آشنا شد تحولات زیادی در زندگی‌اش روی دارد و توانست بسیاری از نیازهای خود را به کمک آن برطرف کند. متن حاضر در مورد محصولاتی که از شمش فولادی تولید می‌شوند نوشته شده است و ما قصد داریم علاوه بر این موضوع به توضیح و تشریح شمش فولادی و انواع آن نیز بپردازیم. اگر نمی‌دانید شمش فولادی چیست، انواع شمش فولادی شامل چه مواردی است و از شمش فولادی در چه جاهایی استفاده می‌کنند در ادامه این متن با ما همراه باشید. ما قصد داریم در مورد این شمش‌ها نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم و اطلاعات شما را در این حوزه افزایش دهیم. پس تا انتها این متن ما را همراهی کنید.

 

شمش فولادی چیست؟

 

شمش فولادی

از جمله مقاطع فولادی سخت و مستحکمی که می‌توان از آن یاد کرد، شمش‌های فولادی هستند. این شمش‌ها با روشی موسوم به روش ریخته‌گری تولید شده و معمولا برای آنکه بتوان از آنها استفاده کرد باید تحت عملیات فرآوری قرار داده شوند. شمش‌های فولادی برای ساخت مقاطع دیگر فولادی به کار گرفته می‌شوند و این شمش‌ها در واقع مواد اولیه  تولید مقاطع مختلف فولادی در کشور به شمار می‌روند.

شکل ظاهری این شمش‌ به صورت مستطیل بوده و سطح مقطع آنها به دلیل اینکه قالب‌گیری به صورت سنتی انجام می‌شود به شکل ذوزنقه است. در ضمن برای آنکه حمل و نقل و جا به جایی آنها آسان شود، به هنگام ساخت به گونه‌ای عمل می‌شود که سطح مقطع به شکل ذوزنقه باشد. معمولا شمش‌ها در طول‌های مشخص تولید شده و در اختیار صنایعی که به آنها نیاز دارند قرار داده می‌شوند.

برای اطلاع از قیمت روز شمش کلیک کنید:

«قیمت شمش»

شمش‌های فولادی به چه روش‌هایی تولید می‌شوند؟

با توجه به اینکه تولید مقاطع فولادی و از جمله شمش‌های فولادی تحت تاثیر پیشرفت علم و تکنولوژی قرار گرفته است، امروزه روش‌های مناسب و بسیار خوبی برای تولید شمش‌ها به کار گرفته می‌شود. برای تولید شمش فولادی از روش‌های زیر استفاده می‌کنند:

  • کوره قوس الکتریکی
  • کوره القایی
  • کوره بلند

هر یک از این روش‌هایی که در فوق نام آنها برده شد، در بسیاری از کارخانه‌ها به کار گرفته می‌شوند تا بتوان شمش فولادی تولید کرد. در سایر کشورهای دنیا استفاده از کوره بلند و در کشور ما روش کوره قوس الکتریکی از بقیه روش‌های ذکر شده در فوق متداول‌تر بوده و توجیه‌پذیری آن نیز بالاتر از بقیه روش‌هاست. در کشور ما برای تولید شمش‌های فولادی از این روش، زیاد استفاده می‌کنند.

در کوره قوس الکتریکی، آهن قراضه‌ها با کمک برخی سبدهای مخصوص به یک کوره انتقال داده می‌شوند و زمان کافی برای آنکه این محصولات ذوب شوند به آنها داده می‌شود. در حین مراحل ذوب، مواد دیگری مانند بنتونیت، آهک و کک نیز به آهن قراضه‌هایی که در حال ذوب هستند افزوده می‌شود. در مراحل بعدی، با کمک اکسیژن و همگن‌سازی، فولاد مذاب تولید می‌شود.

برای آنکه بتوان این فولاد مذاب را به صورت شمش در اختیار داشت، باید عملیات ریخته‌گری صورت گیرد. فولاد مذاب شده با کمک پاتیل به واحد ریخته‌گری برده شده و در ظرف‌هایی مخصوص به نام تاندیش ریخته می شوند؛ در این ظروف، فولاد مذاب شده شکل ظرف را به خود می‌گیرد. در قدم بعدی نیز به ماده سفت شده داخل تاندیش‌ها، آب پاشیده می‌شود تا دمای آن کاسته شود. در مرحله آخر نیز عملیات برش صورت گرفته و شمش‌های فولادی معروف به دست خواهند آمد.

