همه چیز در مورد تعمیر و ترمیم بتن

زمان مطالعه: 5 دقیقه

بتن اغلب یک مصالح ساختمانی اصلی در داخل و اطراف خانه‌ها است. اما با گذشت زمان، می‌تواند خراب شود.  تعمیر و ترمیم بتن بسته به پروژه و میزان خرابی  آسان یا دشوارمی‌باشد. اکثر پروژه‌های تعمیربتن به وسیلعه برخی از روش‌ها و محصولات تعمیراتی که این روزها در دسترس هستند، نسبتاً ساده تعمیر و ترمیم می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد تعمیر و ترمیم بتن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

همه چیز در مورد بتن

بتن

بتن‌های تخصصی بسیار کاربر پسند هستند و دارای ویژگی‌های متمایزی مانند صرفه‌جویی در زمان ساخت اولیه یا نهایی با مقاومت بالا هستند که افزایش مقاومت در برابر ترک خوردگی و خرد شدن بسیار مهم است. انتخاب محصول بتن تخصصی مناسب برای کار خاص بسیار مهم می‌باشد. صرف نظر از محصول انتخابی، رعایت دستورالعمل‌ها و اقدامات احتیاطی نیز بسیار مهم است.

شما به چند ابزار از جمله یک اسکنه سرد، چکش توپی یا سورتمه 8 پوندی برای مناطق بزرگتر، عینک محافظ و دستکش نیاز دارید. برس و جارو یا جاروبرقی دستی نیز لازم است، همچنین مانند ماله گچ کاری و ماله یکی دیگر از لوازم ضروری است. توجاه داشته باشید که اگر پله‌ها و دال‌ها را دوباره روکش می کنید، به یک لبه نیز نیاز دارید. همچنین ممکن است برای ساخت برخی تعمیرات به الوار نیاز داشته باشید. البته به محصولاتی کاملا مخصوص جهت تعمیر مناسب نیاز دارید.

این بسیار مهم است که قبل از اعمال محصول بتن، منطقه تعمیر را به درستی آماده کنید. تمام نواحی ترک خورده و فرو ریخته را بردارید. در مناطق کوچک می‌توانید این کار را با ماله سنگین انجام دهید. برای مناطق بزرگتر از سورتمه و اسکنه سرد برای جدا کردن لبه های نازک یا شل شده استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تمام کثیفی ها و زباله‌ها را جارو، جاروبرقی یا شلنگ بکشید تا به یک پایه جامد برسند.

علت آسیب‌دیدگی بتن

همه چیز به مرور زمان فرسوده می‌شود. بتن نیز از این قاعده مستثنی نیست. آب و هوا عامل بزرگی در آسیب رساندن به بتن است. دمای شدید دشمن بتن در فضای باز می‌باشد. گرمای بیش از حد، سپس وارد شدن سرما، بتن را منبسط و منقبض می‌کند و باعث ایجاد شکاف می‌شود. اگرچه ممکن است تعجب آور به نظر برسد، اما آب جاری برای بتن نیز مضر است. حرکت آب باعث می‌شود که شکاف‌های ریز بزرگتر شده و مشکل ساز شود.

اگر آب اطراف زمین در اطراف بتن ته نشین شود، بتن جابه جا می‌شود و احتمالاً مناطقی را ایجاد می‌کند که فرو می‌ریزد و یا اینکه امکان دارد از هم جدا شونذ. بتنی که برای نگه داشتن اجسام سنگین استفاده می‌شود ممکن است در اثر وزن زیاد آسیب ببیند.

همه چیز درمورد تعمیر و ترمیم بتن

تعمیر و ترمیم بتن

یکی از دلایل انجام تعمیرات کف بتنی جلوگیری از افزایش آسیب است. هنگامی که بتن شروع به شکافتن و شکست می‌کند و بیشتر مستعد ضعف می‌شود. مشکل فقط از خود بتن تغذیه می‌کند، می‌خواهد شکاف کوچکی باشد که به آب اجازه می‌دهد از میان آن عبور کند یا آسیبی کوچک که  بر اثر سرما و سرد شدن هوا به وجود می‌آید.

رفع مشکلات در ابتدای زمانی که ظاهر شدن برای جلوگیری از مشکلات بزرگ‌تر بهترین راه کار هستند. یک کار تعمیر کوچک بتن در حال حاضر قابل مدیریت تر از یک پروژه  آسیب دیدگی بزرگ است.

تعمیر بتن به عنوان یک اقدام ایمنی

رفع ترک‌ها و نواحی فرورفته روی بتن شما زمانی اهمیت پیدا می‌کند که متوجه شوید آنها یک مسئله ایمنی هستند. ترک در پاسیو یا پیاده رو در فضای باز شما یک خطر زمین خوردن است. یک کودک کوچک می‌تواند به راحتی   در نقطه‌ای از زمین که به علت ترک خوردگی بتن به وجود آمده، گیر کند. سالمندان نیز مستعد بی ثباتی روی پاهای خود هستند و به راحتی می‌توانند زمین بخورند.

