مدير فروش شرکت دنيلي ايتاليا گفت: بر اساس پيش‌بيني‌هاي انجام شده بسياري از کارشناسان و فعالان حوزه فولاد بر اين اعتقاد هستند که در سال 2017 فولاد سير صعودي خوبي به خود مي‌گيرد و قيمت اين محصول افزايش مي‌يابد. بسياري اميدوارند امسال سال تحرک و کشش در بازار فولاد باشد و رونقي اساسي در اين حوزه ايجاد شود.

نصيرالدين ضويي بيان کرد: البته طي اين چند هفته به دليل تعطيلات کريسمس و سپس عيد چيني‌ها در بازارهاي بين‌المللي خبر خاصي نخواهد بود اما پس از آن و به خصوص پس از 20 ژانويه يعني با روي کار آمدن ترامپ بسياري از بازارها و به خصوص فولاد تکاني خواهد خورد.

وي افزود: همچنين بر اساس پيش‌بيني‌ها قيمت سنگ آهن، نفت و انرژي نيز بالا مي‌رود. و قيمت فولاد هم به قيمت سه سال قبل باز مي‌شود.

ضويي تصريح کرد: در سال جاري ميلادي پارامترهاي داخلي و خارجي بسياري افزايش مي‌يابد از جمله واردات لوله و. پروفيل افزايش پيدا مي‌کند همچنين از چين و اروپا واردات ورق گرم بيشتر مي‌شود.

کارشناس فولاد تاکيد کرد: در اين راستا گشايش اسنادي از چين بهتر خواهد شد و تمامي اين اتفاقات باعث افزايش تجارت در اين حوزه مي‌شود که اين مسئله بهبود اوضاع فلزات و به خصوص فولاد را نشان مي‌دهد.

مدير فروش شرکت دنيلي ايتاليا خاطر نشان کرد: بنابراين بعد از تعطيلات کريسمس و عيد چيني‌ها شاهد رشد فولاد خواهيم بود که اين مسئله فولاد را از سال‌ها رکود نجات مي‌دهد و به تبع آن خريد و فروش نيز افزايش مي‌يابد. همچنين قيمت ورق در چين نيز با کاهش رو به رو مي‌شود.

ضويي گفت: بسياري اميدوارند امسال سال تحرک و کشش در بازار فولاد باشد و رونقي اساسي در اين حوزه چه در داخل و چه خارج از کشور ايجاد شود.


 
بازدید از این صفحه : 108
29 دي 1395 ساعت 11:29 ق.ظ
کلید واژه ها: آهن ، فولاد