اطلاع از وزن شمش فولاد برای تولیدکنندگان و فعالان بازار آهن آلات کشور، اهمیت بسزایی دارد. زیرا شمش فولاد یا همان “بیلت”، ماده اولیه تولید اغلب مقاطع فولادی همچون میلگرد، نبشی، ناودانی و غیره است. از همین رو جزو پرمصرف ترین محصولات فولادی در بازار آهن آلات کشور به شمار می‌رود و وزن آن بر پارامترهای بسیاری در تولید و خرید و فروش تاثیر گذار است.

انواع شمش‌های فولادی چیست؟

یکی از پرمصرف‌ترین و پرکاربردترین شمش‌هایی که در بازار وجود دارد، شمش فولادی است. شمش‌های فولادی انواع و اقسام متفاوت دارند و در ادامه این متن به معرفی انواع مختلف آنها خواهیم پرداخت. انواع شمش فولادی به شرح زیر است:

  • بیلت
  • شمش دستی
  • اسلب
  • بلوم

در ادامه هر سه نوع شمش فولادی را توضیح خواهیم داد و در نهایت متوجه تفاوتی که هر یک از آنها با هم دارند، خواهید شد.

فولاد دستی

یکی از انواع شمش‌های فولادی، شمش دستی است. شکل ظاهری این نوع شمش به صورت مستطیل با سطح مقطع ذوزنقه بوده و به دلیل آنکه قالب‌گیری به صورت دستی صورت گرفته، شمش از قالب راحت‌تر جدا می‌شود و به صورت کلی جابه‌جایی این نوع شمش، ساده‌تر و با مشکلات کمتری همراه است.

معمولا طول این نوع شمش، به بیش از دو متر نمی‌رسد و مناسب کارگاه‌هایی می‌باشند که وسعت زیادی نداشته و جزء کارگاه‌های کوچک به شمار می‌روند.

بیلت

بیلت

یکی از انواع شمش‌های فولادی، بیلت یا شمشال است. برای بلیت‌ها موارد استفاده و کاربردهای زیادی را می‌توان مثال زد و علت بالا بودن کاربرد آنها نیز به مقاومت و استحکام قابل قبول آنها ارتباط دارد. برخی مواقع ممکن است به جای واژه بیلت، واژه شمشال نیز به کار برده شود. بیلت‌‌ها از جمله شمش‌های فولادی هستند که در خط نورد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طول این نوع شمش از طول شمش‌های دستی بیشتر است و سطح مقطع آن نیز به شکل مربع و یا دایره بوده و حداکثر عرضی که می‌توان برای آن عنوان کرد، 15 سانت است. از این نوع شمش برای تولید میلگرد و یا سیم مفتولی استفاده می‌کنند.

اسلب

یکی دیگر از انواع شمش‌های فولادی، اسلب‌ها هستند. به اسلب، تختال نیز گفته شده به شکل معکب در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود. ضخامت اسلب 23سانتی‌متر، عرض آن 25 سانتی‌متر و طول نیز 12  متر است. برای تولید ورق‌های فولادی از اسلب استفاده می کنند.

بلوم

یکی دیگر از انواع شمش‌های فولادی، بلوم یا شمشه است. این نوع شمش فولادی به نام فابریک شناخته شده و در واقع می‌توان این گونه گفت که بلوم یک نوع بیلت است اما عرض آن از عرض بیلت بیشتر می‌باشد. برای ساخت ریل قطار، ناودانی و یا ساخت قوطی، این نوع شمش کاربرد زیادی دارد.

کاربردهای شمش فولادی چیست؟

از زمانی که بشر با این نوع شمش آشنا شد، توانست تحولات زیادی را در حوزه صنعت ایجاد کند و به همین واسطه، کاربردهای زیادی را می‌توان برای شمش‌های فولادی نام برد. هر یک از انواع شمش‌های فولادی که در فوق نام برده شده، خواص متفاوتی دارند و در جاهای گوناگون به کار برده می‌شوند.