سقوط یکی از عمده ترین انواع تصادفات است. شما نمی‌خواهید در صورتی که شخصی آسیب دیده است در مقابلش مقصر شناخته شوید، پس بهتر است که سریع‌تر اقدام به ترمیم و تعمیر بتن شکسته کنید.

ترک‌ها همچنین لبه‌های تیز ایجاد می‌کنند که می‌توانند در صورت افتادن پاها یا نواحی دیگر را برش دهند. این یک  تصمیم مسئولانه  است. زیرا، تعمیرات بتن ترک خورده باعث می‌شود که  شما اطمینان حاصل کنید و مطمن شوید که همه افراد می‌توانند بر روی سطح صاف و یکنواخت برای راه بروند.

نحوه حفظ بتن

نحوه حفظ بتن

ترک‌ها و بتن آسیب‌دیده باعث می‌شود یک خانه نامرتب و غیرجذاب به نظر برسد. حتی می‌تواند آن را  قدیمی به نظر برساند. به عنوان یک صاحب خانه، شما کاملاً می‌خواهید ملک شما تا زمانی که ممکن است تازه و جدید به نظر برسد.

چه بخواهید خانه خود را بفروشید یا صرفاً بازدیدکنندگانی داشته باشید، می‌خواهید اولین برداشت آن در نگاه اول خوب باشد. درخواست تجدید نظر یک کار بسیار ضروری است.

تعمیر بتن اطراف خانه شما را جذاب نگه می دارد

یکی از بزرگترین دلایل انتخاب تعمیرات به جای تعویض، سرمایه گذاری مالی است. این امر مخصوصاً در صورتی صادق است که مشکلات را زمانی که برای اولین بار متوجه می شوند و کوچک هستند برطرف کنید.

آسیبی که نادیده گرفته می شود، بدتر خواهد شد و در نهایت می تواند منجر به تعمیر گسترده تر یا حتی کار تعویض شود.

اگر به دنبال تازه سازی فضای باز خود هستید، در اینجا راه های مقرون به صرفه ای برای  بازسازی ، تعمیر و ترمیم بتن مشاهد می‌کنید.

نحوه رفع ترک‌های بتن

ترک‌های بتن شما را می‌توان با استفاده از درزگیر رفع کرد. درزگیر درون شکاف‌ها ریخته شده و اجازه داده می‌شود تا خشک شود. برای اطمینان از استفاده صحیح از درزگیر و حفظ رنگ صحیح، همیشه باید از یک سرویس حرفه‌ای استفاده کنید. یک بتن سالم  ظاهری جذاب و تمام شده ایجاد می کند، همچنین بتن شما را از آسیب بیشتر محافظت می‌کند.

برای بتن همچنین می‌توانید جهت دوام بیشتر  از سیلر اکستندر استفاده کنید. هنگامی که تمام ترک‌های بتن خود را ترمیم کردید و تمام نواحی فرورفته را بالا بردید، باید برای حفظ ظاهر جدید تلاش کنید.

شما باید مناطق بتنی خود را به طور منظم تمیز کنید. از محلول صابون ملایم و برس سیمی استفاده کنید. هدف این است که از شر همه  آلودگی ها خلاص شوید. این نه تنها ظاهر آن را تمیز نگه می‌دارد، بلکه به محافظت از سطح نیز کمک می‌کند. استفاده از درزگیر پوششی لایه دیگری از محافظت را اضافه می کند و مسیر ورودی، ایوان یا پاسیو شما را در شرایط عالی نگه می دارد.

بتن را می‌توان به روش‌های مختلف بازیافت و مجدداً استفاده کرد. انتخاب بهترین روش اغلب به اندازه و شکل قطعات بتنی که باید بازیافت شوند بستگی دارد. برای اطلاع از روش‌های بازیافت بتن، روی لینک زیر کلیک کنی:

«روش بازیافت و استفاده مجدد از بتن» 

نگهداری از خانه کار سختی است. همیشه چیزی وجود دارد که نیاز به کار یا تعمیر دارد. اگر قصد فروش خانه خود را دارید، مهم است که همه چیز تا حد امکان تازه و به روز به نظر برسد. بتن آسیب دیده در خارج از خانه ظاهری نامناسب به آن می دهد و همچنین می تواند یک مسئله ایمنی باشد.

دیگر لازم نیست نگران پروژه‌های جایگزین پرهزینه برای این مشکل باشید. ترمیم بتن گزینه ای مقرون به صرفه تر و مطمئن تر برای بازگرداندن ظاهر و دوام فضای بیرونی خانه شما است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.