دومین دوره همایش بومی‌سازی کاتالیست و فرآیند احیای مستقیم آهن با مشارکت مدیران و متخصصان صنعت فولاد کشور و مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در روزهای 17 و 18 دی ماه سال جاری به میزبانی شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو برگزار خواهد شد.

همزمان با سالگرد بارگذاری نخستین ریفرمر کشور با کاتالیست‌های ایرانی ساخت شرکت نفت و گاز سرو، دومین دوره همایش بومی‌سازی کاتالیست و فرآیند احیای مستقیم آهن با مشارکت مدیران و متخصصان صنعت فولاد کشور و مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در روزهای 17 و 18 دی ماه به میزبانی شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو برگزار خواهد شد.

محمد امین ابراهیمی، دبیر اجرایی همایش با اعلام این مطلب گفت: در این همایش به تشریح مهم‌ترین‌ دستاوردهای بومی‌سازی فرآیند احیای مستقیم آهن پرداخته خواهد شد تا فرصتی مناسب برای ارائه نقاط قوت خدمات و محصولات تولیدی در محیطی تخصصی برای تصمیم‌گیران صنعت فولاد فراهم آید.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، سخنرانانی از میان مدیران و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت ملی فولاد ایران، شرکت‌های فولادی به ایراد تجارب و اقدامات عملی خود خواهند پرداخت و محورهای این همایش شامل محورهای توسعه صنعت فولاد با نگاه ملی و فناورانه، حمایت از دانش‌های نوین باهدف بستر‌سازی تولید انبوه، بومی‌سازی زنجیره تامین، خودکفایی تولید کاتالیست صنایع فولاد، توسعه پایدار و مدیریت مصرف با حمایت کلان و تعالی مهندسی با اعتماد به تولید ملی دانش محور خواهد بود.

شرکت دانش‌بنیان نفت و گاز سرو به‌عنوان تولیدکننده کاتالیست صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش در ایران شناخته می‌شود که توانسته است با تولیدات خود تابوی تولید محصولات با دانش فنی بالا را شکسته و ایران را به جمع معدود کشورهای سازنده این محصولات اضافه کند.

زمان برگزاری: ۱۶ الی ۱۹ دی ماه ۹۵
مکان برگزاری: خلیج فارس-جزیره کیش


 
بازدید از این صفحه : 115
14 دي 1395 ساعت 12:08 ب.ظ
کلید واژه ها: آهن