سیم مفتول گالوانیزه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سیم مفتول جزء تجهیزات مهم در صنایع مختلف است که با پیشرفت فناوری در صنایع بیشتر تولیدکنندگان ایرانی توانسته‌اند در بخش تولید سیم مفتول با تولیدکنندگان خارجی رقابت داشته باشند. تولیدکنندگان سیم مفتول گالوانیزه بر اساس استانداردهای به کار رفته در طول روند تولید توانستند جایگاهی بسیار پر اهمیتی برای این صنعت پیداکنند. خوشبختانه صنعت فولاد در کشور به جایی رسیده است که ما از نظر تامین نیاز کشور، به خود کفایی رسیده ایم. در این مطلب سعی بر آن داریم تا شما را با همه چیز درباره سیم مفتول گالوانیزه آشنا کنیم.

برای اطلاع از قیمت سیم مفتولی روی لینک زیر کلیک کنید:

«قیمت سیم مفتول گالوانیزه»

سیم مفتول گالوانیزه چیست؟

سیم مفتول گالوانیزه

در تعریف سیم مفتول گالوانیزه باید در ابتدا گفت که یک ‌سری فرآیند شیمیایی پوششی را با عنوان گالوانیزه به مفتول سیاه اضافه می کنند که این فرآیندها باعث تقویت و دوام مفتول می‌شوند. این مفتول گالوانیزه را به گونه‌ای می‌توان جزء محصولات همه کاره و مورد استفاده در تمامی صنایع شناخت. سیم مفتول گالوانیزه در اصل دارای قدرت مقاومت و انعطاف‌پذیری بسیار بالایی است که در برابر آسیب‌دیدگی‌ها و خوردگی می‌تواند مقاومت بالایی داشته باشد.

در حال حاضر بیشترین مقداری که تولیدکنندگان می‌توانند این مفتول را به بازار عرضه کنند 300 گرم در  هر متر مربع می‌باشد. بخش پوشش‌دهی گالوانیزه می‌تواند شامل سیم‌های فولادی، سیم‌های ضد زنگ یا روی باشد که می‌تواند این مفتول‌ها را در برابر زنگ‌زدگی و اکسید شدن محافظت کند. مفتول گالوانیزه به طور کلی در مجموعه اولین فولاد‌های است که گالوانیزه شده است و در صنایعی به کار می‌رود که شرایط آب و هوایی یا جغرافیایی مناسبی ندارد و بر اثر رطوبت و دما بالا می‌تواند مقاوم باشند.

روند تولید سیم مفتول گالوانیزه

فرآیند تولید مفتول زمانی که با روند گالوانیزه شدن مفتول سیاه به وجود می‌آید را سیم مفتول گالوانیزه می‌گویند. این فرآیند تولید سیم گالوانیزه در اصل با مذاب کردن فولاد خالص که در فرآیند فاقد اکسید می‌شود  را در وان روی غوطه‌ور کرده، سپس پوششی محافظتی از روی برای سیم به وجود ‌می‌آید. پوشش‌دهی روی برای سیم شامل بخش‌هایی از آلیاژ می‌باشد که باعث بالا رفتن مقاومت فلز پایه است.

فرآیند تولید سیم مفتول گالوانیزه از بخش فرورفتن فولاد در مخلوط مذاب روی شروع شده، سپس پوششی برروی فلز تشکیل می‌شود که مقاومت بالای این فلز تنها به دلیل لایه‌های آلیاژ درون آن است. بیشتر تولیدکنندگان از روش سنتی تولید سیم مفقتول گالوانیزه را تولید می‌کنند. زیرا، در روش غوطه وری در مذاب روی خاصیت‌های مکانیکی بیشتری برای سیم خواهد داشت.

