تحلیل هفتۀ دوم اسفند‌ماه

هفتۀ گذشته دلار نوسانات جزئی داشت. روز شنبه از حدود 26.220تومان شروع شد و تا آخر هفته روی حدود 26.100تومان بسته شد. در فضای سیاسی، زمزمه‌های خوبی از وضعیت مذاکرات وین به گوش نمی‌رسد و  عده‌ای گفتند که مذاکرات به نتیجه نرسیده است؛ اما علی واعظ، مدیر پروژۀ ایران توی گروه بین‌المللی بحران و تحلیلگر سیاست خارجی، این خبر را تکذیب کرد. با این حال، معامله‌گرهای بازار ارز تهران، هنوز منتظر سیگنال‌های مذاکرات برجام هستن که البته، هر خبر مثبتی از توافق احتمالی وین بیرون بیاد، می‌تونه روند قیمت دلار را نزولی کند. با تحلیل هفتۀ دوم اسفند‌ماه با ما همراه باشید.

ویدئو تحلیل هفتۀ دوم اسفند‌ماه

 

پیش بینی بازار فولاد در هفته ای که گذشت

ویدئو تحلیل هفتۀ دوم اسفند‌ماه

متأسفانه شاهد ادامۀ جنگ روسیه و اوکراین هستیم. از آنجایی که روسیه و اوکراین از تولیدکنندگان اصلی یک سری فلزات، مثل نیکل، مس و آهن توی جهان  هستند جنگی که صورت گرفته و احتمال تحریم روسیه، باعث شده است تا قیمت این فلزات افزایش داشته باشد.

شرکت‌های بزرگ هواپیمایی، مثل بویینگ آمریکا و ایرباس فرانسه برای این که مواد اولیه‌ را تأمین کنند، به روسیه وابسته‌اند.  صنایع هوا و فضای اروپا و بریتانیا خیلی به تیتانیوم روسیه وابسته‌ هستند و شکی نیست اگه همکاری این کشورها قطع شود، محصولات و مواد اولیۀ فلزی، هم  گران می‌شوند و هم کمیاب؛ در نتیجه، زنجیرۀ فولاد، به صورت کاملاً مستقیم تحت تأثیر این درگیری‌ها قرار می‌گیرد. بیلت روسی، سهم زیادی در بازارهای فیلیپین و تایوان دارد و اگه آمریکا روسیه رو تحریم کند و روسیه هم نتونه بیلت خودش رو عرضه کند، تُجار ایرانی می‌توانند فرصت بیشتری پیدا کنند تا محصولات خودشون را بفروشند.

و اما پیش‌بینی احتمالی ما از هفتۀ آینده:

شاهد یه تناقضی هستیم. از یک طرف مذاکرات برجام هست و از یک طرف جنگ روسیه و اوکراین که قطعاً روی هم تأثیر دارند. اگر جنگ روسیه و اوکراین ادامه‌دار باشد، احتمال خیلی قوی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؛ ضمن این که قیمت‌های جهانی هم رو به افزایش هستند و روی قیمت‌های داخلی حتماً تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر، قیمت میلگرد توی بازارهای جهانی از 800دلار هم بالاتر است. فقط یک عامل می‌تواند جلوی گرانی قیمت‌ها رو بگیرد، آن هم خبر توافق برجام هست. در نتیجه، اخبار موثق رو رصد کنید و طبق این خریدها تصمیم به خرید و فروش بگیرید.

شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از آخرین روند قیمت مقاطع فولادی و پیش‌بینی بازار فولاد در هفته‌هایی که گذشت، می‌توانید به بخش تحلیل و پیش‌بینی قیمت آهن در سایت اصفهان آهن مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.