يكشنبه 31 فروردين 1393

فهرست مقالات تخصصی وب‏ سایت اصفهان‏ آهن

آخرین مقالات وب‏ سایت

17 دي 1392 چرا فولاد ضد زنگ (Stain steel)، زنگ می‌زند ؟
فولاد ضد زنگ آلیاژی است که در آن کروم به کار رفته است. بر روی کارد و چنگال آشپزخانه کلمات Stain steel را می بینید و همین طور در پشت ساعت ها. فولاد ضد زنگ را فولاد زنگ نزن نیز می گویند. اما گاهی اوقات همین فولاد نیز تغییر ظاهر داده و به اصطلاح خورده شده یا زنگ می‌زند که در ادامه به بررسی عوامل آن می‌پردازیم:
16 آذر 1392 معرفی استانداردهای قراضه آهن و بررسی ویژگیهای انواع قراضه
قراضه آهن از نگاه تخصصی و موارد مصرف و ترکیبات و ... انواع مختلفی دارد و هر کدام در طبقه بندی های مجزا قرار می گیرند. در این مقاله با استانداردهای قراضه های آهنی، ویژگیهای انواع قراضه و اطلاعات تخصصی قراضه فولادی آشنا می شوید :
15 شهريور 1392 روش تشخيص کيفی فولادهای زنگ نزن (Stainless Steel)
فولاد زنگ نزن (Stainless Steel) در برابر حمله اسيدهاي آلي و اسيد هاي ضعيف معدني و زنگ زدگي ناشي از اتمسفر و خوردگي ناشي از آنها مقاوم است. فولادهاي زنگ نزن به آلياژهاي با پايه آهن گفته مي شود که حداقل 5/10 درصد کروم داشته باشد.
3 خرداد 1391 پیشرفت های علمی در تهیه فولاد ضد زنگ
محققان دانشگاه بوفالو نیویورک پیشرفت های خوبی در تهیه فولاد ضد زنگ داشته اند و سعی دارند با استفاده از کامپوزیت گرافنی جایگزینی غیر سمی برای پوشش دهی کنونی پیدا کنند که حاوی کروم است و سرطان زاست.
4 اسفند 1390 نحوه تشخیص نوع تیرآهن در بازار ایران
بطور معمول کارخانه های سازنده تیرآهن از دو نوع استاندارد پیروی می نمایند. در این مقاله، نحوه تشخیص نوع تیرآهن و معرفی انواع تیرآهن های وارداتی موجود در بازار ایران، به طور مختصر توضیح داده شده که امیدواریم مورد استفاده مصرف کنندگان محترم و کاربران اصفهان آهن قرار گیرد.
6 دي 1390 استفاده از شارژ آهن اسفنجي
استفاده از شارژ آهن اسفنجي يا بريكت در كوره قوس مي‌تواند تاثيرات مشخصي را در فرآيند ذوب نشان دهد. مصرف انرژي، بهره‌وري يا قابليت توليد و بازدهي مواد متاثر از تركيب شيميايي DRI و درصد استفاده از آن در شارژ است.آهن اسفنجي به‌ عنوان جايگزين قراضه و با توجه به تركيب شيميايي تقريبا يكنواخت آن به منظور كاهش غلظت عناصر ناخالصي و رسوبات در ذوب از طريق بالا بردن عيار آهن موجود در شارژ استفاده مي‌شود.
5 آذر 1390 تازه های تکنولوژی روز در صنعت خودرو
صنعت خودرو نیز همگام با دیگر صنایع روز جهان،جهت بهبود تولیدات خود ناچار است از علم روز استفاده نموده و تکنولوژی روز جهان را در محصولاتش به کار گیرد.در این مقاله به بررسی چند نمونه از تازه های این صنعت بزرگ که خودروسازان در بهبود عملکرد محصولاتشان اعمال می کنند می پردازیم که در ادامه می خوانید:
 

 
کلیه حقوق وب‌سایت برای " اصفهان آهن " محفوظ می‌باشد
"هرگونه کپی‌برداری از مطالب وب‌سایت پیگرد قانونی دارد"