نحوه‌ی براق کردن ورق استیل چگونه است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ورق استیل یکی از پرکاربردترین، متنوع‌ترین و بهترین ورق‌های فولادی در دنیای امروز است  که به دلیل داشتن ویژگی‌های متعدد، قیمت و وزن متناسب توانسته است در بین مصرف‌کنندگان صنعتی، از محبوبیت خاصی برخوردار شود. علاوه بر این با توجه به قابلیت‌های مختلف، کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد. برای خیلی از افراد سوال است که نحوه‌‌ی براق کردن ورق استیل به چه صورت است؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

فایل صوتی

قابلیت‌ها و کاربرد ورق استیل

همان‌طور که می‌دانید ورق استیل در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی دارای مقاومت بالایی است به همین جهت بیشترین کاربرد آن در صنایعی مانند پزشکی، تولید ظروف و ابزارآلات آشپزخانه است. علاوه بر این مقاومت بالا در برابر گرما و حرارت، عدم تغییر رنگ، عدم خمیدگی و تاب برداشتن در ورق‌های استیل موجب شده تا کاربرد گسترده‌ای در صنایع داشته باشد.

ورق-استیل

از جمله موارد کاربردی ورق استیل می‌توان به ساخت لوازم آشپزخانه، انواع شیرآلات، نرده، کمد، لوستر، میز و صندلی، وسایل تزئینی و زیورآلات و … اشاره کرد. با توجه به همین موضوع شما می‌توانید قیمت ورق استلس استیل را از لینک مربوطه دریافت کنید.

لزوم براق کردن ورق استیل

به دلیل استفاده مکرر از محصولات تولید شده از ورق‌های استیل، ممکن است این محصولات، کدر شوند و  براق بودن خود را از دست بدهند! اما نگران نباشید؛ شما می‌توانید به آسانی با چند راه‌حل ساده مشکل را برطرف کرده و وسایل استیل خود را براق کنید. در این مقاله سعی شده است به نحوه و روش‌های براق کردن ورق استیل پرداخته شود تا مصرف‌کننده از براق بودن آن لذت کافی را داشته باشد.

علل ایجاد لکه در ورق استیل

قبل از یادگیری نحوه براق کردن ورق استیل، بهتر است موارد و علل ایجاد لک در آن را بررسی نماییم. از جمله علل ایجاد لک در ورق‌های استیل در هنگام جوشکاری، شکل‌دهی و یا پروسه‌های کار گرم روی این محصول است. از دیگر عوامل این قضیه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پاشش‌های جوش
  • گل جوش
  • آلاینده‌های با منابع آلی
  • اکسیدهای ایجاد شده در شکاف جوش
  • اکسیدهای ایجاد شده در هنگام عملیات گرمایشی

نحوه براق کردن ورق استیل

به منظور داشتن محصولات استیل براق می‌توانید از شیوه‌ها و روش‌های متفاوتی که وجود دارد برای این کار استفاده کنید که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

آب گرم

ساده‌ترین و در دسترس‌ترین ماده‌ای که می‌توان به آسانی ورق‌های استیل را براق کرد، استفاده از آب گرم است. شما می‌توانید با استفاده از دستمال حوله‌ای آغشته به آب گرم، به‌راحتی ظروف استیل خود را صیقل داده و براق کنید.

براق کردن ورق استیل

ژل گریندینگ

مقداری از ژل گریندینگ را بر روی سطح استیل قرار دهید و با کمک یک دستمال پارچه‌ای تمیز، به صورت دورانی آن را پاک‌کنید. پس از تمیز نمودن سطح استیل با کمک دستمال پارچه‌ای دیگر به صورت کامل سطح را پاک نمایید.

غوطه‌ وری

در این شیوه با استفاده از یک حوضچه مایع براق‌کننده، می‌توانید ورق یا محصولات استیل را به‌صورت کامل در حوضچه قرار داده و با غوطه‌ور نمودن آن، ورق یا وسیله را غرق در مایع کرده و پس از بیرون آوردن از درون حوضچه، میزان براق بودن و درخشندگی آن را افزایش دهید.

در دنیای امروز با توجه به قابلیت‌ها و ویژگی‌های ورق‌های استیل، کاربرد آن نیز توسعه و گسترش یافته است. براق کردن ورق استیل، به‌دلیل کدر شدن آن در مدت زمان استفاده از وسایل استیل، می‌تواند یکی از دغدغه‌های مصرف‌کنندگان باشد. تنوع شیوه‌های براق کردن استیل با استفاده از مواد در دسترس و پولیش استیل می‌تواند به از بین بردن کدری و لکه‌های ایجاد شده کمک زیادی کند.

لزوم براق کردن ورق استیل چیست؟

به دلیل استفاده مکرر از محصولات تولید شده از ورق‌های استیل، ممکن است این محصولات، کدر شوند و  براق بودن خود را از دست بدهند!

براق کردن و صیق دادن ورق استیل چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

استفاده از آب گرم، ژل گریندینگ و همچنین غوطه‌وری، از جمله روش‌های براق کردن این محصول است.

از ورق استیل معمولا در چه مواردی استفاده می‌شود؟

از این محصول، معمولا در صنایع مختلفی مانند پزشکی، تولید ظروف و ابزارآلات آشپزخانه استفاده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.