در مرحله اول ابتدا لازم است که تمامی مواد اولیه از جمله سیم‌ها در دمای 860 درجه فارنهایت گرم شوند، سپس در روی ذوب شده فرو ‌روند تا واکنش شیمیایی روی با آهن و فولاد یک پیوند قوی و دائمی را ایجاد کند. بعد از خروج سیم از بخش مذاب وارد قسمت اکسیژن جو و دی اکسید کربن شده و با حل شدن روی لایه‌ای محافظتی برای مفتول تشکیل خواهد شد.

انواع سیم مفتول گالوانیزه

انواع سیم مفتول گالوانیزه

سیم‌های مفتول گالوانیزه انواع گوناگونی دارند که بر اساس روش تولیدی به دسته‌های مختلف تبدیل می‌شوند. هر کدام از سیم‌های مفتول بر اساس نوع تولیدی که دارند دارای خاصیت‌های متفاوتی می‌باشند و در صنایع مربوطه قابل استفاده هستند. سیم مفتول گالوانیزه به دو دسته تقسیم می‌شود که مراحل تولیدی آنها به شرح زیر می‌باشد:

سیم مفتول گالوانیزه سرد

روش تولید سیم مفتول گالوانیزه سرد توسط سیستم‌های پیشرفته‌ای مثل برق الکترولیز و آبکاری انجام می‌شود. وظیفه این سیستم بدین صورت است که می‌تواند روند ایجاد روکشی سیم را توسط فلزروی آسان‌تر کند. در روش تولید سیم مفتول گالوانیزه سرد بعد از اجرای مرحله‌ای که مفتول سیاه اکسیدزدایی شد باید سیم توسط جریان الکتریکی که با سیستم الکترولیز انجام می‌شود، می‌تواند لایه‌ای بر روی سیم قرار دهد.

اما نکته منفی این روش دقیقا به خاطر ضخامت کم روکش سیم می‌باشد. زیرا، با ضخامت کمی که دارد نمی‌تواند مقاومت زیادی در برابر بارندگی و رطوبت داشته باشد. لایه محافظتی سیم در روش سرد بسیار نازک‌تر از روش تولید سیم مفتول گرم می‌باشد؛ ولی از قابلیت انعطاف پذیری بالای این سیم مفتول سرد نمی‌توان چشم‌پوشی کرد که درصد ازدیار طولی و مقاومت در برابر پیچش و خشم این محصولی بسیار پرطرفدار است. در بیشتر صنایع از این سیم جهت منعطف بودن استفاده می‌شود که تنها با روکش نازکی که دارد می‌تواند از خوردگی فلز و فولاد اصلی جلوگیری کند.

سیم‌های مفتول گالوانیزی به دو روش شاخه‌ای و کلافی وارد بازار فروش شده، هم چنین در ابعاد 0.5 تا 6 میلی‌متری موجود هستند. به طور کلی روند خاصیت و ترکیبات سیم مفتول گالوانیز کمی تا قسمتی بسته به میلگرد است.

سیم مفتول گالوانیزه گرم

روش سیم مفتول گالوانیزه گرم که در بین بیشتر مردم با نام مفتول سفید نیز شناخته می‌شود. این سیم که از طریق روش گالوانیزه با برخورد حرارت بالا از روکش‌ محافظتی برخوردار شده، در مرحله اول ابتدا  مفتول سیاه یا آنیل را در اثر حرارت بالا یعنی در دمای 800 الی 900 درجه فارنهایت نرم کرده که به این مرحله اصولا بازپخت مواد اولیه می‌گویند.

در این بخش درصد کربن مفتول سیاه را به حداقل خواهد رسید که باعث منعطف پذیر شدن سیم می‌شود. این مفتول نرم به سرعت در وان مذاب روی روکش‌دهی خواهد شد، سپس در بخش خنک کننده از آب یا قرار دادن در دمای اتاق استفاده خواهد شد. خاصیت نرمی و یکدست بودن سطح سیم مفتول از ویژگی‌های برتر این محصول است که باعث استفاده در صنایعی مانند بافت توری مرغی، گابیون یا به عنوان سیم خاردار و… استفاده خواهد شد.