ابعاد و درصد خلوص فولاد دو مورد از مهم‌ترین پارامترهایی هستند که می‌توانند بر روی خواص فولاد از جمله خمش، انعطاف‌پذیری، قابلیت حمل و برخی خصوصیات فنی آن تاثیر بگذارند. همین تفاوت‌ خواص شمش‌های فولادی باعث شده که بتوان از آنها در بخش‌های زیادی استفاده کرد و بسیاری از محصولات را با کمک آنها تولید کرد.

از شمش‌های فولادی برای تولید چه محصولاتی استفاده می‌کنند؟

شمش‌های فولادی در تولید محصولات متنوع کاربرد دارند و به همین دلیل است که اهمیت زیادی برای آنها قائل می‌شوند. از جمله‌ مهم‌ترین محصولاتی که با استفاده از شمش فولادی تولید می‌شود میلگرد است. بهترین گزینه و بهترین نوع شمش برای تولید میلگرد، شمش فولادی سی سی ام و یا بیلت است.

خواص مختلف این نوع شمش از جمله کوچک بودن سطح مقطع، زیاد بودن طول، بالا بودن میزان استحکام و استقامت آن، باعث شده بیلت یکی از بهترین گزینه‌ها برای تولید میلگردها به شمار رود. اگر بیلت‌ها در حین فرآیند تولید، نارک‌تر شده و طول بیشتری پیدا کنند می‌توان از آنها برای تولید سیم‌های مفتول نیز استفاده کرد.

یکی دیگر از جاهایی که حضور شمش‌های فولادی می‌تواند بسیار کارگشا ظاهر شود، ساخت ریل قطار است. برای تولید ریل قطار به شمش‌هایی که طول زیاد و استحکام بالایی دارند، نیاز است. شاید تصور کنید بیلت‌ها انتخاب‌های خوبی برای این مورد هستند اما باید دقت داشته باشید که این نوع شمش فولادی سطح مقطع پایینی داشته و به همین دلیل نمی‌توان از آن برای ساخت ریل قطار استفاده کرد.

برای ساخت ریل قطار بهتر است از شمش فولادی فابریک استفاده شود؛ فابریک نوعی بیلت است که عرض زیادی دارد. از فابریک برای تولید ناودانی و یا نبشی نیز استفاده می‌کنند.

از دیگر کاربردهای شمش فولادی می‌توان به استفاده از آن برای تولید ورق فولادی اشاره کرد. برای تولید ورق‌های فولادی از تختال که به صورت مکعب تولید و وارد بازار می‌شود، استفاده می‌کنند.

یکی از دغدغه‌هایی که همیشه در مورد خرید محصولات و کالاهای مختلف همچون محصولات فولادی وجود داشته، خرید محصولی است که کیفیت بالایی داشته باشد. یکی از کشورهایی که در سال‌های گذشته به یکی از تولیدکنندگان با کیفیت در حوزه تولید محصولات فولادی تبدیل شده، کشورمان ایران است. در ایران کارخانه‌ها شمش فولادی زیاد است که می‌توانید با کلیک روی این لینک به مطالعه معرفی این کارخانه ها بپردازید.

جمع بندی

در این متن در مورد شمش فولادی صحبت کرده و سعی کردیم به صورت خلاصه و مفید روش‌های تولید شمش‌های فولادی را ذکر کنیم. برای تولید شمش فولادی از روش‌های متفاوتی مانند کوره القایی، کوره بلند و یا کوره قوس الکتریکی استفاده می‌کنند. برخی کشورهای دنیا برای تولید شمش به سراغ کوره بلند می‌روند، اما در ایران روش کوره الکتریکی، بیشتر مرسوم بوده و اغلب کارخانه‌هایی که در حوزه تولید شمش فولادی فعالیت می‌کنند از این روش استفاده می‌کنند.

انواع شمش فولادی شامل شمش بلوم، اسلب، بیلت و شمش دستی است. هر یک از انواع شمش‌های ذکر شده خواص متفاوتی داشته و این خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد است که می‌تواند تعیین کند در کدام قسمت و برای تولید چه محصولی از یک شمش خاص استفاده شود. همانطوری که در این متن به آن اشاره کردیم یکی از مصرف‌های شایع شمش فولادی در ایران تولید میلگرد است. برای تولید میلگرد از شمش فولادی از نوع بیلت استفاده می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.