لایه پوشش‌دهی فولاد به طور کلی تحت عنوان محافط فولاد در برابر عوامل تخریب کننده مثل هوا، آب و … جلوگیری می‌کند. در این روش وجود پوشش فولاد الکتروپوزیتیو باعث ایجاد سطح محافظتی بالا شده است. زمانی که سیم مفتول گالوانیزه با روش تولیدی گرم ساخته می‌شود، در مواقعی که فولاد به دلیل مختلفی در معرض عوامل تخریب قرار می‌گیرد و پوشش گالوانیزه از بین می‌رود، فلز روی با حفاظت کاتدی همچنان لایه محافظ سیم مفتول است.

خصوصیات مفتول گالوانیزه گرم

از آنجایی که در روند تولیدی سیم مفتول گالوانیزه  از روی استفاده می‌شود برخی از فولادها می‌توانند در برابر عوامل اکسیده شدن و زنگ‌زدگی مقاومت بیشتری نشان دهند. پس در  مجموع برای خاصیت سیم مفتول گالوانیزه می‌توان به قابلیت بالای سازگاری این سیم نسبت به هر منطقه جغرافیایی، مقاومت بالا در برابر زنگ‌زدگی، مقاومت در برابر سابیدگی، هزینه مقرون به صرفه، خرید آسان برای تمامی قشرهای جامعه، همچنین طول عمر بالا و سطح صاف و صیغلی آن را می‌توان اشاره کرد.

کاربرد سیم مفتول گالوانیزه

کاربرد سیم مفتول گالوانیزه

به طور کلی از آنجایی که سیم مفتول گالوانیزه در برابر خوردگی و سابیدگی بسیار مقاوم است، پس کاربردهای آن به شرح زیر می‌باشد:

  • کاربرد برای خانه به عنوان حفاظ‌های سیمی
  • بالا بردن ایمن‌سازی آثار عمومی
  • ایمن سازی پنجره‌ها
  • اتصال مصالح ساختمانی
  • تولید طناب‌های فلزی
  • تقویت کننده کابل‌های برق
  • استفاده در مزرعه‌هاو زمین‌های کشاورزی

تفاوت سیم مفتول گالوانیزه ایرانی و چینی

سیم مفتول گالوانیزه در حال حاضر در بازارهای فروش توسط دو کشور تولیدکننده بزرگ یعنی ایران و چین موجود می‌باشند که سیم‌های مفتول گالوانیزه  ایرانی مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و دما‌ دارد که در مناطق آب و هوای مرطوب مثل شمال کشور بیشترین استفاده را دارد. تنها ایراد و ضعف مفتول ایرانی وزن سیم می‌باشد که این تفاوت وزنی در کلاف‌ها بسیار قابل مشاهده است، اما سیم مفتول چینی مقاومت و دوام محصول ایرانی را ندارد. مزیت مهم این سیم انعطاف پذیری بالای آن می‌باشد که با هم وزن بودن کلاف‌ها بسیار طرفداران زیادی را برای خود جمع کرده است.

جمع‌بندی

در روند تولید سیم مفتول گالوانیزه از مفتول سیاه استفاده می‌شود که با روکش‌دهی توسط روی می‌تواند در مناطق مرطوب و تغییرات آب و هوای دوام بالایی داشته باشد. سیم فتول از روش‌های مختلفی تولید می‌شود که هر کدام از این روش‌های تولیدی خاصیت‌های متفاوتی را برای سیم به ارمغان می‌آورند و خاصیت‌های سیم مفتول در بیشتر صنایع امروزی قابل استفاده می‌باشد.

روش تولید سیم مفتول گرم، همچنین روش تولید سیم مفتول سرد هر کدام دارای مزیت و ضعف‌های مخصوص به خود می‌باشد که در زمان خرید بهتر است به آن توجه داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.